Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с тока Vectra C

Lubakis снимка Lubakis 12 април 2012 - 16:20

Здравейте,

На скоро си купих Опел Вектра С и тъй като е с фабрични лупи, реших да й сложа ксенон. Проблемът ми е, че на левият фар му спира тока. Минават няколко импулса и след това 0 ампера. Преди да сложа ксенона за около 3 седмици изгорих 2 крушки. Ксенона свети без проблем на десния фар (и двете крушки, и двата баласта съм ги проверил). Проверих бушона на късите светлини - наред е.
Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или има идея какво може да е ще съм благодарен за мнение.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 14 април 2012 - 22:46

явно има проблеми с левия фар по принцип, нашата вектра гори вече 4-та крушка и не мога да разбера защо...
Отговори

Никсън снимка Никсън 15 април 2012 - 12:39

 Lubakis, на 12 април 2012 - 16:20, каза:

Здравейте,

На скоро си купих Опел Вектра С и тъй като е с фабрични лупи, реших да й сложа ксенон. Проблемът ми е, че на левият фар му спира тока. Минават няколко импулса и след това 0 ампера. Преди да сложа ксенона за около 3 седмици изгорих 2 крушки. Ксенона свети без проблем на десния фар (и двете крушки, и двата баласта съм ги проверил). Проверих бушона на късите светлини - наред е.
Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или има идея какво може да е ще съм благодарен за мнение.

Здравейте колеги , на мой приятел сервиза подписа договор за гаранционно обслужване на китайската марка Ховър ... значи , още като чисто нови често срещан дефект при тях е изгарянето на крушките / лява и дясна / на късите светлини за около месец . Тогава им сменяха една част от моторната ел . инсталация и проблема се реши . Незнам точно , за проблем при Вектра-С но явно става въпрос за същото . Знаем , че UEC търси съпротивление от крушката /тези няколко импулса/ и ако не го открие - изключва веригата . Най-вероятно съпротивлението определя това , с какъв ампераж да бъде захранена веригата от UEC .... проблема трябва да се изследва и да се установи дали причината е ел.инсталацията / нейното съпротивление + крушката/ или е проблем в UEC . Дано съм бил полезен . Поздрави и Успех .
Отговори

Lubakis снимка Lubakis 15 април 2012 - 13:15

Колега,
А някакъв контакт на този твой приятел?
Отговори

Никсън снимка Никсън 15 април 2012 - 13:37

 Lubakis, на 15 април 2012 - 13:15, каза:

Колега,
А някакъв контакт на този твой приятел?

Здравей колега , те не са ел . сервиз , това го правеха гаранционно .... изводите са мое лично мнение и незнам дали от този сервиз ще са ти от полза, но ако все пак държиш ... пиши на лични / да не правиме реклама / . Поздрави и Успех .
Отговори

dminchev снимка dminchev 16 април 2012 - 08:45

Здравей, пробвай да замериш напрежението на левия и съответно на десния фар без да има монтирана крушка. По принцип трябва да се движи в границите 12-13.5V. Ако напрежението е под тези стойности е нормално ксенона да не "запали", а ако проблема е в датчика за изгоряла крушка трябва да ти свете лампичката на левия дисплей.
Отговори

Lubakis снимка Lubakis 16 април 2012 - 09:50

И двете напрежения са в норма. Индикацията за несветещ фар си работи.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 16 април 2012 - 14:50

и на мен ми е минавало през ума че може да проблем в инсталацията или самия UEC модул, но все още се надявам да сме попадали на скапани крушки, въпреки че повечето от тях бяха маркови, в момента е с някаква измислена но работи от 2 седмици без проблем... сега има доста по-сложен проблем, вече 3 пъти CIM-а прави магарии и не познава ключа, май скоро ще трябва да му сменям процесора...
Отговори

Никсън снимка Никсън 16 април 2012 - 15:19

Здравейте колеги , знаем ,че новото поколение електроника е създадена за по-голяма сигурност и удобство , но това че се държи изключително нестабилно /особенно като поостарее 4-5 год./ е факт . Колега Шмортз , знам че си наясно .... но защо не смениш първо гривната около ключа / четеца / - за тест ..... в много случай оттам започват ядовете . Поздрави и Успех .
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 17 април 2012 - 18:49

цък, за съжаление проблема е в самия ЦИМ тъй като и останалите модули имат записана грешка че не е имало комуникация с него...
Отговори

Никсън снимка Никсън 17 април 2012 - 19:43

 Shmortz, на 17 април 2012 - 18:49, каза:

цък, за съжаление проблема е в самия ЦИМ тъй като и останалите модули имат записана грешка че не е имало комуникация с него...

Здравей колега , ако е така .... неприятно , дано да са мъртви спойки .... тя с 27С256 ли беше . Поздрави и Успех .
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 22 април 2012 - 15:23

не колега, тези памети не се ползват от доста години, става въпрос за процесор моторола...
Отговори

Никсън снимка Никсън 22 април 2012 - 18:17

 Shmortz, на 22 април 2012 - 15:23, каза:

не колега, тези памети не се ползват от доста години, става въпрос за процесор моторола...

ОК ... оправи ли CIM -а. и комуникацията му . Поздрави и Успех .
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 22 април 2012 - 19:49

ми не ми е оставало време а пък и за сега го е правил номера само няколко пъти, но все пак мисля че скоро ще се наложи да сменям процесор...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg