Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Astra F - От TID към MID

stepo3 снимка stepo3 18 май 2009 - 14:27

Колега, сигнала го дават, че се взема от Pin B12 на ECU-то, аз също го взех от там. Проблема обаче е с програмирането - дори и в оторизиран сервиз не стана работата :whistle:
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 02 септември 2009 - 14:08

Колеги,понеже гледах в един форум друг за бордовия компютър на астрата,лостчето за чистачките било с три кабелчета имало за маса, тя къде се връзва,на масата на малката букса ли :icon_wink2:
Отговори

stepo3 снимка stepo3 02 септември 2009 - 16:05

Където ти е най-удобно или близо. Мисля, че и на буксата за километража имаше маса (кафяв кабел), поне е близо. Общо взето няма никакво значение откъде ще я вземеш :)
Отговори

monti4 снимка monti4 20 ноември 2009 - 20:35

Кирилицата е задължителна!!!!!!!!!!
Отговори

Vas снимка Vas 20 ноември 2009 - 20:39

monti4 Първо дай на кирилица  :naughtynono:

И погледни темата от начало и ще видиш, кое кабелче къде се свързва. Не е нужно едно нещо да го повтаряме по 20 пъти
Отговори

ddinev снимка ddinev 20 февруари 2010 - 16:56

Здравейте

искам да попитам преди да направя някоя глупост. Нямам MID и в момента съм окабелил датчиците и стигнах до кабелчето от ЕКУ-то. Двигателя ми е C18XEL. И по указанията които са написани по нагоре в темата трябва да се използва 14-ти пин. Обаче след като свалих буксата видях че на 14-ти пин няма нищо т.е празен е и няма нищо включено на него. Обаче в моя случай.. се оказа различен пин от всички предположения във форума.. пин 42 или 43 беше :) забравих. Кабелчето добре че е уникално по цвят и дебелина.. кафяво/черен (0.75 мм2) и не може да се сбърка. Свързах го към него и всичко си тръгна.. изчислява си разход километри.. всичко :)
Мнението беше редактирано от ddinev: 22 февруари 2010 - 19:09
Отговори

Petio снимка Petio 26 февруари 2010 - 20:48

Изчетох всички теми и мнения но никаде неоткрих инфо за чека как да се свърже към мид дисплея
Имам питане ако при прекарване на кабелите за чека(с ксенон съм) ще дава ли грешка за изгоряли фарове и ако дава грепка ако не свържа кабелите за фаровете чека ще очете ли грешка
Надявам се разбрахте какво питам

П.С. Намерих си схема за чека отново благодарение на колегата aan_astra

П.С. Кой код за мида съответства на моя мотор C18NZ за английски език на километража индекса ми е 1111 ако има значение, съответно за радио със и без собствен дисплей понеже сега съм с неоригиналното радио и започвам да се причудвам да си сложа оригинално сд и съответно с какво се програмира или е само при оторизираните представители, ако има някой колега от пазарджик или пловдив който може да се справи предпочитам на него да дам парички отколкото на оторизираните сервизи
Мнението беше редактирано от Petio: 02 март 2010 - 12:35
Отговори

Ram_Page снимка Ram_Page 15 април 2010 - 16:13

Колеги искам да попитам към MID-a и 2-те букси ли влизат - X19 и X20? Понеже гледам това дублиране на кабели от Х19 към Х20, и не мога да разбера?

п.п. Отговорих си на въпроса:
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Ram_Page: 15 април 2010 - 16:18
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 13 юли 2010 - 15:53

Колеги, имам букса изведена до волана за командване на дисплея който е MID. Самото лостче го нямам, иначе дисплея в момента ми показава отставащите километри с наличното гориво. Днес поговорих с човек който разбира и ми каза, че е възможно след слагана на лостче пак да не мога да ги сменям та въпроса ми е може ли с окъсяване на кабелите да симулирам натискането на бутон, за да видя дали ги сменя и да си поръчам лостчето?
Мнението беше редактирано от Blackwolf_vip: 13 юли 2010 - 15:54
Отговори

shin3 снимка shin3 13 юли 2010 - 19:18

Здрасти колеги, Потърсих други теми по моя въпрос, но не намерих. Та да използвам и аз тази тема да питам.

Колата е Astra f Gsi 93г. и съответно има МИД. Но не отчита правилно. Пример Среден разход - 4,9/100 и т.н.

Та вапроса ми е има ли някаква възможност за пренастройка или нещо от сорта.

Благодаря предварително.
Отговори

becinko снимка becinko 09 септември 2010 - 23:10

:mhihi: :drinkin2: :p пак съм изпуснал подходящата тема :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от becinko: 09 септември 2010 - 23:23
Отговори

Vas снимка Vas 09 септември 2010 - 23:16

Ако не се лъжа това е точната тема :mhihi:

цък
Отговори

DAKICH снимка DAKICH 23 ноември 2010 - 11:54

сега ако някои ми подскаже от къде да си купя МИД и ръчка ше е златен :icon_razz2:
Отговори

georgiev10 снимка georgiev10 04 декември 2010 - 13:45

Цитат

сега ако някои ми подскаже от къде да си купя МИД и ръчка ше е златен 20ashley_results.gif

Намираш си Астра с МИД и обезкостяваш.

Цитат

Pin 01 - трябва да се свърже към кутията. която проверява за изгорели крушки, ако имате такава .. ако не - Маса
Pin 04 - трябва да се свърже към кутията, която проверява за изгорели крушки - ако я нямате- х19 pin1
Pin 26 - трябва да се свърже към кутията дето проверява за изгорели крушки, ако не - свободен

Къде се намира тази кутия при Астра ГСИ?
Отговори

ssound снимка ssound 15 март 2011 - 20:20

хваната е от вътрешната страна на таблото точно над жабката.с метална планка и 2 винтчета.
трябва добре да се нагъзурчиш че да я видиш
успех!
поздрави!
Отговори

Martin_88_ снимка Martin_88_ 05 април 2011 - 12:15

колеги прокарването на жичкурляците и другите дреболиики отнема около ден после прерових всевъзможни теми програми за схемите и Т.Н и на финала започна да работи наобратно литри за 100 км показва 39.8л/км и не се сменя моментния расход когато е студена колата показва 0.8л когато загрее и тои става 39.8л/ч после продължих да търся из саитовете и се оказа че имало 2 вида MID едните от които са за швабския пазар и неподлейали на програмиране(незнам колко е вярно това оп запознатите ще кажат) но този които сам сложил аз се оказа точно такъв. оп да моя двигател е C16SE а борда е от C20XE друго което видях (C16SE оправлява инжекторите 2 по 2 първи и втори впръскват заедно и трети и четвърти заедно а при C20XE оправлението е отделно за всеки)Т.Е алгоритама за исчисляване на моментен и расход за 100 км е различен на двата двигателя поне аз така си мисля ако бъркам а аз се надявам да е така някои да ми ПОМОГНЕ че вече ми писна да чета едно и също на различни езици. Благодаря предварително на този дето ще опита да помогне Публикувано изображение
Отговори

martinlalov снимка martinlalov 22 юли 2011 - 03:01

Със същия двигател сам и имам същите проблеми не ми отчита и с каква скорост се движа и как мога да го направя бодра да изписва на английски Благодаря предварително !!!
Мнението беше редактирано от martinlalov: 22 юли 2011 - 03:01
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 22 юли 2011 - 08:03

За скоростта най-вероятно не си го вързак където трябва.На голямата букса отзад на километража червено-син кабел е.А за английския език,просто трябва да се програмира самия борд в официален сервиз на опел.
Отговори

martinlalov снимка martinlalov 22 юли 2011 - 10:21

а как да оправя да ми показва разходите вярно? Син с червено сам го вурзал от голчмата букса на таблото
Отговори

Diyan Hristev снимка Diyan Hristev 18 септември 2011 - 15:46

Здравейте, колеги! Аз си сложих MID на моята астра, но сега имам няколко въпроса.
1. Не ми е съвсем ясно как трябва да избера кода с който да го препрограмирам. Индекса за импулс на километър с какво трябва да се съобрази? Иначе колата е 1994г. с мотор C14NZ, не ползвам заводско радио и искам езика да е английски. MID-а е от Vauxhall X18XE 1997г.
2. Дали препрограмирането може да стане само с TECH2 или е възможно да се направи и с OPCOM и ОPEL Scanner?
3. Когато си изясня кой точно код ми трябва, мога ли да намеря нужният ми ром в интернет или може да се намери само в оторизиран сервиз на опел?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg