Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Реле за мигачи на Opel Astra

Dalenty снимка Dalenty 21 януари 2023 - 19:12

Здравейте, колеги! Имам Opel Astra комби(1994г.), 1598 кубика. Сблъсквам се със следния проблем: понякога мигачите ми отказват да работят, не се чува и звукът от релето, а лампичката за мигачите на таблото свети постоянно, не премигва. Оправя от само себе си, но след известно време пак същото - явно трябва да се сменя релето. Някой може ли да ми каже къде точно се намира това реле? Благодаря предварително на всички, които се отзоват! Чао засега и хубав уикенд!
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 22 януари 2023 - 22:27

Здравей колега.
Отговорът е във въпроса ти.
Когато мигачите ти заработят, чуй кое е релето.
Или вади наред, докато изгасне лампичката в таблото, дето свети постоянно...
Само левите мигачи ли отказват или и десните?
Отговори

Dalenty снимка Dalenty 05 февруари 2023 - 10:15

Зрдавейте!
Благодаря Ви, че отреагирахте на поста ми!
През изминалите дни направих малко по-подробни проучвания. Оказа се, че само десният мигач създава главоболието, а въпросното реле е на таблото с предпазителите, под волана. Ивадих релето, отворих го (очаквах да е замърсено или с разхлабени контакти), оказа се в отлично състояние. Видях, че има само една контактна пъпка - т.е. и за ляв и за десен мигач токът от релето се предава от един и същи контакт. На ляв мигач релето работи изрядно, на десен, понякога не сработва въобще, после се оправя от само себе си. Стигам до извода, че причината е може би в това, което подава сигнал на релето да започне да пулсира. Предполагам, че може да се окаже в лоста за мигачите, а по-точно в контактите, които са в основата му. Ще Ви бъда благодарен, ако изкажете мнение. Чао ихубав ден!
Мнението беше редактирано от Dalenty: 05 февруари 2023 - 10:17
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 05 февруари 2023 - 20:31

Самата лампа не контактува добре във фасунгата това е проблема и затова релето се шашка, принципа му на действие е такъв-мери тока през лампите и при изгоряла мига по бързо или въобще не сработва.
Отговори

Dalenty снимка Dalenty 06 февруари 2023 - 08:21

 dusty rain, на 05 февруари 2023 - 20:31, каза:

Самата лампа не контактува добре във фасунгата това е проблема и затова релето се шашка, принципа му на действие е такъв-мери тока през лампите и при изгоряла мига по бързо или въобще не сработва.


Благодаря Ви!
Непременно ще отворя мигача и ще натегна пластините на фасунгата, за да контактува по-добре. За това не се бях сетил, дано да се окаже от това :) .
Хубав ден!
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 10 февруари 2023 - 22:18

На аварийни, ще си покаже ако е от лампа.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg