Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Забавни Opel истории

моята история и.. още нещо

Тази тема е заключена « Prev

Globe снимка Globe 21 април 2009 - 12:05

здравейте, хмм не знам от къде да започна.. историята е дълга..
Значи казвам се Лъчезар.. сега ще си чукна 20-така и ето къде е идеята на тази тема:
(чудя се как да го структорирам по-добре..,за да стане по-пригледно, но все пак ще се наложи да четете повечко)
1-во идеята е , че тази "3 годишна Любов" е конкретно към 1 модел на опел, който всички познаваме .. носещ името калибра с двигател C20XE, просто още преди да започна да карам курсове.. бях започнал да се замислям коя кола би изразявала моята същност.. и не след дълго мислене се появи искрата към калибрата..,който ме познава знае, че като видя или чуя за калибра.. в очите ми се появява искра и блясък и започвам да откачам от 3 години вече мечтая и копнея да си имам едничка само и лично моя.. и мисля,че скоро все пак (в края на това лято) ще дойде момента в който ще бъда доста щастлив (сигурно ще спя поне 2 дни в колата) (съвсем сериозен съм да не ме помислите за дете ..,просто найстина от 3 години много силно желая тази кола.. считам, че голяма част от хората тук ще ме разберат) не съм си я купил до сега..,защото се опитвам да запазя благоразумие.. все пак съм студент ( в ТУ) и.. не мисля, че тегленето на 1 заем е добра идея ..особенно след като разходите и живота в днешно време са доста трудни.., а и гледам да мисля за в бъдеще, но найстина това лято ще ми се отдаде възможност да се докосна до моята любов. Както вече се разбира не съм от хората, който се "къпят" в пари и подобни неща.. сигурно ще заделя 3000 лева.. както знаем всички за тези пари.. е трудно да се намери от "добрите" екземпляри, но ще се постарая !,ако трябва.. брат ми е в Берлин ще му отида на гости и ще си докарам ! не могат ме спрат. Трудно ще си плащам и данаците.. и всички небивалици около колата..,но просто няма сила която да ме накара да си купя друга кола !, ако трябва ще карам 1 ден и 10 дни ще ходя пеш , но няма да изневеря на сърцето си..
Мисля, че дойде момента в който все пак да стане ясно защо пиша вече 1 километър:
За моя голяма жалост.. до сега не съм се возил в Калибра..,не съм докосвал двигателя ..нищо.. и много искам да се повозя с точно такава.. да я пипна ... да поговоря с хора който имат такава... да ми дадат съвети.. като купуваш кое как изглежда,защо е така.., коя по-точно и защо... просто искам да ми говорят за нея каквото и да е било.. Гледам.. живея в Младост 3.. точно до нашия блок (310-ти) има една хубавица (калибра) и мисля ,че даже е ц20хе, ако собственика е част от форума много ще се радвам да се запозная с него и да ми помогне да открия отговора на стотици въпроси ;) Чесно казано си мислех, че след време ще си променя мнението..,но уви .. не ! просто... като чуя някой да говори лошо за опел и събирам вежди, ако някой има свободен ден.. или просто някой ден има свободно време и желание ще ме направи найстина много щастлив, ако ме удостой с честа да ме запознае от близо с колата като цяло :knee: ,Но тази година .. е ГОДИНАТА !!! ще си купя каквото и да се случи !! цяло лято ще ям сол и хляб ако трябва, но ще си купя !!!! ще се съдера от работа !!, но ще си купя !!! просто вече съм повече от решен.. преди да заспя като затворя очи и се сетя за нея.. не мога да заспя, защото в тялото ми нахлува адреналин и много силни чуства!!!!! лошото само е ..,че съм толкова вманиачен вече...,че като си я купя и ще наливам и последната си стотинка по нея.

п.с надявам се 1 ден.. да ми се отдаде възможност да допринеса за развитието на опел като цяло.. все пак за това уча (само да завърша..)

п.с2 надявам се, че найстина доста от хората са ме взели на сериозно... не съм някой пиклю. Много добре познавам цената на парите, уважавам ги и ги харча умерено и по предназначение ... и аз усещам тежеста на живота върху плещите си ( това лято ще ми е 5-то по ред.. в което ще работя без почивка и без да ходя на почивка)

п.с3 от много време това ме мъчише и сега се чуствам много добре като излях душата си ;) съжелявам, че е толкова дълго..,но това е най-съкратения вариянт ... за това което исках да кажа

п.с4 Респект към всички хора в този форум!! към всички маниаци и любители на марката !!
РЕСПЕКТ към всички който изпитват подобни чуства към този модел !!
специялно респект към yasmania .. добре, че не сме в 1 град , че не знам.. такъв пич няма !!

заключение :wub: :knee: :knee: <_<

ЕДИТ: ако се загледате в аватара ми .. ще видите говорител Магнат 12 инчов, който закупих още преди 2 години от Ebay.. за бъдещата ми кола.. ,защото от тогава бях започнал решително да обмислям кога и как мога да си купя кола.. това беше първата крачка
Мнението беше редактирано от Globe: 21 април 2009 - 15:59
Отговори

OneDriver снимка OneDriver 21 април 2009 - 12:44

това се казва лудост ! <_<
Отговори

Prilo снимка Prilo 21 април 2009 - 13:48

<_< Сякаш чета житието си. :knee:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 април 2009 - 13:53

Евала момче,смело напред и успех с покупката.Животът е гаден,но напук на това трябва да бъдем твърдоглави и последователни в действията си.Преследвай мечтата си и ти пожелавам скоро да я сбъднеш <_<
Отговори

Globe снимка Globe 21 април 2009 - 13:59

мерси много и аз се надявам :), надявам се и скоро с някой да пием по 1 бира/кафе и да поразкаже повечко :) и да ме повози малко
Отговори

freakjr снимка freakjr 21 април 2009 - 18:39

Евалата пич поел си риска да мечтаеш.Сега е времето да поемеш риска лудо да работиш за мечтите си успех. <_<
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 21 април 2009 - 18:49

И аз ти желая успех и съм сигурен, че съвсем скоро ще караш мечтаната кола. Виждам си от София, защо просто не отидеш на някоя сбирка в Неделя и съм сигурен че ако има колега с Калибра ще те повози. Да не говорим ако дойдеш на Националния Събор... <_<
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 21 април 2009 - 18:55

Само така пич!Човек не трябва само да мечтае а при първа удобна възможност да сбъдва мечтите си.
Отговори

Gomes снимка Gomes 21 април 2009 - 18:55

Успех, момче! Сигурен съм, че след като си целенасочен и последователен ще изпълниш мечтите си! <_<
Отговори

Globe снимка Globe 21 април 2009 - 19:00

там съм :) много се замислям скоро да отида на някое събиране .. аз от много време се каня..,но сега започнах да настъпвам повечко.. и сигурно ще намеря начин да ида :) иначе парите ще ги изкарам .. просто здравата работа не ми е проблем.. не давам назад :) просто сега вече съм се решил, че ще ги насоча за това
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 21 април 2009 - 19:57

 Globe, на 21 Apr 2009, 08:00 PM, каза:

там съм :) много се замислям скоро да отида на някое събиране .. аз от много време се каня..,но сега започнах да настъпвам повечко.. и сигурно ще намеря начин да ида :) иначе парите ще ги изкарам .. просто здравата работа не ми е проблем.. не давам назад :) просто сега вече съм се решил, че ще ги насоча за това



<_<
Отговори

yasmania снимка yasmania 22 април 2009 - 13:54

Приятел, разбирам те, ти си реален, ИТИНСКИ фен. МНОГО от историята ти се препокрива с това което аз изживявах преди близо 4 5 години . . . И тогава знаех вече че подаръци в този живот НЯМА, и единствено ТИ можеш да стъпваш крачка след крачка в приближаването до целите си. Тези мои крачки ме озоваха в Англия тогава , където най - накрая успях да заделя пари . Потдръжката на едно ХЕ и сега не е лесна и евтина задачка, но тогава беше МНОГО повече, затова и се примирих с железният 2.0 115 к... и отново бях доволен.

Следвай целта си и ще се почустваш уникално добре като направиш ВСИЧКО сам , прави са колегите - на среща може и да има начин да разбереш доста повече, но наистина моят съвет е - намери начин да дойдеш на националната. Там калибрите няма да са малко, надали ще мога да ти обърна нацяло внимание защото времето ще е малко а ще искам да се видя със много много познати и приятели от цяла България. .. но пак може да е достатъчно.

АКО имаш начин или схема да се озовеш във Варна само за половин - 1 ден познай какво ще ти се случи : ще мога да ти отговоря на всеки един въпрос независимо за какво става въпрос, щом е за калибра, всичко и за всеки модел,всяка година от производството им, и ще можеш да изпиташ всяко едно чуство което ти се иска, именно от мечтаният от теб на този етап модел - калибра с с20хе.

Помисли върху последното, наясно съм че студентството е трудно нещо / и аз завършвам ТУ тази година/но - направиш ли го, след това ще си още по - нетърпелив да дойде времето в което тръгнеш на обява след обява, в търсене на ТВОЯТА КАЛИБРА. Това също е доста трудно, но ще помагаме. Все още се намират читави, ще ударим едно рамо ! ! !

Дерзай ! Това е моят съвет.
Отговори

Globe снимка Globe 22 април 2009 - 18:56

мерси мерси адски много :) направо сега не ме свърта на едно място.. пчела ми се е мушнала в гащите :))) ще гледам да дойда на националния събор 100% :), а за варна ще видим това ще ми е по-трудно,а за ОМВ каня се поне от 2 години ;( ама маи вече ще се наканя...,че от 2-3 години чета за тази кола,но друго си е като се изправи пред теб човек, който я кара от много време и да ти разкаже как са нещата..
Най-много помощ ще ми трябва като му дойде времето за покупка.. Аз започвам да си мисля,че ще изпреваря малко времето което си мислех за покупка и към средата на лятото ще гледам да има какво да топли сърцето ми

мерси още веднъж на всички :) не само защото радвате хората и им помагате, а защото ви има като цяло !!
:mhihi: :mhihi: :mhihi:


п.с доста пъти съм сънувал как я карам ..определено е готино
п.с2 точно.., ако си я купя в средата на лятото ще мога добре да я огледам,защото имам да карам стаж в авто сервиз :)
Мнението беше редактирано от Globe: 22 април 2009 - 18:58
Отговори

D1d0L1nk0 снимка D1d0L1nk0 22 април 2009 - 19:24

Ти си истински маняк!Искренно се надявам да успееш да намериш точно тази кола която си представял,която е била в сънищата си,която си карал!Това чувство в теб ... само то е начина да успееш... не чакай на никого и от нищо.САМ! Тогава наградата ти ще е с още по-ценна стойност за теб.. не просто някой да ти е подари!

УСПЕХ!
Отговори

peterl снимка peterl 22 април 2009 - 19:29

Колега, прави ми впечаление, че тези коли вече не се търсят много, което означава, че ще намериш евтина и ако имаш късмета запазена.
Успех!
Отговори

Globe снимка Globe 22 април 2009 - 20:03

мерси мерси и аз много се надявам :) иначе...,ако ме видите свирнете някой път може да ви помахам
Публикувано изображение
--> може да изглеждам странно/страшно, но не е така не се водете по външния вид :)

ЕДИТ: да аз винаги съм живял с това ,че за всичко трябва здраво да се потрудиш.. като цяло е заложено доста добре във възпитанието ми :mhihi: :mhihi:

иии :mhihi: :mhihi: за всички

ЕДИТ: а не мога да си представя само 1... да си я купя и някой "пичага" да ме блъсне или ... да я надраска и да разбера.. ще влизам в затвора !!

п.с мисля тази седмица да намеря време като сте на ОМВ събирането.. някой да тръгва или минава през Младост да ме вземе ? за повече фън? че тия автобуси ще ме счупят
Мнението беше редактирано от Globe: 22 април 2009 - 21:23
Отговори

oci снимка oci 22 април 2009 - 20:10

Човек нищо лично ама това е само кола. Чак да я сануваш, да си представяш как я караш и т.н. :mhihi: Верно всички имаме мечти, повечето имаме и коли който обичаме и полагаме огромни усилия(финансови и не само) за тях, но все пак има и други важни и доста по-приятни неща които да сануваш :mhihi: Това последното в кръга на шегата. В момента в този бранш е адската криза и ще намериш на учудващо тънки пари такава кола(по автокъщите 500-600лв свалят от табелката само като видят клиент). Предполагам лятото няма да е по-различно.

Успех и имай едно на ум, че това не е най-съвършенният автомобил създаван някога, колкото и да не ти се вярва сега. Дано попаднеш на запазен екземпляр :mhihi:
Отговори

Globe снимка Globe 22 април 2009 - 20:12

 oci, на 22 Apr 2009, 09:10 PM, каза:

Човек нищо лично ама това е само кола. Чак да я сануваш, да си представяш как я караш и т.н. :mhihi: Верно всички имаме мечти, повечето имаме и коли който обичаме и полагаме огромни усилия(финансови и не само) за тях, но все пак има и други важни и доста по-приятни неща които да сануваш :mhihi: Това последното в кръга на шегата. В момента в този бранш е адската криза и ще намериш на учудващо тънки пари такава кола(по автокъщите 500-600лв свалят от табелката само като видят клиент). Предполагам лятото няма да е по-различно.

Успех и имай едно на ум, че това не е най-съвършенният автомобил създаван някога, колкото и да не ти се вярва сега. Дано попаднеш на запазен екземпляр :mhihi:

знам.. и аз така мисля за съвършенството ;) ,а това за сънуването.. ми било е 2-3 пъти .. ама за 3 години... Мисля ,че не е чак толкова откачено ;) Все пак съм сънувал мнооооого неща ххехехе
Мнението беше редактирано от Globe: 22 април 2009 - 20:13
Отговори

ionov снимка ionov 23 април 2009 - 02:16

Калибрата е много готина кола. Това беше първта ми кола и съм останал с много добри впечатления от нея. Все още ги харесвам Калибрите много и се дразня някои като изкаже мнение, че били цигански или незнам си кви ...
А моята Калибра на времето попадна в рая си при Yasmania :)
Отговори

Globe снимка Globe 23 април 2009 - 07:04

да.. чесно казано като чуя онзи лаф за "ферари-то" и направо "рак хващам"... :mhihi: :mhihi:
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg