Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Обслужване в Булвария - Варна

ross_ снимка ross_ 15 февруари 2015 - 20:29

Здравейте,
Предстои ми трето техническо обслужване на Опел Астра J, 2012 година, A16XER, като мисля да отида в Булвария - Варна (сега ми е най-близо). Автомобилът е на 35 000 км. Искам да попитам освен масло, маслен и въздушен филтър, какво друго се сменя и колко ще ми струва. Вторият ми въпрос е относно мнения за Булвария - Варна, как работят и т.н.
Мнението беше редактирано от ross_: 15 февруари 2015 - 20:35
Отговори

CuMo снимка CuMo 15 февруари 2015 - 21:30

 ross_, на 15 февруари 2015 - 20:29, каза:

Здравейте,
Предстои ми трето техническо обслужване на Опел Астра J, 2012 година, A16XER, като мисля да отида в Булвария - Варна (сега ми е най-близо). Автомобилът е на 35 000 км. Искам да попитам освен масло, маслен и въздушен филтър, какво друго се сменя и колко ще ми струва. Вторият ми въпрос е относно мнения за Булвария - Варна, как работят и т.н.


Здравей, колега, относно качеството на обслужването във въпросния сервиз не мога да ти кажа нищо, но може да се ориентираш какво ти предстои за смяна като влезеш тук - http://services.stefanov.bg/ и избереш от падащите менюта каквото ти е необходимо. Надявам се да съм бил поне малко полезен :)
Отговори

ross_ снимка ross_ 15 февруари 2015 - 21:52

 CuMo, на 15 февруари 2015 - 21:30, каза:

Здравей, колега, относно качеството на обслужването във въпросния сервиз не мога да ти кажа нищо, но може да се ориентираш какво ти предстои за смяна като влезеш тук - http://services.stefanov.bg/ и избереш от падащите менюта каквото ти е необходимо. Надявам се да съм бил поне малко полезен :)

Благодаря ти колега, много полезен сайт :)
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 01 април 2015 - 22:09

Наложи ми се да боядисвам врати в Булвария, щети по автокаско.
Оставих колата сутринта, на другата сутрин ми звъннаха, че е готова. Супер експресно. Но по вратите има едни дребни като ...трохички, прашинки или и аз не знам как да го нарека, някак седи под ъгъл като се гледа грозно и на пипане се усеща....направих забележка за това, започнаха да ми обясняват, че нямало как да няма прах в камерата и т.н., после дойде още един майстор и каза "ами освен другата седмица да я закарам да я полират". Та се чудя...редно ли е това да не го правят, не влиза в цената ли, нямат време ли..... правят клиентите на глупаци ли..... как да си закарам колата в Булвария, това обслужване на официален сервиз вносител на марката ли е? Вместо да ме оборят, ме питат кой ми бил казал, че не трябвало да има такива прашинки и т.н. ..., да ми казаха после не я мий с пароструйка близките дни?
Някой ако е наясно точно какви са етапите на боядисване, ще се радвам да сподели. Аз няма да им я закарам да я полират, няма да им отнемам от ценното време, ще си платя на някой, поне ще го направи с желание. Но, въпросът ми е - прав ли съм относно тази претенция?
Отговори

_shady снимка _shady 01 април 2015 - 22:29

Ох брате тръгнал си и ти по един път трънлив, да ти се доплаче!
Има КАДЪРНИ хора, майстори, които работят в ужасни условия и се справят! И ти както и аз сме уцелили на калпазани. Това е ОПЕЛ, ако тяхната камера няма филтри, не знам коя трябва да има - моята ли... това, че филтрите им струват сигурно хилядарка, мен не ме интерсува, в случая теб. Ти си клиент!
Естествено, че е задължително да я полират, при положение, че след боята колата е на гъз. Тя сега е така, без да е нанасян кит по нея... ако беше щеше да ти се плаче от нея след месец два като кита "натъне" и отдолу се появят деруги от шкурите.
Задължително колата да се вкара при тези калпазани да си я оправят. Ако и след това колата е на дърмон пускай си жалба срещу тях към тези, с които те работят. Докато си мълчим ще е така, няма да се отказваш - колата може и ще стане почти перфектно боядисана. Никога няма да е като от завода, но лично съм виждал работа на софийски майстор (когото не познавам лично) и който ми скри шапката! За моите капризни изисквания колата беше почти перфектна (всъщност две коли съм виждал, и двете форумни на колегата ivooo).
Закарай си колата на полиране, мисля, че спорните моменти ще се оправят!
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 01 април 2015 - 22:48

Аз лично в този сервиз не бих стъпал за каквото и да е, дори колата ми да е пред разпад... Може би да има хора които разбират от работата там, но аз все още не съм ги видял. Навремето имаше...вече ги няма. Смяна на масло и филтри във всеки един нормален сервиз бих ги сменили за 20лв сигурно, а в Булвариа ще те сурнат 60 само защото са Опел... ами айде не мерси. И много ме кефи как в такива сервизи някой ми обяснява кое как трябвало да бъде и си мисли, че ще ме излъже...

Към колегата с боядисването... колега грешката е твоя, че си подписал протокола, че си съгласен да си вземеш колата. Вероятно не си знаел де... Казваш им, че няма да им подпишеш протокола защото не ти харесва и ще я боядисат ако трябва 5 пъти докато не ти хареса. В такива сервизи горе долу така се процедира... Лично съм свидетел как в един от най-големите сервизи във Варна работещи с застрахователи клиент връща 4 пъти колата защото не му харесваше как са я боядисали. Е боядисваха един детайл 5 пъти...
Мнението беше редактирано от FirestorM: 01 април 2015 - 22:50
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 02 април 2015 - 19:17

 FirestorM, на 01 април 2015 - 22:48, каза:

Аз лично в този сервиз не бих стъпал за каквото и да е, дори колата ми да е пред разпад... Може би да има хора които разбират от работата там, но аз все още не съм ги видял. Навремето имаше...вече ги няма. Смяна на масло и филтри във всеки един нормален сервиз бих ги сменили за 20лв сигурно, а в Булвариа ще те сурнат 60 само защото са Опел... ами айде не мерси. И много ме кефи как в такива сервизи някой ми обяснява кое как трябвало да бъде и си мисли, че ще ме излъже...

Към колегата с боядисването... колега грешката е твоя, че си подписал протокола, че си съгласен да си вземеш колата. Вероятно не си знаел де... Казваш им, че няма да им подпишеш протокола защото не ти харесва и ще я боядисат ако трябва 5 пъти докато не ти хареса. В такива сервизи горе долу така се процедира... Лично съм свидетел как в един от най-големите сервизи във Варна работещи с застрахователи клиент връща 4 пъти колата защото не му харесваше как са я боядисали. Е боядисваха един детайл 5 пъти...


Не съм сгрешил нищо... аз явно им показах, че не съм за 50-100-200 лв.... холдинговата им застр. компания юридически правилно, но клиентски никак правилно ми отказаха една щета, аз вечерта си написах културно дълго и широко клиентското мнение, след което получих обаждане от ... не помня, но висш служител в компанията, който благодари за мнението ми, извини се за неудобната ситуация и ме попита дали желая да преразгледат щетата ми, при което аз казах "не". Разбира се ми заяви, че ако има проблем при приемането на колата, задължително да се обадя, което не направих, защото мразя панаирите, знам че ще го отнесе най-невинния във фирмата и т.н. Сега е аналогичното, не смятам да карам колата в понеделник за полиране пастиране или и аз не знам как се казва, след няколко месеца като се стопли хубаво ще я дам да я пастират цялата, че от другата страна колата пак е така боядисвана :) .
Но се чудя друго....аз обичам леко хазарта, дали да не напиша ново подробно писмо, в което да изискам аз да платя на независим автобояджия, и в присъствието на отговорни служители на холдинга им, да се провери правилно ли е боядисана и непастирана... тоест дали процеса е завършен докрай, ако е докрай, писмено се извинявам и прекратявам по мое желание каското (тоест губя още 400 лв, че е до есента платено), но ако не е правилно, ми дават 20% отстъпка след техните отстъпки за закупуване на чисто нов автомобил от тях. Смятам, че трябва да се съгласят, защото такава сериозна голяма фирма, не може да няма отговорник по качество и т.н. и колата да е боядисала без нужния завършек :)))) , тоест би трябвало да са убедени в правотата си и да ми натрият носа :) . Е, аз съм интелигентен човек, като клиент и ползвател на Опел, каращ лъскав ефектен автомобил с марка Опел, по който хората се обръщат и заглеждат често, ще напиша това и до Германия, все пак гланца предава красотата :))) Въпросът е да се занимавам ли изобщо и да си отнемам от времето и нервите, или направо да ги зачеркна като фирма. Никога не съм вярвал, че мнението на клиентите за вносителя и официален представител на дадена марка ще е толкова отрицателен.
Мнението беше редактирано от nikiboy: 02 април 2015 - 19:19
Отговори

_shady снимка _shady 02 април 2015 - 20:49

И ти смяташ, че тези ще си признаят, че са си свършили некадърно работата? Или смяташ, че ще уважат иска и претенциите на най-ценното им - клиентите? Трябва да си живял някъде другаде или да имаш много висок стандарт и различен мироглед, за да имаш такава позиция. Дилърите на Опел са ужасни! Да не говорим, че сервизното им обслужване е плачевно - 90% от служителите им казват на клиентите, когато си закарат колата за ремонт/обслужване, че са си купили боклук - лично изпитано. Последва страхотен панаир. Много хора се оплакват от тях! Да, ще си го отнесе най-малкия човечец по линията, но същия той би трябвало да е работил по колата ти. Кой е виновен, че не е боядисана добре - бояджията или приемчика, а може би ти?
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 05 април 2015 - 21:31

Реших да не я карам за пастиране/полиране на два детайла. Така или иначе цялата е хубаво да се пастира, като се постопли още малко и ще намеря някой някъде да го направи. А и нямам време за "докарай, ела си я вземи".
Сега като се замисля, дори и с промо цените си не бих отишъл и маслото да сменя. Знам ли зад гаражните врати какво правят, какво сменят, какво сипват..... после ще ми се скарат защо имам претенции :)
Отговори

dream13 снимка dream13 14 юли 2017 - 02:58

През м.Май 2016год. ходих за оглед на автомобил преди покупка при тях, т.е. оглед окачване и електроника (като автомобила бе от 2008год. на реалните си 120х. км, купен нов от тях и поддържан при тях). Как се извърши прегледа (е не като в Toyota да гледаш какво става зад стъклената стена седнал на мек стол)? Фирмената политика е да не се допускат външни хора в сервиза (както и на други места), което е разбираемо, но не мисля, че подходящо и за нашия случай - собственика искаше да знае какво става реално с автомобила му, аз също какво гледат, а и си плащам в крайна сметка! А не както те процедират: "ние ще инспектираме автомобила без Вас, а после на място при ваше присъствие ще Ви покажем евентуалните проблеми" - е аз знам ли дали всичко извършват по процедура или си чоплят носа и след 1/2 час излизат със заключението, че всичко е ОК. Още повече при електриката гледат дали има само грешки и за какво са, вместо обстойно модул по модул да проверяват параметрите дали са в приемливи граници, или "на кантар" - според мен дори трябва да получиш разпечатка за тях, а не устен отговор. Нали в крайна сметка затова отиваш при тях - заради фирмената апаратура, фирмени приспособления и инструменти, одобрени фирмени части и ремонти по ръководства (чували сме онези стари лафове: майсторе колко да стягам? - до скъсване и четвърт оборот назад, или без чук и тел нищо не става). А бях за първи път като клиент и би трябвало да ми спечелят доверието, за да мога да повярвам в техните реални, а не рекламни възможности и когато си оставя автомобила да не се притеснявам какво ще му се случи. А може би моите очаквания бяха високи като цените им? За последното не се оплаквам (все пак сам съм избрал чии услуги да ползвам), но искам и съответното отношение и качество!
Мнението беше редактирано от dream13: 14 юли 2017 - 03:00
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg