Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Мамят ли ви с литрите на бензиностанцията!?

SpaceWalker снимка SpaceWalker 26 януари 2006 - 16:58

Понеже веднъж ме опариха в количеството сипан бензин много ми е интересно на вас случвало ли ви се е и ако да на кои бензиностанции и с колко!?
Отговори

ГостPMG_* 26 януари 2006 - 17:01

Да редовно на ШЕЛ младост, дето е между 2 и 3.
С техния бензин разхода ми беше 15-16 на 1.6 двигател!

Също мамят и с ГАЗТА на Топливо и ТЕМПО пак в Младост!
Отговори

fanatic снимка fanatic 26 януари 2006 - 17:08

Аз понеже доста време съм бил бензинджия в Лукойл мога да кажа 2 думи. На малките бензиностанции почти винаги се лъже. на големите бензиностанции играта е друга. Там не се лъже клиента а играта в тоя кадето кара камиона и шефа на бензиностанцията. Пример- планката която се слага в завода показваколко литра са натоварени и се слага пломба, също така при колко градуса е натоварено горивото. Всеки милиметър отгоре на планката е досталитри в+. Тия литри ако имат акъл при разтоварването се носят понай просташкия начин в кофи и се наливат по туби или в колите. Има и други номера. Отделно от това се играе с тия които поддържат колонките. Това обикновенно е друга фирма,вносител на тияколонки. Всеки си взима своето. Винаги можете да проверите дали е точно количеството бензин. Има едни "канти" по 25или30 литра. Плащате си и изваждат кантата и сипват.След това когато се уверите дали всичко е точно Ви се налива в колата. Никой няма право да Ви откаже тази проба по закон.Да не говорим че си плащате пробата. мен ми се е случвало доста пъти и не съм имал проблем.
Отговори

SpaceWalker снимка SpaceWalker 26 януари 2006 - 17:11

Аз сипвам на Топливо в Младост и няколко пъти до сега са ме пържили мама им стара! А на ОМВ какво е положението!?
Отговори

Miho_bertone снимка Miho_bertone 26 януари 2006 - 17:28

:crazy: и аз като колегата challenger сьм си патил от shell младост пьрво от кьм количество и второ от кьм качесво , за това избягвам бензиностанции Shell.П.С. От бензиностанции B+ сьм супер доволен а и мои приятели сьщо. :icon_eek2: :beer:
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 26 януари 2006 - 17:36

Ами ако нещо не ми е наред с возилото и при едно зареждане харчи 10-11, а при следващото нещо много се разваля и почва да харчи 15-18 и на още по следващото всичко се оправя.... значи не са ме лъгали никога :)

Последно сипах на ОМВ-то дето правим срещите и почна да прихълцва на около 75-тия километър. Сипах 20 кинта при 1.77 и съм карал споко.

Поне на мен ми е много по лесно да обвиня ОМВ колонките или софтуера им отколкото моя :beer:

Другото е, че на много от бензиностанцийте не им обновяват метрологичните прегледи на бензинколонките редовно... не веднъж съм виждал стикери със изтекла годност дори на ОМВ и Луколио.
Отговори

Гостkartel_* 26 януари 2006 - 18:02

Еиииииииииии това Темпо в Младост.......да им го .......... баси и изродите....мамят яко....сипах за 20 лв. а май карах за 10.
Отговори

ГостPMG_* 26 януари 2006 - 18:44

SpaceWalker, на Jan 26 2006, 05:11 PM, каза:

Аз сипвам на Топливо в Младост и няколко пъти до сега са ме пържили мама им стара! А на ОМВ какво е положението!?
<{POST_SNAPBACK}>

Аз сипвам на Лукойл до 25та поликлиника и бях доволен, само ме дразни обслужването :2angry1:


Miho_bertone, на Jan 26 2006, 05:28 PM, каза:

:crazy:  и аз като колегата challenger сьм си патил от shell младост пьрво от кьм количество и второ от кьм качесво , за това избягвам  бензиностанции Shell.П.С. От бензиностанции B+ сьм  супер доволен  а и мои приятели сьщо. :icon_eek2:  :beer:
<{POST_SNAPBACK}>


Да ОПЕТ на кръговото до Окръжна болница също са маса добри и с бензина и с газта!
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 26 януари 2006 - 21:15

Имам чувство, че като се налива за 5лв бензин, влизат само 1-2л. Също има игра с натискането на пистолета. Приятел работещ в бензиностанция ми обясни, че като се налива и отвреме на време пистолета изплючва, влиза по-малко бензин. На 10л отчетени , влезли 8, 900л. Само като сам си наливам и не изключва пистолета , вярвам , че влиза колкото е отчело. Проблеми само на Петрол и ЛукОйл. Патил от тях.После се чудя , защо като налея от тези 2 бензиностанции и разхода ми се качва с 3л на 200км, а на Шел и OMV, проблеми няма, даже и икономия дава.
Отговори

Vassil снимка Vassil 27 януари 2006 - 00:41

Те за тва си сипвам на една квартална Шано бензиностанцийка, или по скоро колонка. Доволен съм и от качеството и от количеството и от цената най-вече. Ако има заинтересувани Темата е обсъждане на скоро и има доста инфо там :beer:
Отговори

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 27 януари 2006 - 10:47

fanatic, на Jan 26 2006, 05:08 PM, каза:

Има едни "канти" по 25или30 литра. Плащате си и изваждат кантата и сипват.След това когато се уверите дали всичко е точно Ви се налива в колата. Никой няма право да Ви откаже тази проба по закон.Да не говорим че си плащате пробата. мен ми се е случвало доста пъти и не съм имал проблем.
<{POST_SNAPBACK}>

колега даи някаква информация,колко струва да си налееш бензин с такива "канти" защото ако е 2-3лв. да речем си заслужава всеки път да си наливаш по 30л. бензин така-поне ще знаеш колко ти сипват :)
Отговори

chains снимка chains 12 март 2006 - 00:46

SpaceWalker, на Jan 26 2006, 05:11 PM, каза:

Аз сипвам на Топливо в Младост и няколко пъти до сега са ме пържили мама им стара! А на ОМВ какво е положението!?
 

Пробвайте на "Газком" - зад Деница - там можеби е най - хубавата нафта в София, колата върви като луда и харчи около 7 градско /и най важното - не замръзва, както правят някой ужкем зимни нафти/, вероятно и другите горива са така!!!
Отговори

hed снимка hed 12 март 2006 - 01:14

Shell Младост 2, Темпо особено и Топливо пак в Младост ментят, единствено в ОМВ и Опет се търпи...За газ говоря предимно.
Отговори

vit_auto снимка vit_auto 12 март 2006 - 08:59

SpaceWalker, на Jan 26 2006, 04:58 PM, каза:

Понеже веднъж ме опариха в количеството сипан бензин много ми е интересно на вас случвало ли ви се е и ако да на кои бензиностанции и с колко!?
 

Все пак се намираме в България :unsure: няма нищо чудно в това
Отговори

Vectra_16V снимка Vectra_16V 12 март 2006 - 10:24

В някой друга тема май пак бях писал за следния феномем. Значи като зареждам на Шел в Разсаднка и на таблото ми пише 6 литра аз слагам за 10лв при цена 1.87 и на таблото ми светва цифтата 14-15 литра след като мина около 1-2 километра изведнъж мистериозно бензина спада на 9-10л.
Започнах да зареждам на Шел красна поляна и феномена изчезна, обаче не мога да си го обясня!
Да уточня, че съм с дигитално табло и си виждам литрите в резервоара.
Отговори

peponio снимка peponio 12 март 2006 - 10:44

tosho_dobrev, на Jan 27 2006, 10:47 AM, каза:

колега даи някаква информация,колко струва да си налееш бензин с такива "канти" защото ако е 2-3лв. да речем си заслужава всеки път да си наливаш по 30л. бензин така-поне ще знаеш колко ти сипват :)
 

веднъж го пробвахме това на петрол и не ни взеха никакви пари за пробата,само си платихме бенза,но бензинджията малко се вкисна щото си е кушийка все пак :) иначе количеството отговаряше на това което показваше колонката :icon_eek2:
Отговори

georgiam снимка georgiam 12 март 2006 - 12:37

на доста безиностанции ми се е получавал различен разход. на една дори пона да харчи двоино с една ботилка минах 160-180км а ина4е минава 400 :2angry1: за сажаление не се сещам точно как се казваше намира се на патя софиа варна на стотина км от варна! преди време имам предвит около 1-2 години зареждах предимно на ОМВ оба4е почна и там от време на време да се случва макар и рядко. сега зареждам повече от година и половина на ОПЕТ и не ми се е случвало такъв проблем!!
казаното е за газта!!!

относно дизела мн съм доволен от този на
ОМВ-то като се трагне по магисталата към варна на 50-60 км от софия
Отговори

Иво снимка Иво 12 март 2006 - 13:05

От доста време чувам само положителни мнения за горивата на Опет. Аз също зареждам там и съм доволен, дори скоро ще събера точки за един акумулатор :). Идеята е да говорим с Опет за някаква корпоративна отстъпка за клуба...дали е възможно???
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 12 март 2006 - 17:50

за опет и аз щте кажа само добри думи за газ и бензин колата варви доволно и има готин разход
Отговори

2000 16V снимка 2000 16V 14 март 2006 - 10:32

Не знам но досега само един път съм зареждал бензин догоре. При положение, че на Вектра А резервоара го дават 60 литра, на мен ми наляха 67,5л. от OMV. Лампата беше светнала около 5км. преди зареждане. Момчето, което наливаше ме изгледа доста странно и попита колко литра е резервоара на тази кола??? Май трябва да е 60 литра, нали?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg