Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Вакуумен ЕГР клапан на мотори 1.7, 2.0 и 2.2 DTI

doctordre снимка doctordre 27 април 2011 - 10:26

Няма друг начин, никъде в нета не намирам изобщо начин за справяне с електронния ЕГР, според мен е невъзможно :sad:
Отговори

bojo06 снимка bojo06 27 април 2011 - 15:35

Решението за премахване на електронния ЕГР е чрез емулатор, който към момента излиза колкото да си купиш нов ЕГР!
Отговори

doctordre снимка doctordre 27 април 2011 - 17:13

Можеш ли да дадеш линк за този емулатор? Дори и да е на цената на нов ЕГР, ако трябва да го сменям ще предпочета да си купя емулатор. В сервизната документация не намирам много информация за работата му, но един осцилоскоп и повечко информация би била добре като за начало, може пък да се измисли някаква схема...
Отговори

bojo06 снимка bojo06 27 април 2011 - 21:46

Ето чети!
Електронен ЕГР
Отговори

Samo снимка Samo 27 април 2011 - 23:21

Изглежда са му намерили цаката

Цитат

EGR желательно глушить - но правильно. Если засветилась ошибка 0400 чисто глушение может особо не помочь.

Плюсы правильного глушения клапана на дизелях:
- 1.появляется тяга на низах. Клиент - "Так она и тянет!". Максимальная мощность не повышается. Тяга(крутящий момент) и мощность - разные вещи.
- более быстрый прогрев двигателя - забываем сказки про "холодный дизель"
- снижается расход топлива. Да,да именно снижается при одинаковых режимах ускорения до и после. Просто клиент обнаружив, что у него мотор начинает тянуть на низах, не стесняется жать на педаль на светофорах, получаем чуть выше расход в городе, на трасе- экономия, там равномерный режим.

Минусы:
- портим экологию
- увеличиваем содержание оксидов азота в картерных газах - засоряем масло. Однако наша солярка имеет повышенное содержание серы, основная причина снижения интервала замены масла. Попробуйте в свежих машинах заменить страну для машины и посмотрите как поменяются межсервесные интервалы через TECH. Кто любит свой "трактор" меняет масло через 7,5-10 тыс км. OPEL рекомендует обычно 15 тыс для полусентетики.

Прикачен файл  2aba03907644.jpg (112,54K)
Брой изтегляния: 19
Това трябва да е чудото, момчето го монтира срещу сумата от 200$ до колкото успях да се ориентирам
Отговори

doctordre снимка doctordre 28 април 2011 - 10:09

Да, доколкото се разрових и прочетох- 200 $ му е цената, някакъв беларуски майстор го е измислил и изглежда доста добре. Като се прецака напълно моя, задължително ще се свържа с него и ще си поръчам един, на половината на цената на нов ЕГР е а и е по-добре да се премахне тая глупост. Засега моя го приведох в "чист" вид за пореден път, да видим до кога ще изкара пак...
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

Samo снимка Samo 28 април 2011 - 13:02

Ами аз вече му писах в белоруския форум, ще видим какво и кога ще отговори.
Отговори

Samo снимка Samo 29 април 2011 - 17:54

Така: Свързах се с човека, каза че може да си купя, само трябва да се намери начин да го изпрати. Има ли желаеши ?
Отговори

doctordre снимка doctordre 29 април 2011 - 18:35

Еми да ти го прати като препоръчан колет, предполагам имат пощенски услуги :biggrin: Или за да си по-сигурен с куриер... Аз бих си взел, но в момента 200 гущера ги нямам, като съвсем се прецака моя ще си купя 100%! Вземи си ти пръв, за да видим някакви отзиви, жертвай се :rofl:
Отговори

Samo снимка Samo 04 май 2011 - 09:59

Надявам се скоро да пристигне въпросния емулатор. Поговорих си с човека който го продава, действа гпре долу така.
ЕГР-а се поставя във затровено положение, емулатора се монтира на кабела му и симулира работата на ЕГР. ЕГР-а не е нужно да е работещ, достатъчно е да е здрав физически.
Някой има ли интерес?
П.П. освен doctordre ;)
Мнението беше редактирано от Samo: 04 май 2011 - 09:59
Отговори

gogobox снимка gogobox 04 май 2011 - 19:51

Бройте и мен
Мнението беше редактирано от gogobox: 04 май 2011 - 19:52
Отговори

ceko снимка ceko 04 май 2011 - 22:17

Твоя с електронно управление ли е?Повечето от 2.0 моторите са с вакуумен.
Мнението беше редактирано от ceko: 04 май 2011 - 22:19
Отговори

asensio снимка asensio 04 май 2011 - 22:47

В офиса имахме и 2,2 и беше с вакуумен, а колата беше 2001. И се водеше по талон Y22DTR.
Отговори

gogobox снимка gogobox 05 май 2011 - 11:48

 ceko, на 04 май 2011 - 22:17, каза:

Твоя с електронно управление ли е?Повечето от 2.0 моторите са с вакуумен.

да с електронно.след фейслифта мисля че всички са с електронно.
Отговори

doctordre снимка doctordre 05 май 2011 - 19:11

Мен не ме бройте засега, имам интерес, но нямам финанси :biggrin: а и моя засега работи- като съвсем спре обезателно ще купя емулатор. А колега ти поръча ли го вече? Кога го очакваш?
Отговори

Samo снимка Samo 07 май 2011 - 16:59

Отказа ми да го изпрати директно до българия ;(. Ще го изпрати до човек в Москва, който ще ми го прати насам. Доста е сложно и едва ли ще използвам тази схема 2ри път.
Отговори

doctordre снимка doctordre 08 май 2011 - 09:15

Е, важното е че все пак ще го получиш, въпреки че наистина е странно защо не е искал да ти го прати директно... :confused:
Отговори

asensio снимка asensio 17 май 2011 - 19:24

Я да ви попитам, тез дето са махнали клапана...

Случайно да ви се е променил звука на мотора ? Че ми се струва че има промяна.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 18 май 2011 - 07:45

забелязвам че на борд компютъра преди стоеше на празен ход показанието за моментния разход 0,6-0,7л/час - сега е 0,8-0,7л/час
сякаш малко повече вибрация на празен ход усещам но може и да се бъркам /дизела си тресе по принцип/
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg