Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

колеги ,помагайте

Гостneco89_* 15 декември 2012 - 22:28

Здравейте! Хванал съм се в чудо напоследък ,гори ми 25л. Газ на 100км. На какво може да се дължи ? Едва ли да е само от студеното време. Изпарителя ми е Ловато и няма 1година от както му сменях мембраните и го почистиха. Дайте съвет. Благодаря предварително!
Мнението беше редактирано от neco89: 17 декември 2012 - 13:16
Отговори

lukas снимка lukas 16 декември 2012 - 04:33

 neco89, на 15 декември 2012 - 22:28, каза:

Здравейте! Хванал съм се в чудо напоследък ,гори ми 25л. Газ на 100км. На какво може да се дължи ? Едва ли да е само от студеното време. Испарителя ми е Ловато и няма 1година от както му сменях мембраните и го почистиха. Дайте съвет. Благодаря предварително!

Здравей,колега! Сега по твоя въпрос да помислим.
1.Това че е "Ловато" добре.
2.Че си сменил мембраните добре.
3. САМО НА ГАС ЛИ КАРАШ??
4.Как е подвързан изпарителя към охлаждащата система??
5.Къде е монтиран/место/ и на каква кола модел/обикновенна газова или спринцовка/??
6.Специалист ли ти регулира уредбата или направи си сам??
ЕЕЕ ако успеееш да отговориш на тези въпроси и имаш желанието да отговориш на още няколко/зададени ти от колегите от форума/,може би ще ти се даде обяснение/и то смислено/.
ААААА сега преразказ по картинка.Сред нас има много отлични техници и специалисти благодарение на който и съществува този форум ,но все пак не са богове и не могат да гадаят по дума ЛОВАТО.
Извинявай ако съм те обидил,но просто това което си дал за инфо....../да зема да фърля едни карти за късмет па ше видим/
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 16 декември 2012 - 08:46

Както казва колегата,не е лошо да дадеш малко инфо за двигатела като за начало.Ако си сменил мембраните с такива от 17лв,това ще ти е разхода.И аз доскоро бях с изпарител Ловато и се чудех дали да му сменям мембраните или направо да взимам нов.Взех си нов Мимгаз,и сега разхода ми градско е 14,с Ловато-то беше 22
Отговори

Гостneco89_* 16 декември 2012 - 14:54

 lukas, на 16 декември 2012 - 04:33, каза:

Здравей,колега! Сега по твоя въпрос да помислим.
1.Това че е "Ловато" добре.
2.Че си сменил мембраните добре.
3. САМО НА ГАС ЛИ КАРАШ??
4.Как е подвързан изпарителя към охлаждащата система??
5.Къде е монтиран/место/ и на каква кола модел/обикновенна газова или спринцовка/??
6.Специалист ли ти регулира уредбата или направи си сам??
ЕЕЕ ако успеееш да отговориш на тези въпроси и имаш желанието да отговориш на още няколко/зададени ти от колегите от форума/,може би ще ти се даде обяснение/и то смислено/.
ААААА сега преразказ по картинка.Сред нас има много отлични техници и специалисти благодарение на който и съществува този форум ,но все пак не са богове и не могат да гадаят по дума ЛОВАТО.
Извинявай ако съм те обидил,но просто това което си дал за инфо....../да зема да фърля едни карти за късмет па ше видим/


Паля я на бензин и след това я обръщам на газ след като поработи малко.
Изпарителя е поставен в ляво от карбуратора ,точно под предното стъкло ,колата е Вектра 1.8,91 конски сили,моноинжекция.
Само специалист ми е пипал по колата.
Няма проблем ,не си ме обидил това ми е и първа тема тук ,така че заради това не съм дал пълна информация.
Отговори

Гостneco89_* 16 декември 2012 - 15:14

 Astra1816V, на 16 декември 2012 - 08:46, каза:

Както казва колегата,не е лошо да дадеш малко инфо за двигатела като за начало.Ако си сменил мембраните с такива от 17лв,това ще ти е разхода.И аз доскоро бях с изпарител Ловато и се чудех дали да му сменям мембраните или направо да взимам нов.Взех си нов Мимгаз,и сега разхода ми градско е 14,с Ловато-то беше 22


Помня че ми взеха 40 лв за смяна на целият пакет и почистване на изпарителя .А ако знам че ще се оправи и аз ще взема Мимгаз. Ходих онзи ден до сервиза който ползвам и ги питах за Мимгаз . Момчето ми каза че са като реплика на Ловато и ми каза че е по добре да сменим пак целият пакет ,вместо да слагам турски при положение че моят е оригинален,макар че ми е най - малко от 7 години този изпарител.
Не знам какво да правя ,заради това се допитвам до различни мнения и съответно до съвети ,защото няма смисъл да дам излишни пари и пак да си остане на същото положение.
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 16 декември 2012 - 15:19

Вземаш се един чисто нов изпарител ловато около 130лв и си решаваш проблемите.Това със смяната на мембраните винаги води само до проблеми изпитал съм го дори и с оригинални мембрани на ловата не е като нов изпарител който го слагаш и поне 6-7 години само караш. Така че евтиното излиза винаги много по-скъпо като сменяш мембрани през година две и проблеми къде е кирията от цялата работа.
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 16 декември 2012 - 20:14

Вземай нов няма какво да се чудиш
Отговори

КИР-ИЛИЯ снимка КИР-ИЛИЯ 16 декември 2012 - 20:35

Здравей колега! Моят автомобил е Астра 1,4 също със ловато. При мен нещата са идентични и при мен само специалисти са пипали.След едномесечен престой на автомобила без да бъде пален и при мен се появи същия проблем.Ето как аз реших проблема без подмяна на мембрани или каквото и да е друго. Първо почистих филтърчето което се намира в непосредствена близост точно преди изпарителя,поне при мен е така.Между другото държа да подчертая че абсолютно нищо не разбирам от тези неща. Филтърът ми беше пълен с нещо като пясък а магнита беше покрит със метален прах,да се чуди човек от къде се е взел толкоз боклук. За този магнит също не знам дали е поставен фабрично или предишния собственик го е поставил.Второто което направих е да стегна малко на усет болтовете на капака на изпарителя.Настройките на изпарителя ги направих сам следвайки инструкциите от следния линк: http://www.renault-b...p?topic=59087.0 Ако не разбираш руски,втората част на инструкциите е превод на български.Аз направих всичко така както е описано и съм много доволен от разхода и работата на двигателя.Каквото и да решиш да правиш,пожелавам ти успех.
Отговори

npace снимка npace 16 декември 2012 - 23:52

Колеги, това с вашите изпарители е същото като скапан акумулатор.В един момент се скапва просто и трябва да се смени.Не помага чистене, мембрани и "майстори".Както ти казаха колегите, бегай си взимай Мимгаз и няма да съжаляваш.1 към 1 е с ловатото и не му отстъпва по абсолютно нищо.Точно копие е и е по лиценз.
Отговори

Гостneco89_* 17 декември 2012 - 00:19

 КИР-ИЛИЯ, на 16 декември 2012 - 20:35, каза:

Здравей колега! Моят автомобил е Астра 1,4 също със ловато. При мен нещата са идентични и при мен само специалисти са пипали.След едномесечен престой на автомобила без да бъде пален и при мен се появи същия проблем.Ето как аз реших проблема без подмяна на мембрани или каквото и да е друго. Първо почистих филтърчето което се намира в непосредствена близост точно преди изпарителя,поне при мен е така.Между другото държа да подчертая че абсолютно нищо не разбирам от тези неща. Филтърът ми беше пълен с нещо като пясък а магнита беше покрит със метален прах,да се чуди човек от къде се е взел толкоз боклук. За този магнит също не знам дали е поставен фабрично или предишния собственик го е поставил.Второто което направих е да стегна малко на усет болтовете на капака на изпарителя.Настройките на изпарителя ги направих сам следвайки инструкциите от следния линк: http://www.renault-b...p?topic=59087.0 Ако не разбираш руски,втората част на инструкциите е превод на български.Аз направих всичко така както е описано и съм много доволен от разхода и работата на двигателя.Каквото и да решиш да правиш,пожелавам ти успех.


Благодаря за мнението ,още на сутринта ще видя филтърчето и ще пристегна болтовете ,те ако са ми разхлабени ,логично е да изпуска по малко газ и от там .:)
Отговори

Гостneco89_* 17 декември 2012 - 00:32

 npace, на 16 декември 2012 - 23:52, каза:

Колеги, това с вашите изпарители е същото като скапан акумулатор.В един момент се скапва просто и трябва да се смени.Не помага чистене, мембрани и "майстори".Както ти казаха колегите, бегай си взимай Мимгаз и няма да съжаляваш.1 към 1 е с ловатото и не му отстъпва по абсолютно нищо.Точно копие е и е по лиценз.


Ако знам че ще се оправи веднага отивам и го сменям ,но съм слушал че турските имало доста несполучливи,те в сервиза ми казаха да не взимам Voltran ,защото не подлежали на ремонт ,а и друго за турските : имало доста оплаквания че много бързо се развалят . Вие гарантирате ли ми за Мимгаз ,че са добри и че ще ми се оправи проблема ? На 15 на 100 да ми падне през зимата пак ще е по добре от сега (25 на 100км.).
Отговори

npace снимка npace 17 декември 2012 - 12:37

 neco89, на 17 декември 2012 - 00:32, каза:

Ако знам че ще се оправи веднага отивам и го сменям ,но съм слушал че турските имало доста несполучливи,те в сервиза ми казаха да не взимам Voltran ,защото не подлежали на ремонт ,а и друго за турските : имало доста оплаквания че много бързо се развалят . Вие гарантирате ли ми за Мимгаз ,че са добри и че ще ми се оправи проблема ? На 15 на 100 да ми падне през зимата пак ще е по добре от сега (25 на 100км.).


Ако аз ти го сложа, и ти взема пари за смяната, настройките и т.н. мога да ти дам гаранция.НИЕ не ти даваме гаранция зад клавиатурата.
Отговори

Гостneco89_* 17 декември 2012 - 13:07

Отворих я днес да видя какво ще правя от съветите който ми дадохте(за който съм много благодарен),и погледнах въздушният филтър - беще целият намачкан (необяснимо защо) и много мръсен ,а го сменях преди 6 месеца.Смених го веднага и сега ще я проследя как ще ми гори .
Нали е много вероятно и от него да гори повече ?
Отговори

titan22 снимка titan22 17 декември 2012 - 13:34

Много често се случва от скапан въздушен филтър да те прати в космоса разхода.И вземи си попълни кода на двигателя коректно,както всички тук.
Отговори

Гостneco89_* 17 декември 2012 - 13:39

 titan22, на 17 декември 2012 - 13:34, каза:

Много често се случва от скапан въздушен филтър да те прати в космоса разхода.И вземи си попълни кода на двигателя коректно,както всички тук.


Нов потребител съм и не съм запознат с тези неща. Има ли значение дали съм го попълнил или не ?
Отговори

npace снимка npace 17 декември 2012 - 16:37

Има разбира се, няма да те питаме с кой мотор си а ще знаем.При ГИ няма особено значение въздушния филтър както при обикновеното АГУ, така че колкото по пълна информацията толкова по лесно ще достигнем до решението.Снимковия мат'рял също помага много.
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 17 декември 2012 - 22:55

и не се лъжи да слагаш дунапрен на кутията на филтъра,ще гръмне и ще я разцепи,както стана при мен.И ако си с пластмасов тройник го смени с метален
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg