Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

Топката на скоростния лост пада

end1 снимка end1 18 септември 2011 - 15:57

Здравейте пичове!

От два дена съм собственик на Вектра С :-)))
Днес се появиха и първите проблеми, макар и малки. Топката на срокостния ми лост се откача. Помогнете как да я закрепя по здраво, но все пак някога ако се наложи да се откачи умишлено и това да е възможно. Друогото е, че се получава някакво пукане при затварянето на предна дясна врата.
Ако някои даде акъл ще съм благодарен!
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 18 септември 2011 - 16:18

Здрасти колега!

Топката на скоростите си е дерт при Вектрите до 2006 година. Изхабяват се шлиците,на които се държи и пада. Вариантите са 2:

1. Лепиш топката с "Течна стомана". Това е много здраво лепило за метал. Практически,тази топка не е нужно да я сваляш,освен ако не искаш да сложиш различна от оригиналната,което е безсмислено.

2. Набиваш я накриво или между шлиците,но това е временно решение.

Относно вратата: Ограничителя ти е счупен. Сменя се,а нов е от порядъка на 50-60 лв. :).

Поздрави и успех! :))

П.С. Попълни си и кода на двигателя да не те накажат. Твоят ДВГ е "Z18XE".
Мнението беше редактирано от pacho_m: 18 септември 2011 - 16:19
Отговори

end1 снимка end1 18 септември 2011 - 16:32

Май ще я залепя.
А от къде да го купя това лепило, знаещ ли марката. Отнсоно ограничителя, има ли последици ако не се смени навреме и ако знаеш къде да отида да го сменя?
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 18 септември 2011 - 16:48

Публикувано изображение

Това е лепилото,с което лепих моята. Купих го от Baumax за 10тина лева.

А последствия от ограничителя няма да има,само ще си пукак като затваряш. Можеш да го смениш при официалния дилър.
Мнението беше редактирано от pacho_m: 18 септември 2011 - 16:53
Отговори

end1 снимка end1 18 септември 2011 - 20:31

Много ти благодаря.
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 18 септември 2011 - 23:11

За нищо! Ако имаш други въпроси,може да ми пишеш Л.С или да ме намериш в Скайп,пък аз с каквото мога,ще помогна!

Поздрави и успех с решаването на проблема!
Отговори

VeNcHeNc0 снимка VeNcHeNc0 19 септември 2011 - 01:43

При мене същата работа колеги.Колко пъти стана ми остава топката в ръката голям майтап,ама последния път е наблъсках хубаво и не е изкачала,обаче забелязах че наистина тея шлици са изхабени вече.Но благодаря все пак за снимката на това лепило ще го имам в предвид за напред. :icon_wink2: :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от VeNcHeNc0: 19 септември 2011 - 01:44
Отговори

end1 снимка end1 19 септември 2011 - 09:08

 VeNcHeNc0, на 19 септември 2011 - 01:43, каза:

При мене същата работа колеги.Колко пъти стана ми остава топката в ръката голям майтап,ама последния път е наблъсках хубаво и не е изкачала,обаче забелязах че наистина тея шлици са изхабени вече.Но благодаря все пак за снимката на това лепило ще го имам в предвид за напред. :icon_wink2: :icon_wink2:



Колега аз вчера купих лепилото, нужно е съвсем малко за да се залепи а аз имам достатъчно за няколко вектри :-))), ако искаш ще ти ослужа, живея в младост:-)

ПП в последствие видях, че си от варна иначе лепилото струва 13 кинта.
Мнението беше редактирано от end1: 19 септември 2011 - 09:10
Отговори

VeNcHeNc0 снимка VeNcHeNc0 21 септември 2011 - 14:39

Благодаря за съпричастността все пак :icon_wink2: ,но нещо не искам да я лепя ,не знам кога ще ми се наложи да я махам.
Отговори

p.p.i снимка p.p.i 21 септември 2011 - 15:50

Не че съм го правил но мисля че със пистолет с топъл силикон ще стане също и при нужда може да се избие.
Отговори

Гостvectrac11_* 19 ноември 2013 - 20:41

Здравеите,имам Вектра Ц исках да сменя топката на скоростният лост,защото моята е в лошо състояние,но имам проблеми с демонтирането на старата. Въпросът ми е как се сваля това нещо защото никой не успя да ми отговори,а опитвах как ли не и не помръдва
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 ноември 2013 - 09:26

Колега vectrac11,
попълни си профила коректно, града на кирилица и номера на двигателя!!!

Топката се маха с въртене и сила, но така ще я счупиш, също така ще счупиш и новата и ще трябва да я лепиш. Според мен по-удачния вариант е да си намериш лост от някоя морга.
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 20 ноември 2013 - 10:42

http://prodavalnik.c...tra-s-i34175401 Най-бързия печели!
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 ноември 2013 - 11:04

Дано да я има, този съм го питал за 2 неща и или ги няма нещата, или дава цени като на дилърите на марката. Примерно гърнета за Вектра Ц въобще няма, а има обява. Също така искаше 100лв за тапи за болтовете за джантите, те вярно, че нови са по 6.05лв/бр, ама...
Отговори

Basho снимка Basho 13 декември 2013 - 15:39

Привет на всички,
Темата е позната: след доста псуване и гонене на топката в краката, я залепих с малко "Капчица" или подобно гелообразно лепило. Скоро забелязах, че е започнала да се пука грозно кожата и се надявам махането на топката да не се превърне в приключение...
Отговори

C driver снимка C driver 11 януари 2014 - 22:39

Аз пък мойта топка след доста играчка с карбона я оправих с картонено уплътнение в самия ринг! Заспа и трябва прилагане на доста сила, за да се извади!:)Публикувано изображение
Отговори

Antytrust снимка Antytrust 06 април 2014 - 19:55

Здравейте,

от 2 дни и аз съм собственик на Vectra C, и на първите 5 километра ми изхвърча топката и на мен :) Лошото е, че в движение я набих на 180 градуса и сега няма сваляне. Доста силно пробвах да я завъртя нанякъде или да я дърпам нагоре, въпросът е, че ме е страх да не счупя нещо по скоростите. Има ли такава опасност ?
Ей на тази снимка се вижда какво съм сътворил :)

Публикувано изображение
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 21 ноември 2014 - 17:36

И аз моята веднъж я набих здраво, ама след 2-3 дена пак падна.
Хванах и сложих по една капчица с threadlock, точно в началото на всяка група от шлици на "топката".
И вече повече от месец не е мърднала ...
Мнението беше редактирано от Petar_kazakov: 21 ноември 2014 - 17:36
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg