Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Проблем с жило на съединител на Корса

Гостt.dimitrova_* 04 юни 2013 - 15:28

Здравейте, момчета! Карам Корса "В" 2000г и проблемът с жилото на съединителя се оказа доста сериозен. Вече си ги водя в сервизната книжка като консуматив. През 5-6 месеца ми се късат. След второто скъсано жило тръгнаха да ми сменят съединител, но се оказа, че той си е нов. Вземала съм различни по марка и цена жила. Не ми се вярва толкова пък да са фалшиви. Скоро ми се скъса не знам кое подред и след поставяне на новото пак се чува скърцане при натискане и отпускане на педала. Не е твърд, но се усеща напрежение. Ако се натегне се къса по-бързо, ако го отпуснем не иска да превключва.Някой има ли такъв проблем? Моля да ми обясните като на жена. Какво да правя, че все карам на "тръни" на кое интересно място ще ме изненада.
Отговори

demon_2 снимка demon_2 12 юни 2013 - 21:52

Здравей! Предполагам, че има някакъв проблем със съединителя. Аз също сменявах няколко пъти (купени от еврото и от манимпекс) и се късаха. Миналата година смених съединителя и засега всичко е наред. Но не ми е скърцало и затягало веднага след смяната. Засега не съм установил къде е проблема или си е просто по-често сменяем елемент.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg