Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Спирачни апарати от турбо...

Zender снимка Zender 13 юни 2008 - 20:14

Взех си апарати от калибра турбо предни искам да си ги сложа на вектрата поръчал съм си дискове за тях от турбо но са с 5 дупки! Знам,че тази пруцедура е правена от много та какво се прави да ги сложа на мойте главини? Правела се още една дупка пак някаква фтулка.....
Отговори

BULIT снимка BULIT 13 юни 2008 - 21:08

 Zender, на Jun 13 2008, 09:14 PM, каза:

Взех си апарати от калибра турбо предни искам да си ги сложа на вектрата поръчал съм си дискове за тях от турбо но са с 5 дупки! Знам,че тази пруцедура е правена от много та какво се прави да ги сложа на мойте главини? Правела се още една дупка пак някаква фтулка.....

аз сам с такива апарати и дискове,карам кадетт гси-то с такива,ефекта е следния-ами представиси че до сега си нямал спирачки,с тези ще поспирваш!имам снимки,обаче не мога да ги качвам ,не знам защо!!!!!!!!!
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 13 юни 2008 - 21:13

Колега трябва да смениш твоите главини с такива с пет дупки и си готов.Ама гледай шлиците да съвпадат с тези на твоето каре.
Отговори

Zender снимка Zender 13 юни 2008 - 21:18

 rosko11, на Jun 13 2008, 10:13 PM, каза:

Колега трябва да смениш твоите главини с такива с пет дупки и си готов.



Глупости! Прави се ама....


Прати снимките на zender@gbg.bg ще ги кача!
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 13 юни 2008 - 21:27

 Zender, на Jun 13 2008, 10:18 PM, каза:

Глупости! Прави се ама....


Прати снимките на zender@gbg.bg ще ги кача!

Не стават дупки 4/100 на 5/110.
Отговори

Yamaha^R7 снимка Yamaha^R7 13 юни 2008 - 23:08

Ходиш при некой стругар дуп4и ти ги на 4х100 , после от вътрешната страна на диска където лагерува (ако мога да кажа така) с главината се прай един О пръстен и си готов. Ако искаш мога ти пратя снимки направено карано :kuku:
Отговори

Zender снимка Zender 13 юни 2008 - 23:31

Е качете снимки!
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 14 юни 2008 - 00:10

 rosko11, на Jun 13 2008, 10:27 PM, каза:

Не стават дупки 4/100 на 5/110.

Роско... верно ли трябва да се сменят? Ми то това е ясно АКО искаш да караш с 5х110 главини... което е малко кофти, а и Zender-а си има джантата с голямо ДЖ на 4х100... В случаят се говори за разпробиване на дисковете и преправянето им да станат 4х100 спирачките...

 Yamaha^R7, на Jun 14 2008, 12:08 AM, каза:

Ходиш при некой стругар дуп4и ти ги на 4х100 , после от вътрешната страна на диска където лагерува (ако мога да кажа така) с главината се прай един О пръстен и си готов. Ако искаш мога ти пратя снимки направено карано :kuku:

Идеята на Zender-а според мен е, че има "система" със засечка на 2 от дупките или нещо такова - така съм чувал.

Момчил в момента е във Варна, но като се върне и аз бих се радвал да сподели своят опит с тези апарати - той си сложи същите на Астричката :))) Аз също не веднъж съм се замислял над варианта 284/288 спирачки - струват повечко като "система", но определено е много правилна и горещо препоръчвана инвестиция! Семейната Vectra B с 288 спира дооооста добре, а тя тежи 1450+... Ефектът на по-леки коли със сигурност е смазващ - верно се едно не си имал спирачки :clap:

BULIT-е - даи снимките на moonlord@gbg.bg или пък на Zender-а, че да ги сложим - ще погоне на доста хора със сигурност :beer:
Отговори

Zender снимка Zender 14 юни 2008 - 07:36

Ммммда главините няма да се сменят! По простата причина, че трябва да си хварля два комплекта джанти а отзад кво!? :mhihi: Иначе тази интервенция е правена от много хора ... ама не можах вчера да се свържа с никои за да ми обясни, та затова пуснах темата...
Отговори

RadioDJ снимка RadioDJ 14 юни 2008 - 08:52

Отиваш на фрезист и ти разпробива дисковете на 4-100мм . Като едната дупка става малко по голяма защото съвпада с 1 дупка от тези на 5 -110мм ( нещо като 2 засичащи се пръстена). прави ти стругар и 2 втулки за централната част на диска за да се центрира правилно на твоите главини и да се запази съосието. Апаратите пасват точно на твоя макферсон. Това е. На моята Астра съм така вече 2 години. И най-важното като ги монтираш, ще усетиш НЕИСТОВА РАЗЛИКА спрямо 256мм :mhihi:
Отговори

Zender снимка Zender 14 юни 2008 - 09:01

Мерси Жоро! А помпата и сервото сменял ли си или няма смисъл?
Отговори

RadioDJ снимка RadioDJ 14 юни 2008 - 09:08

 Zender, на Jun 14 2008, 07:01 AM, каза:

Мерси Жоро! А помпата сменял ли си сервото или няма смисъл?



Ами чесно казано исках да сменя и помпата, но понеже нямаха в момента от ЛЕТ си купих чисто нова за Астра ГСИ
Разликата в буталото е минимална( май беше нещо като 22,8мм срещу 32мм ), а сервото е същото.
Отговори

Stranger снимка Stranger 14 юни 2008 - 10:18

A тези втулки защо са нужни?Централният отвор на диска не е ли еднакъв при 5х110 и при 4х 100?
Отговори

Zender снимка Zender 14 юни 2008 - 10:19

Наявам се да се подобри спирането! Като гледам колко са големи буталцата на апаратите 53мм.( като от корса 1.2 на мотора) :mhihi: би трябвало да има ефект!

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

Zender снимка Zender 14 юни 2008 - 19:50

Колкото повече толкова по-добре! Днес си взех и серво и помпа от калибра турбо!


Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

Yamaha^R7 снимка Yamaha^R7 14 юни 2008 - 22:32

Мисля 4е ве4е знаеш какво да вършиш , остана да се похвалиш след като по4неш ве4е да спираш с тях.
Аз в спирането с по ниска скорост не открих разлика но от 200 на доле спира доста по харно :mhihi:
Отговори

Stranger снимка Stranger 01 февруари 2009 - 17:16

Последно някой има ли снимки на тази трансплантация?Втулките с каква цел се правят?Да уплътнят луфта между диска и главината ли? Някаква представа колко струват нови дискове 284х24?? Чета и нещо по немските форуми че имало готови дискове 280 на 4х100 от мерива и астра Х...някаква идея дали е вярно?
Отговори

FEAR_BG снимка FEAR_BG 01 февруари 2009 - 19:46

Здравейте
И аз да се включа с каквото мога.

Това е едно леко чертежче на дупките който трябвадасе направят.
Публикувано изображение

Едната дупка се застъпва с една от оригиналните, за другите три си имамясто.
Най-добре е да се отиде на фреза с лазерно размеряване (несъм сигурен дали се казва така просто едно лазерче прожектира милимитрова решетка в/у детайла)
Втулката се прави за да не тропа диска трява да проверя с какви размери беше ама не е нищо особенно.
Чудесно е да се смени и мастър цилиндърчето.

Като цяло мода е лесен без особенни преправения всичко си идва на мястото :)

Поздрави
Кирил
Мнението беше редактирано от FEAR_BG: 01 февруари 2009 - 19:50
Отговори

Иво снимка Иво 01 февруари 2009 - 23:05

А не е ли по-лесно да се купят едни дискове за VW Корадо - те са на 4х100 и заспива ралтата
Отговори

Zender снимка Zender 01 февруари 2009 - 23:15

 Иво, на 01 Feb 2009, 11:05 PM, каза:

А не е ли по-лесно да се купят едни дискове за VW Корадо - те са на 4х100 и заспива ралтата



От корадото стават, но са по-малки!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg