Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Шум на компресора когато е включен

niggaz_nature снимка niggaz_nature 04 август 2011 - 11:04

Имам нужда от съвет какво може да се направи и от вас. Помъчиха се да ме убедят че няма смисъл от ремонт на този компресор и направо да взема друг на старо а дали е так аз ще преценя.

Проблема ми е следния : При включване на климатика компресора се зацепва и почва да издава бучащ звук ( наподобява точно звука на някоя кола с турбокомпресор , даже ми харесва като звук но не е там въпроса ) . Компресора си работи перфекно с изключение на този звук , сега правих профилактика заредихме системата с фреон но пак не духаше (оказа се запушена капилярка ) . И така всичко ми работи перфекно с изключение на този зсук от компресора който се чува и в купето . Не съм разглобявал до сега компресор на климатик но ми казаха че имало към 5 лагера ако от това ще бучи не знам и те били доста скъпи и нямало смисъл да се сменят и за това стар цял компресор.

Някой има ли идея от какво може да е този звук и дали е възможно да е някой лагер ? Като цяло какви са вариантите да се оттърва от този звук освен ако не карам на климатик. ( :) единия вариант го знам усилвам си музиката и карам която не е никак слаба :) , търся друг вариант.
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 04 август 2011 - 11:26

Според мен шума идва от самия съединител на компресора,но трябва да се отвори най-вероятно и да се види.
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 04 август 2011 - 11:33

Какво може да шуми от съединителя .
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 04 август 2011 - 19:12

Колега,
Намери си един кадърен майстор и го отворете този компресор!
Ако не е обслужван въобще, може наистина да е за нов (втора употреба). Най-малкото О-пръстените и маслото са му за смяна.
Не съм сигурен за точния брой лагери в компресора, но не са по-малко от два. Огледайте и 5-те бутала и корпуса за пукнатини и стружки.
Успех!
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 04 август 2011 - 19:24

Koлега да уточним,шума се чува постоянно или на празен ход?Шума е нещо наподобяващо опиране на ремък в някоя част или друг??
Мнението беше редактирано от BatSlav: 04 август 2011 - 19:24
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 04 август 2011 - 22:37

 BatSlav, на 04 август 2011 - 19:24, каза:

Koлега да уточним,шума се чува постоянно или на празен ход?Шума е нещо наподобяващо опиране на ремък в някоя част или друг??


Чува се още като зацепи компресора . Звука може да се каже че е почти един и същ но с оборотите се повишава леко. Не е от ремъка скоро си сменях шайбата на коляновия вал и съм огледал всичко . Звука идва от самия компресор и за това си мисля че може да е някой лагер , но като не съм разглобявал до сега питам първо .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg