Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Високи цени на горивата или нисък стандарт ?

Liubeznia снимка Liubeznia 28 февруари 2011 - 12:37

Дали това да притежаваш и шофираш автомобил вече се превърна в лукс?! Прекалено високи ли са цените на горивата или просто доходите са малки?!
Кой как се бори с високите цени, какво смята да направи и как вижда бъдещето ако цените продължат да се покачват.

Лично аз когато времето е хубаво обичам да ходя пеша, хем здравословно, хем икономично.

Тема за размисли и страсти в добрия тон естествено. :thu:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 28 февруари 2011 - 13:09

Едва-ли някой ше тръгне да протестира против цените на горивата (конкретно), щот му е скъпо вече да ходи от удома до магазина, който е на 50 метра.. за 1 хляб примерно.. Просто вече света така е устроен, че автомобила е незаменима част от ежедневието, от бита и най-вече РАБОТАТА на човек. Ако ползвах колата си за "разходки в парка" нямаше да ми пука за цената на горивата. Колата за мен е една необходимост, от която се опитват да ме лишат. 200 лв. Гражданска; 70 лв. винетка; 30 лв. преглед; 30 лв. данък(поне при мен).. и от тук нататаък се почват: консумативите само, да не говорим ако се наложи ремонт! Те ти заплата 300 - 350 лв. и ходи поддържай кола, живей.. и се опитай да създадеш дом и семейство (говоря за себе си)..
Мнението беше редактирано от DALGONSKi: 28 февруари 2011 - 15:00
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 28 февруари 2011 - 13:29

 Liubeznia, на 28 Feb 2011, 12:37, каза:


За голямо съжаление нещата на там са тръгнали,да шофираш автомобил вече ще е супер екстра.Като цяло горивото е скъпо на всякъде,но тук спрямо нашите мизерни заплатки ,е удар под пояса.Но така е, хубавите години на демокрацията отдавна свършиха..Може би ние сме най мизерната държавица в европейският съюз,и като гледам ще ставаме още по мизерна.Колкото до това,как да се борим с високите цени просто си нямам на идея :love_opel: Бъдеще тук в провинцията НЯМА, поне за сега.Незнам как е в София ,но предполагам че и там е зле,тъй като голяма част от населението на българия си мисли че в София ,седат и чакат тях да работят.Бъдеще тук на балканите май не виждам аз.На вън в европа също е много зле.Но да се надяваме да дойде Видов ден и тогава ще има :unsure: :angry: :mhihi: :love_opel: :love_opel: за всички тези докарали държавицата ни до това положение.Това е положението за момента ,корабЪт потъва бавно, и всеки се спасява по единично :thu:
Отговори

AirRaidSiren снимка AirRaidSiren 28 февруари 2011 - 15:13

 DALGONSKi, на 28 Feb 2011, 13:09, каза:




Напълно съм съгласен с колегата, цените ни са европейски, а заплатите африкански.Много ме дразни това, че вместо да се опитат да направят нещо за хората, постоянно се говори за камери, увеличаване на глоби, застраховки, че видиш ли тука било най-евтино всичко:thu:
Отговори

CH_M снимка CH_M 28 февруари 2011 - 15:27

Уважаеми съфорумци , не драматизирайте толкова . Цените ни високи , а доходите ниски - това е реалността . Пари в държавата имало , обаче "Главния" казва че няма да раздава , ще се строяли магистрали , метро , водни каскади и т.н.
Та така , ще чакаме да ги построи и тогава ако остане нещичко ще пусне гювеч ..... търпение му е майката .
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 28 февруари 2011 - 15:29

Ако високите цени бяха резултат от местна спекула, сигурно щеше да ме е яд. Но като ги гледам онези със залежите какви са (и от двете страни на океана) се надявам скоро да се стопли, за да мога да подкарам колелото и дано метрото не остане недовършено - край на ходенето с кола на работа. За момена няма как.
Отговори

Жорко снимка Жорко 28 февруари 2011 - 16:27

 DALGONSKi, на 28 Feb 2011, 13:09, каза:



След такъв изчерпателен отговор аз няма какво повече да добавя освен да подкрепя мнението на колегата! :thu:
Отговори

vladkata снимка vladkata 28 февруари 2011 - 17:45

Колеги като гледам положението в държавата е зле и по-зле ще става всеки казва ,че няма пари ,а колите се увеличават движението е някакъв ужас . Днес 20 минути бръмчах за да си намеря място да паркирам ,а по-принцип за 20 минути и пеша щях да стигна ,така че не виждам да се отразява изобщо поскъпването на горивата и 5 лв да стане горивото за литър пак ще си караме колите понеже са необходимост ,а не глезотия .
Отговори

bleky13 снимка bleky13 28 февруари 2011 - 18:09

Многофакторна тема, за съжаление колата е необходимост в по голям град, разстоянията са по големи :thu: .Ще си останем поробен народ, психиката ни е робска, синдикатите слаби, политиците нехайни, ние сме овци в това число слагам и себе си (накъдето ни подведат).Отдавна ходя пеша когато не ми се налага да се придвижвам на по дълги разстояния.До 5-6 км. съм ОК ако съм сам , дори се движа по бързо от градския транспорт в тези зверски пикови задръствания у големото село.Колелото е алтернатива, но и то не сатва за градо, най-малко да свършиш в Пирогов, никой не те пази, няма вело алеи като у белите държави и мисля да спра до тук че започвам да се нервя.
Бъдете здрави :unsure: от това по важно няма.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 28 февруари 2011 - 18:16

 AlexMav, на 28 Feb 2011, 15:29, каза:

Ако високите цени бяха резултат от местна спекула, сигурно щеше да ме е яд.

Колега грешиш доста. Спекула не ами огромна спекула и монополни цени. Ето каква е реалността: Бойко Борисов трябва да осигури свръхпечалби на ортака си по бизнес Валентин Златев. Как да стане това с ниски цени на горивата? Затова правителството лъже Еврокомисията за средните цени на горивата у нас. Защото, като се калкулират цените ...на суровия петрол - еднакви за всички страни от ЕС, и с пъти по-ниските разходи за труд, заради ниската работна заплата у нас - ще излезе, че в България горивата са направо златни, а печалбата на Златев е с много пъти над всички допустими граници. Като добавим и общоизвестния факт, че фирмата на Бойко Борисов Ипон от доста години охранява Нефтохим и съоръженията на Лукойл в страната - всичко си идва на мястото...
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 28 февруари 2011 - 18:20

Темата е много интересна и обширна. Нещата са много комплексни и се засягат от много сфери - политически, икономически, финансови, социални и т.н. За мен светът се ръководи от САЩ. 3 години вече си задавам един и същи въпрос: Как така за финансовата криза не може да се намери решение от толкова изтъкнъти икономисти и финансисти за толкова време? След толкова много размисли стигам до извода, че всичко е разработка. След събитията в арабския свят още повече се убеждавам в това. Спомена се по медиите, че протестите са заради ниските доходи и задълбочилата се безработица в страните с протести. Това ме наведе на мисълта, че американците умишлено създават кризата, за да отслабят влиянието на диктатурите в редица страни, след което да сложат управления под тяхно командване и съответно да сложат ръка на така скъпоценното вече черно злато. Това са мои размисли. Не твърдя, че е 100% така. Сега да погледнем към нещата у нас. Видях в няколко коментара, че държавата ни е скапана, че нищо не правела, за да намали цените. Ако можеше да се меси в ценообразуването на пазара, то щеше да е ясно, че не сме в година 2011, а някъде 1987 примерно. Няма как Бойко Борисов да направи доматите да са по 30 ст, хлябът по 15 ст. и т.н. Няма как същият да направи заплатите ви по 5000 лева. Няма как да размаха магическа пръчица и лихвите да паднат на около 1%. Проблемите идват от това, че икономиката ни е слаба, няма достатъчно работа, правосъдната система тъне в корупция, в общините е същата работа. Ето поради тези причини не са ни високи доходите, а не защото Борисов, Станишев или Костов не ги вдигат. Те не могат да се месят в ценообразуването и заплащането в частния сектор. Да, но могат да направят много други неща, с които да привлекат чуждестранни и вътрешни инвеститори. Няма човек, който да дойде да заложи милиони, знаейки, че правосъдието ни е прогнило и на която и врата да почукаш, първо да ти искат пари, за да си свършат работата. Няма инвеститор, който да влее капитали в България с ясната мисъл, че дребните кокошкари стоят по за 72 часа в ареста, след което са на свобода и пак ти ровят я в колата, я в къщата, я в склада и т.н. А какво остава за едрите риби? Ето тези проблеми са най-наболяли според мен - пресъпност, корупция, правосъдие. Затова и тъпчем на едно място и доходите ни са ниски. Не знам защо не се взимат крупни мерки срещу изброените проблеми, а се подхвърлят разни флашки и СРС-та. Люшкаме се над 20 години като кораб в бурно море. Икрено се надявах, че след влизането ни в ЕС нещата ще се затегнат, но останаха само надеждите.
Отговори

Tank снимка Tank 28 февруари 2011 - 19:41

Темата е много добра.Наистина горивото на автомобилите ни се превърна в огромно перо във всеки личен бюджет. Това тежи на всички ни.Причините за тия цени са няколко.

 zdravkop, на 28 Feb 2011, 18:16, каза:

Колега грешиш доста. Спекула не ами огромна спекула и монополни цени. Ето каква е реалността: Бойко Борисов трябва да осигури свръхпечалби на ортака си по бизнес Валентин Златев.

100%


 SkiGeorgi, на 28 Feb 2011, 18:20, каза:

Темата е много интересна и обширна. Нещата са много комплексни и се засягат от много сфери - политически, икономически, финансови, социални и т.н. За мен светът се ръководи от САЩ. 3 години вече си задавам един и същи въпрос: Как така за финансовата криза не може да се намери решение от толкова изтъкнъти икономисти и финансисти за толкова време? След толкова много размисли стигам до извода, че всичко е разработка. След събитията в арабския свят още повече се убеждавам в това. Спомена се по медиите, че протестите са заради ниските доходи и задълбочилата се безработица в страните с протести. Това ме наведе на мисълта, че американците умишлено създават кризата, за да отслабят влиянието на диктатурите в редица страни, след което да сложат управления под тяхно командване и съответно да сложат ръка на така скъпоценното вече черно злато. Това са мои размисли. Не твърдя, че е 100% така.

Аз пък ти казвам, че си право в целта.

Нека сега и аз да си кажа моето мнение.Дано модераторите да не ми дърпат ушите.
Всички по веригата:
Вносител на евтин петрол, Нефтохим - без коментар, разпространителите с брутални надценки, собствениците на малките и упревителите на големите бензиностанции които разреждат горивото и гласят броячите...
За всички тях: ВИЕ СТЕ ЕДНИ АЛЧНИ ШИБАНЯЦИ, ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ!

За премиера Борисов, който също е зависим :thu: от цените на горивата у нас - или хубаво или нищо.Затова - НИЩО.Да е жив и здрав и той.

И аз ще минавам на разходки :)
:unsure:
Мнението беше редактирано от Tank: 28 февруари 2011 - 19:45
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 28 февруари 2011 - 19:48

Охх, колеги.. начетох се.. писна ми да мисля.. и.. точно тогава ми дойде нещо уникално на ум - ДА ПОГЛЕДНЕМ ОТ ДОБРАТА СТРАНА (ние българите поне винаги намираме такава, независимо от сложността на ситуацията).. ще обръщаме повече внимание и време за колите си.. :thu:
Отговори

bleky13 снимка bleky13 28 февруари 2011 - 19:54

 SkiGeorgi, на 28 Feb 2011, 18:20, каза:

Сега да погледнем към нещата у нас. Видях в няколко коментара, че държавата ни е скапана, че нищо не правела, за да намали цените.


Колега , за да не го обърнеме на политическа тема, ще кажа само че държавата не работи, или пък работи против себе си.Че сме бедни , бедни сме, че се краде, краде се, ами тогава къде я тази държава? :thu: .Нали държавните институции трябва да защитатават интересите на страната и гражданите й, но да не се отклоняваме от темата.Не е нормално или поне на мен не ми е нормално при цена на бензина(гориво), в порядък 1.25 евро (средно) и работна заплата от 200 евра (средна), да можем да си закупим гориво приблизително 160 литра, притова без да имаме никакви други раходи.При средна работна заплата 700 евра (или по скоро социална помощ), в бяла "държава" си купуваш средно 540 литра при почти същата цена на горивото(пак средна).Е...нямам повече коментари за държавата.Иначе страната ни е прекрасна, обичам я, няма по красива и вълнуваща за мен.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 28 февруари 2011 - 19:55

Аз не мога да разбера, защо всеки очаква правителството,което и да е на власт за 2-3-5 години да ни направят европейци :thu: Колко правителства са минали последните 20 години ? Как нито едно от тях не поведе държавата към възход,а може би и ние имаме вина.Докато играем на прееби другарче,гледаме как да прецакаме системата нищо няма да се промени.Също така тези ,които в момента плюят или по-точно се плюнчат по новините,именно те окрадоха държавата и продължават да я крадат.Хайде да върнем Доган,Станишката или сърдиткото Костов и да пускат евтините горива и хляб по 5 сТинки...

Малко политическа стана темата ,но няма как.

Пп не смятам да споря с професори и т.н. Просто това е моето мнение.
Мнението беше редактирано от DanZKi: 28 февруари 2011 - 19:56
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 28 февруари 2011 - 20:00

Когато някой опровергае (не визирам форумците) фактите, че ББ и Златев са бизнес авери и че фирмата на ББ Ипон охранява Лукойл, тогава ще спрем да виним правителството за високите цени на горивата у нас. А дотогава няма как тази тема да не е с политическа окраска.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 28 февруари 2011 - 20:02

В цял свят се спекулира с цената на горивата.Това,че заплащането тук е друго.....2008-а лятото А95H беше около 2.60 лв за литър,тогава петрола уж беше скъп,а от къде да сме сигурни,че Станишката не си е правил далаверата и цената пак да е била нереално висока?
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 28 февруари 2011 - 20:07

СерГЕЙ може да си е правел далаверките, но това не променя фактите, които споменах.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 28 февруари 2011 - 20:16

Именно заради цените на горивата все повече хора ще преминават кам газ и накрая няма да остане кои да им купува бензина!!Ще видят кон-боб яде ли1!Ебаха мамата на държавата.Оправя ги само деиствия като в Либия.Инак ще тънем в мизерия и ще броим стотинките до второ причастие!!!Нее се отчаиваите все пак=всичко ще се оправи--ама няма да сме живи да видим-хахахахМежду другото честито-току що дадоха по новините че и тока щял да поскъпва!!Горко на нашта държавица :thu:
Отговори

Tank снимка Tank 28 февруари 2011 - 20:19

Колкото и гадно да звучи, всяко правителство което е било на власт в последните 20г и още 10-20 поне си има цена.
Цена която са платили за да са на власт, тези пари трябва да се избият отнякъде. Бизнеса с петрол и горива формира космически печалби за всички по веригата. Именно от тук всяко правителство си пълни партийните каси за сметка на избирателите(нас) които ги избират уж за добро.Без значение сини,червени,жълти,Бойковци,чалми и др... Така е и така ще бъде. Който и да дойде на власт ще е гладен и ще се възползва от горивата за да си пълни собствения джоб.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg