Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с акумулатор

Гостagrstr7_* 23 октомври 2015 - 15:46

Здравейте хора. Карам Опел Астра H 2005г. Днес както си карах, изведнъж ми светна лампата на акумулатора.. Продължих да карам защото имах около 7-800 метра до мястото където трябваше да стигна, лампата си светеше. Паркирах, изгасих колата и до там - сега няма палене. Предните дни имах различни проблеми като вклчване за момент на лампата на ABS, изключване на хидравликата за секунда, спиране на климатика (например ако е степен 5, от време на време изгасва, после сам пак си се усилва и така). Понеже колата е на такова място че няма как да правя нищо по нея, възможно ли е просто акумулатора да е за смяна или светването на лампата в движене предполага по сериозен проблем, с ремъци, динамо и т.н.? Мерси.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 23 октомври 2015 - 15:49

По-скоро по-сериозните проблеми. Дай ток на колата с кабели и после премери как зарежда. Виж пистовия ремък като цяло на място ли си е.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 23 октомври 2015 - 15:59

Залагам на диодна плочка,няма Астра Г и Х ,които да не са изстрадали от този проблем.
Отговори

Гостagrstr7_* 24 октомври 2015 - 12:37

Възникна нов въпрос. Закарах колата до сервиз, казаха ми, че е алтернатора, но моя н може да се поправи. Предложиха ми за 400 да ми го сменят с рециклиран (+ месеци гаранция). В разни сайове гледам, че 2ра ръка вървят доста по евтино - към 80-100 лева.. Някой с мнение? Има ли мисъл от 2ра употреба или е по-дорбе нов?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 24 октомври 2015 - 12:51

Сам си преценяваш според цената,гаранцията и парите които си склонен да дадеш!
Отговори

sathv снимка sathv 24 октомври 2015 - 14:36

Отиваш във Франзискуп даваш твоя и вземаш рециклиран с гаранция на цена много под 400 лева.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 24 октомври 2015 - 18:42

Като е втора ръка знаеш ли колко време ще изкара? Утре пак ще пуснеш тема за същия проблем. Силно се съмнявам, че не може да се поправи този. Потърси мнение на още едно място.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 октомври 2015 - 20:15

Как може твоя да не мое да се поправи? Т'ва с'а 99% не е вярно. Има много сервизи, които се занимават с рециклаж на алтернатори. Интересувах се за моята х-ка и излиза към 250 лв с работа, ако се наложи всичко да се смени. Аз 2 пъти съм правил алтернатор на моя кола и в двата случая сваляне ремонт и връщане. И двете коли ги карам все още и зареждат перфектно.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 25 октомври 2015 - 20:19
Отговори

teodortodorov88 снимка teodortodorov88 30 октомври 2015 - 17:26

Развитие има ли колега?
При мен е същия проблем с разликата че не ми светна лампата на акомулатора...
Мнението беше редактирано от teodortodorov88: 30 октомври 2015 - 17:55
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 31 октомври 2015 - 02:43

Вземай втора ръка 80-100 лв. Ако работи ще работи по-добре от рецикрлирания, ако не бачка ще го върнеш или замениш с друг работещ
Отговори

teodortodorov88 снимка teodortodorov88 01 ноември 2015 - 20:03

При мен се оказа диодна плочка цена 36лв от Франзискуп...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Отговори

jivkovisz снимка jivkovisz 13 декември 2015 - 14:52

При мен пистовият ремък се извади от ролките, каква може да е причината.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg