Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Може ли да ми се вдигне разхода със спортен филтър и колко

Demi4 снимка Demi4 27 декември 2011 - 20:16

Сложих спортен филтър на K&N на двигател Y20DTH отпуши го страшно обаче днеска ходих към Дупница и на излизане от София ( Филиповци ) за 40 лева стрелката беше на червено демек съм заредил 16 литра и стрелката отиде на 26 навъртях 150 километра и стрелката отиде на 19-18 литра демек е изхарчила ако е вярно 7-8 литра смесено градско и извънградско , а баща ми каза че филтъра е вдигнал с 50% разхода възможно ли е ? Попринцип не гледам колко зареждам и не карам бавно и икономично преди ходех до Дупница и обратно с 20 лева май и сега си ходя с толкова ... та дали може с 50% да ми се е вдигнал разхода макар и стрелката да не показва толкова ...
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 27 декември 2011 - 20:28

Колега нещо не мога да ти схвана смисъла на въпроса но за 150км.смесен разход 7-8л. е нормално.
Отговори

Demi4 снимка Demi4 27 декември 2011 - 20:33

Ами баща ми твърди че сондата не е вярна и е вдигнал с 50% разхода аз казвам че е вярна и с колко вдига разхода тоя филтър ..
Отговори

Dundi снимка Dundi 27 декември 2011 - 20:33

По принцип тези панелни филтри на K&N трябва разхода да ти се свали (но не с много) и динамиката да се повиши.А отностно разходът който си казал ,че ти е дала колата е между 4.6 и 5.3 което мисля е нормално.
Отговори

Demi4 снимка Demi4 27 декември 2011 - 20:40

Сорка Конусен е филтъра ;)
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 27 декември 2011 - 23:33

Кажи на баща ти да спре да слуша кварталния майстор, който е "специалист" и всеки си кара при него колата и то всяка седмица за едно и също нещо...
В случая колата ти просто диша малко по лесно, но това не я прави изтребител, нито повишава разхода с 50%. За сравнение, покарай кола с обикновен филтър за повече от 5000км. (аз моя на толкова го сменям и е ужасно мръсен).Просто мотора почва да се мъчи и от там ти даваш повече газ и вдигаш разхода.
Честно казано за мен единственото предимство на спортния въздушен филтър за сток коли е, че можеш да го переш, вече не купуваш филтри и след определен пробег започваш да излизаш на печалба от това (е няма да забогатееш с това, че си спестил 10-15 лв. но пак е нещо).
П.П. 8 литра нафта за 150км смесен пробег зимата си е много добър разход.
Отговори

ceko снимка ceko 28 декември 2011 - 00:12

След доста тестове стигнах до извода че спортен филтър на такива коли е абсолютна безсмислица и единственото нещо което прави е да цапа дебитомера и то доста.Купих си нов К&N след слагането стойностите достигани от дебитомера паднаха с около 60 единици,слагаме обикновения и всичко се нормализира,същата работаи при голф 4 1.9 пак с к&n флитър,силно занижаване показанията на дебитомера,говориме за изпран и омаслен филтър абе както си му е реда.Единственото нещо което правеше филтъра е да цапа дебитомера доста бързо.За мен абсолютна заблуда да се слага такъв филтър на такава кола,Никаква промяна в динамиката ,нищо само малко повече шум!
Отговори

Demi4 снимка Demi4 28 декември 2011 - 08:48

Благодаря само на колегата ""RAPTOR"" Филтъра ми отпуши колата и то много преди на 2200 се включваше турбото сега на 1400 вече си набира стабилно звука не ме интересува искам колата да има повече тяга на светофарите защото газта е до долу като тръгвах преди и вдига оборотите за 4 секунди 100,200 оборота ами за да ги качи на 2200 ? сметни колко време сложих филтъра и нямам такъв проблем даже си катеря и байри без проблем преди не можеше и на първа вчера качих байра след последния тунел на магистрала Люлин на 4-та 80 щом свърши ограничението я настъпих и нагоре със 120 трудно ще ме откажеш от този филтър какво цапа и не цапа ще видя скоро време и пак казвам няма да го махна ще сложа нещо да го предпазва от мърсотия ;)
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 28 декември 2011 - 08:53

Моят съвет е да го изолираш от топлия въздух! Има доста изписано по този въпрос :) Купи си почистващ кит за K&N и примерно на около 4000-5000 км. го почиствай и омасли :) Може да ти вдигне разхода само, ако е мръсен! И според мен панелният е по-добър вариант :)
Отговори

Demi4 снимка Demi4 28 декември 2011 - 09:52

Колеги сега седнах и изчислявах всичко вярната ми кола е дала 4.6 разход което за мен е много добре като заредих стрелката показваше 26,7 сега е на 20 и съм минал 150 километра перфектно е даже филтъра ми е свалил разхода с около 1 литър преди този маршрут със запушена кола не вървяща ми даде 5.5 много съм доволен от филтъра но попринцип повече въздух повече нафта трябваше да качи а не да свали разхода :))
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 28 декември 2011 - 10:43

Докато беше с обикновени филтри през колко време ги сменяше ?

 Demi4, на 28 декември 2011 - 09:52, каза:

... но попринцип повече въздух повече нафта трябваше да качи а не да свали разхода :))

Логиката ти е правилна, но е така само ако повечето въздух идва от по-голямо налягане на турбината. Казахме ти го с колегите и по-горе, в момента просто колата ти диша по лесно. Катализатор имаш ли?
И малко извън темата:
Твоята кола е 101 коня, нали така? Винаги съм си мислел, че твоя мотор не би трябвало да има проблеми с изкачването като моя - 1.7 Исузу 82к.с. Можеш ли да кажеш с каква скорост влизаш да изкачваш хълма след бензиностанция Шел при с.Студена и с каква скорост излизаш на върха ? Аз влизам с около 100-110 и излизам с около 85-90км/ч. с 3 човека и багаж.
Мнението беше редактирано от RAPTOR: 28 декември 2011 - 10:44
Отговори

Demi4 снимка Demi4 28 декември 2011 - 10:57

Филтрите ги сменях на 4,5 хиляди ами преди от шела започвах на 3-та със 70 и горе 50 на 2-ра сега по - точно вчера влизам със 150 излизам със 140 пак с 3-ма човека баща ми и майка ми да придобиеш представа за какви хора не за деца :Д преди много ме дразнеше на магистрала Люлин както казах последния тунел ограничение 80 и аз карам с 80 в тунела идва край на ограничението свалям на 3-та газта до долу и едвам 90 , а сега 4-та педала до половината чакам край на ограничението настъпвам със 120 на връщане в началото на магистралата направих експеримент спрях където почва магистралата до средата на хълма 130 5-та и катеря със 150 колата се държи страшно добре с този филтър ;)Имам катализатор и всичко както си трябва ..
Мнението беше редактирано от Demi4: 28 декември 2011 - 10:59
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 28 декември 2011 - 11:19

Махни катализатора и сложи резонантно гърне на негово място. Колата ти вече е на 10+ години и със сигурност не е на "реалните" 150 000 (приблизително) както пише на таблото и катализатора от доста време не си върши работата както трябва а само те задушава.
Отговори

Demi4 снимка Demi4 28 декември 2011 - 13:03

На 205 хиляди е нормално може да го махна ама и сега ми харесва как върви ...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg