Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Сложен казус - плащане на пътен данък ?

ma3x снимка ma3x 25 февруари 2007 - 01:21

здравеите изправен съм пред дилемата да си платя ли пътен данък или да продължавам да не си го плащам

преди години когато си купих колата / опел астра 1.6и екотек по млада от 13 години / от автокъщата ме стреснаха с размера на данъка ок 280 лв ...и оттогава до днес така и не съм си го платил

веднъж пробвах в общината но някакъв автомобилен инспектор ме посъветва да из4акам 2 години и 2 месеца и тогава нямало да има глоба

Ако някои е наясно моля да ми помогне със следното:

колко к.с. ми е колата 99 или 102 ? ако е 99 веднага отивам да се издължавам но ако е над 99 имало някакви утежнения

някои да помогне ?

вижте какво открих

http://www.taxadmin....calc.php?calc=2

:eko:
Отговори

TPOXATA снимка TPOXATA 25 февруари 2007 - 16:20

Май е по-добре да събираш парички и да плащаш данъка, защото неплатения данък няма да отпадне. Миналата година като ходих да плащам моя данък и пред мен имаше жена, която е продала някаква УАЗ-ка преди 15 години, но не я е прехвърлила. И имаше да плаща за толкова години май данък... Тъй че не е шега работа. Дано ти е до 99 к.с. колата, защото нагоре става дебела работата.
Отговори

yasmania снимка yasmania 25 февруари 2007 - 17:33

колата си се води 1.6 101 коня... и май е точно в горната граница, преди големите пари. Дерзай до данъчното.
Отговори

ma3x снимка ma3x 26 февруари 2007 - 02:38

:eko: е от това ме беше наи страх , и все пак има ли откъде да проверя със сигурност как ми се води двигателя и колко конски сили е ? хелп
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 26 февруари 2007 - 09:10

ma3x, на Feb 26 2007, 03:38 AM, каза:

:eko: е от това ме беше наи страх , и все пак има ли откъде да проверя със сигурност как ми се води двигателя и колко конски сили е ? хелп
 

Направи се на луд и отиди да питаш само колко ти е данъка. За колко коня ще ти признаят колата зависи от служителката зад гишето.
Отговори

GogoI снимка GogoI 26 февруари 2007 - 10:10

Зависи как си я записал в даначното - аз като записвах мойта /1.6 i - 101 к.с./ жената излезе разбрана и написа 74 /май/ kw, а това е горната граница на ефтиния данък - за миналата година днаъка ми беше 18 лева и нещо си там. Води се, че имам и катализатор...
Отговори

batececo снимка batececo 26 февруари 2007 - 11:01

Извинявам се на колегата ma3x, че спамя в темата, но за да не пускам нова тема, реших да попитам тука:
Може ли да се плати данъка на колата по банков път (да не се ходи до общини, кат и т.н...)? Колата не е на мое име и не искам да тормозя "собственика"...
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 26 февруари 2007 - 15:06

batececo, на Feb 26 2007, 12:01 PM, каза:

Извинявам се на колегата ma3x, че спамя в темата, но за да не пускам нова тема, реших да попитам тука:
Може ли да се плати данъка на колата по банков път (да не се ходи до общини, кат и т.н...)? Колата не е на мое име и не искам да тормозя "собственика"...
 

Отвори: www.nap.bg и прочети. Най-вероятно може.
Отговори

Гено снимка Гено 26 февруари 2007 - 15:15

batececo, на Feb 26 2007, 11:01 AM, каза:

Извинявам се на колегата ma3x, че спамя в темата, но за да не пускам нова тема, реших да попитам тука:
Може ли да се плати данъка на колата по банков път (да не се ходи до общини, кат и т.н...)? Колата не е на мое име и не искам да тормозя "собственика"...
 

за можене- може, ама ти трябва информация за сметки, Бин-ове и др. глупости, така че върви там, където плаща собственика и плати вместо него - най-лесно е.

ааа, и трябва да остане и за тебе екземпляр от платежното и от него да е ясно какво си платил, за да го представяш после по прегледи и където се сетиш...
Отговори

yo_ko снимка yo_ko 26 февруари 2007 - 22:34

Мойта е 16 i , 16v 74kw и се води по документ 100 коня ,въпреки че ако ги сметнеш киловатите са равни на 100,6 коня и не се налагат никви финтове за регистрацията и .Но и в официалните документи на вносителите на Опел 74kw се признават за 100 коня и спадат към по - ниската такса ! :mhihi:
Отговори

Gal снимка Gal 27 февруари 2007 - 12:31

Ако не е регистрирана в общината още не знам да има начин, по който да те намерят да платиш...
Но ако отидеш да я регистрираш и си закъснял /срока май беше 1 месец след покупката/ има глоби...На мен за по-малко от 1г. ми взеха 50 лева глоба, и това било минималното...можело и 200 да ме глобят.
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 27 февруари 2007 - 13:55

А някой знае ли защо не може да се плати за 2007 данъка? Загубил съм си бележката от 2006 , а трябва тея дни да минавам ГТП а те ще ми искат и бележка за данъка...
Отговори

yo_ko снимка yo_ko 27 февруари 2007 - 21:42

Мен не ми я искаха пък кога минавах на преглед
и още не съм платил !Само застраховка...........
Отговори

borro снимка borro 27 февруари 2007 - 22:03

Juvigy, на Feb 27 2007, 01:55 PM, каза:


Данъците на автомобили ще се плащат от март.
Отговори

Piron45 снимка Piron45 27 февруари 2007 - 22:04

Принципно ако колата не е регистрирана в някоя община респективно финансова служба може да не плащаш данък. Но ще трябва да си уреждаш прегледа по втория начин с връзки.
Един път регистрираш ли колата няма да те изпуснат и ако не платиш има глоби и натрупване на суми.

За тази година мисля че още не са уточнили данъците и ще се плащат след март месец или поне след началото на март.

:mhihi:
Отговори

icon_e снимка icon_e 01 март 2007 - 10:32

Няма начин данъка да ти е 280 лв. Моята Омега е 2.0, 136 к.с., по млада е от 13г. и плащам 150 лв. Майка ми има Астра 1.6, със стария двигател Ц16НЗ, мисля, и плаща около 15лв.

ma3x, на Feb 25 2007, 01:21 AM, каза:

веднъж пробвах в общината но някакъв автомобилен инспектор ме посъветва да из4акам 2 години и 2 месеца и тогава нямало да има глоба

:eko:
 


С 2 годишна давност се погасява глобата, която ще ти наложат за това, че не си се регистрирал в данъчното, т.е. ако я декларираш след 2 години от придобиването - няма да те глобят, по скоро имаш право да не платиш глоба, като се позовеш на изтекла давност.

Данъчните задължения обаче се погасяват с 5 годишна давност, т.е. въпреки, че няма да те глобят ще трябва да си платиш всички данъци с лихвите, които не са високи.

Поразтърси се във форума, някъде имаше таблица - кой двигател колко коня е. Почти съм сигурен, че е под 101 или максиум 101, което е горната граница и предполагам, че става въпрос за не повече от 20-30 лв. годишно.

П.С. Тази тема, май не е за техническия форум, или ...
Отговори

Piron45 снимка Piron45 01 март 2007 - 20:52

Колега,
сайта с калкулатора ми изкара че трябва да плащам 150 лв. И това е цената за удоволствието да си блъскам колата по дупките. Днес дадох 320 лв за амортисьори, ще си помисля дали да плащам и данък след като съм платил застраховка и винетка. :wall:

:b060:
Отговори

ma3x снимка ma3x 02 март 2007 - 05:09

Данъчните задължения обаче се погасяват с 5 годишна давност, т.е. въпреки, че няма да те глобят ще трябва да си платиш всички данъци с лихвите, които не са високи.


// т.е казваш 5 години, ако не я регистрирам 5 години , нищо ли няма да платя ? То не е проблем ако не искам да я продавам...Гтп-то е 20 лв с платен данук , 30 без платен ...

както и да е излизам в отпуска след седмица и обезателно ще отида да си платя каквото трябва ...или пък не :ако колата ми е от мощните :
Отговори

ma3x снимка ma3x 02 март 2007 - 05:15

как ли се трие пост тук ... ?
Отговори

icon_e снимка icon_e 02 март 2007 - 13:52

ma3x, на Mar 2 2007, 05:09 AM, каза:

// т.е казваш 5 години, ако не я регистрирам 5 години , нищо ли няма да платя ? То не е проблем ако не искам да я продавам...ГО-то е 20 лв с платен данук , 30 без платен ...

 


Не. Например, ако си купил колата 2000г., данъкът за 2000г. имаш право да не го платиш (ако не те хванат по-рано) през 2006г., т.е. изтекла е 5-годишната давност.
За 2001г. - 2007г. и т.н.

Иди да видиш какво става, че иначе над определена сума минаваш в графата престъпления против данъчната система.

Хубаво или лошо, това е.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg