Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Високи обороти отново

Plamen_Vlaev снимка Plamen_Vlaev 11 февруари 2015 - 19:28

Здравейте колата ми неспира да държи високи обороти кога и както и скимне.Мислех че е от темп.датчик смених го,ланда смених я,тпс смених го и няма управия. Вече почвам да си мисля че е някакъв механичен проблем но начина по който го прави някак неми дава мира.
Паля я студена залепва си на 1000 - 1100 оборота понеже е ледена и това е нормално знам,но проблема идва когато започне да се постопля и стрелката на градусите се отлепи от дъното и започва постепенно да понижава оборотите. И там прас всякаш нещо не и позволява да си ги свали до нормалните изфорсирва се и залепва на 1400 - 1500 оборота и страшно много ме дразни. Понякога след като я угася и запаля се нормализира. понякога НЕ.

Въпроса ми е какво е това как се казва за да го сменя и него. И изобщо имали логика тая дивотия да прави няква беля. Гледам че има закачен вакум и няква букса. Намирасе над над двигатела от страна на разширителния съд до него и е захванато вертикално до гуменото уплатнение на самия кош. Незнам как да кача снимка че да ме разберете. Буксата която влиза в него е зелена а вакума които единия край е във това нещо а другия край влиза във дриосела до тпс датчика.
Мнението беше редактирано от Plamen_Vlaev: 11 февруари 2015 - 20:23
Отговори

tal1banko снимка tal1banko 11 февруари 2015 - 20:35

Провери стъпковото моторче,или го почисти .Това за което говориш ми прилича на MAP СЕНЗОРА ,виж дали не смуче въждух от моното нпкъде или вакумите покрай сервото
Отговори

Plamen_Vlaev снимка Plamen_Vlaev 11 февруари 2015 - 21:10

Да точно МАР СЕНЗОР Е ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ КОЛЕГА ми тя колата е пълна инджекция. ц14се 82 к.с Проверил съм 100 пъти всички маркучи не смуче от никаде въздух. Както споменах сменил съм стъпковия е чисто нов на няма и месец и със стария и със новия стъпков се тая. Също са нови ТПС,ЛАНДА ВХОДЯЩ ВЪЗДУХ,ТЕМП ДАТЧИК . Единствено на коляновия вал и тоя МАР сензор не съм сменил на коляновия вал отпада понеже няма връзка значи ще сменя и тоя МАР СЕНЗОР. Друга идея ми се върти износен дриосел или мръсен или нещо от сорта Какво мислите ?
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 11 февруари 2015 - 21:50

 Plamen_Vlaev, на 11 февруари 2015 - 21:10, каза:

Да точно МАР СЕНЗОР Е ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ КОЛЕГА ми тя колата е пълна инджекция. ц14се 82 к.с Проверил съм 100 пъти всички маркучи не смуче от никаде въздух. Както споменах сменил съм стъпковия е чисто нов на няма и месец и със стария и със новия стъпков се тая. Също са нови ТПС,ЛАНДА ВХОДЯЩ ВЪЗДУХ,ТЕМП ДАТЧИК . Единствено на коляновия вал и тоя МАР сензор не съм сменил на коляновия вал отпада понеже няма връзка значи ще сменя и тоя МАР СЕНЗОР. Друга идея ми се върти износен дриосел или мръсен или нещо от сорта Какво мислите ?

Свали гофре маркуча и огледай дроселовата клапа за замърсяване/задържане.Газ има ли колата ? плочки паразитни въздуси и тям подобни?
Отговори

Plamen_Vlaev снимка Plamen_Vlaev 11 февруари 2015 - 23:03

Няма гас и не е имала. Това със дриосела ще го проверя. На стъпковия едното болче му е развалена резбата и е стегнат само със един но уш го държи добре. Възможно ли е да е компа да прави беля ? Този МАП мисля да си взема от някоя морга специално за моя двигател ли трябва да търся или става и от друг двигател ? (Важно) Някой ако знае горе доло колко пари е? Ако приемем,че не е от въздух да смуче от някаде не е от някой датчик то тогава от какво би могло. Казвам ви хора подлудила ма е тази Корса и ако не беше във толкова добро състояние до сега да съм я продал. Давайте ми идей какво да гледам че вече се изчерпах..
Отговори

ivelin19 снимка ivelin19 16 февруари 2015 - 18:22

Колега имам Астра със същия двигател и наскоро като чистих дросела и реших да и сложа стария ТПС датчик за положението на дроселовата клапа . Беше сменен едно време заради същите неща като при теб заедно със стъпковото моторче и маркучите за вакуумите . И забелязах че с тоя датчик пак почна да държи високи обороти на празен ход след известно време каране . Като изстине на място и се запали двигателя някой път е добре някой път не ама след каране оборотите остават на 1400 - 1500 и така каквото и да се направи . Сложих си пак новия ТПС датчик и нямам грижи с празния ход нито на газ нито на бензин . Пробвай и ти да го смениш . Успех
Мнението беше редактирано от ivelin19: 16 февруари 2015 - 18:38
Отговори

Plamen_Vlaev снимка Plamen_Vlaev 02 април 2015 - 21:50

При самодиагностика ми даде грешка 33 и 34 който значат ниско и високо напрежение на Map sensora . Следователно смених го и колата се оправи,обаче няма и месец и колата пак почна да прави яд. Диагностиката показва пак грешка 33. Или частите който копуваме са големи боклуци или нещо разваля мап сензора. Можели да има такъв вариянт. Някой идея
Отговори

opelastra1 снимка opelastra1 03 април 2015 - 12:50

Много е вероятно мап-а да е менте търси си втора употреба но оригинален.А инсталацията до мап-а как е?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg