Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Въпроси отностно пастиране на автомобил

ГостAlexander2016_* 06 февруари 2016 - 14:45

Здравейте ! Четох доста по темата , обаче някои неща не сами ясни , затова ще ви помоля да ми обясните точно какъв е реда на пастирането . Значи колата е пребоядисана (така я взех) цветът е сив металик не е като оригиналния , има доста перли и е леко по тъмен и навсякъде събира очите на хората . Гледам тук там се появили малки драскотини (не са дълбоки) и реших крач на март някъде да я пастирам . Имам една машина на тавана за пастиране случайно попаднах на нея не знам от къде дошла, мисля че е от евтините ама сигорно ще свърши работа . Разпитах оттук оттам и ми казаха най-хубавите пасти били на 3м и съм се насочил към тях като цяло . обаче гледам са много варианти и ще се радвам ако ми кажете точно кои даси взема . Те три пасти ли трябва да бъдат или две ? След първото пастиране колата трябва ли да се мие за да бъде пастирана с другата паста или само да се избърши ? Гледам от тези неща(парцали), които се слагат на машината има няколко вида - по плюени и други . Кои точно за каква паста са незнам . Ако може дами обясните подробно кое как е и някои линкове с онлайн поръчки ( и за тези парцали , ако ги има в нета ) . Благодаря ви предварително
Мнението беше редактирано от Alexander2016: 06 февруари 2016 - 15:05
Отговори

ГостAlexander2016_* 10 февруари 2016 - 21:47

явно няма
Отговори

vitty снимка vitty 10 февруари 2016 - 22:58

Има, но някои теми просто се пропускат от недоглеждане :smile:
Виж машинката от тавана дали има променливи обороти, кой знае пък - може да си ударил бингото :smile: Ако няма, с нея можеш да свалиш прахта и малко от мръсотиите по боята, но не очаквай да заличиш драскотини, колкото и плитки да са. "Тези неща" не са "парцали", а са специални с различна дебелина, твърдост и профил гъби, като всичките й качества са за различни операции. Под "парцали" ако разбираш кърпите с които се премахва пастата, обикновено са микрофибърни кърпи, с които се обработва повърхността след всяка опирация, като броя им при едно обработване на автомобил може да надхвърли 20 :smile:
За пастите - обикновено където продават пастите могат да ти направят кратка консултация какво точно ти трябва, така е при повечето марки, а от друга страна ако прочетеш каталозите /има ги и онлайн/, може да придобиеш представа какво точно ти трябва. Обработката обикновено е на 3 етапа, като това зависи от състоянието на лака, като се започва с най-грубата и всяка следваща изважда следите от предходната. Тънкия момент е да прецениш с коя точно абразивност да започнеш, освен ако не тръгваш от водна обработка, където обикновено се тръгва от най-грубата. Завършва се с вакса, която запечатва повърхността и предпазва лака за известно време. Измиването трябва да е преди започване на цялата обработка, след това се ползват само въпросните микрофибърни кърпи.
Темата за полиране и пастиране си стои закачена, въпреки че отдавна не е писано в нея, но това не я прави неактуална. Може би със затопляне на времето въпроса ще стане актуален и ще се размърда пак :smile:
Мнението беше редактирано от vitty: 10 февруари 2016 - 22:59
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg