Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Спортен филтър K&N

ГостZZR_* 17 юли 2006 - 17:32

Здравейте,значи първо да започна че утре мисля да си поръчам спортен филтър на k&n конуса само за опел тигра 1.6,днес като звънях ми казаха че имат с диаметър 73мм и 79мм за по големия ми казаха че щтял да вади по хубав звук и именно него мислех да поръчам обаче сега като измерих входа на моята тръба за въздушния май беше около 65мм та въпросите ми са 79мм може ли да се пристигне до толкова че да пасне на моята тръба и другият по важен въпрос четох някаква тема в която се обсъждаше че на еко тек двигателя(аз съм с такъв)имало пробелеми когато е със спортен филтър влошава работата на двигателя,ако някой може да сподели мнение какво да правя защото утре сутрин трябва да се обадя дали да ми го пращат.
Отговори

city stars снимка city stars 17 юли 2006 - 17:56

абе сичко може, с преходник немаш грижи ама си е побългаряване.и незнам дали има смисъл.вземи просто по-малкия филтър и това е.
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 18 юли 2006 - 11:07

ЛИЧНО МНЕНИЕ колега е да не си даваш парите на вятъра за филтъра! Никва разлика в подобрението на вървежа, пък на всичко отгоре и празния ход почва да го няма и дебитомера дава грешки ;) виж хував звук вади, ама за тея пари и бацни едно гърне по-добре :love_opel:
Отговори

Гостastra power_* 18 юли 2006 - 11:55

колега за твоят двг,който е ХЕ ти препоръчвам да сложиш панелен (заместващ оригиналният)спортен филтър, най-малко поради ограниченото място под капака на колата. Просто няма да имаш добра изолация на откритият филтър от топлината на мотора, което определено ще те спъва, поради топлият поток от въздух,който ще влиза във филтъра.
Отговори

ГостZZR_* 18 юли 2006 - 16:51

благодаря ви за помоща а да ви питам с панелния няма да има звук като конусовидния и все пак още се чудя дали да не си взема конусовиден
Отговори

kleyn снимка kleyn 18 юли 2006 - 17:00

не се знае може и да има звук хубавия звук идва от това че пакто отворят дроселите и понеже филтъра е рехава работа и се чува директно работата на двигателя
Отговори

Гостastra power_* 19 юли 2006 - 12:15

ZZR, на Jul 18 2006, 04:51 PM, каза:

благодаря ви за помоща а да ви питам с панелния няма да има звук като конусовидния и все пак още се чудя дали да не си взема конусовиден
 

хубаво е да има директна струя въздух, но просто не мога да се сетя от къде може да прокараш свеж поток при тиграта, просто няма място. Иначе и с панелният ф-тер ще има разлика в звука
Отговори

ГостZZR_* 19 юли 2006 - 20:51

Звънях във импас да разпитам какво да правя,после в JR filters и утре ще звънна да питам едно момче от търново "м кар" какво да правя и като гледам тъпата ми глава не може да проумее че не съм за конусовиден с тая тигра преди карах астра и няамаше такива проблеми а сега...,добре де ако все пак си сложа конусовиден гледам че пак има място ако махна старата възд. кутия да го излолирам некакси,а пак да ви попитам голяма или малка ще е разликата в звука ако си взема панелен това ми е важно на мене.
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 20 юли 2006 - 05:09

Ако искаш питай пича с ник ИНСТРУКТОРА, той е от наща група, Благоевградската. Луд е по цялата глава дето има един лаф. Има тигра 1.6 учебна (Убиец). Колата си я е взел с разпънка Спарко, свалено окачване и генерация. Той сега е луднал да я дотунингова :) . Та сложи си наскоро конусен филтър и разликата в звука кефи определено. За проблеми с работата на мотора не е казал нищо. Имай предвид, че колата се кара само от КУРсистки (по обясними причини) или от него, а той я кара като за последо. Има я на снимки в темата за Благоевградските срещи. Само дето там е със свален филтър щото му се правеше една наставка за да се закрепи по добре. Виж без филтър звука е убийствен!!! :love_opel: . Та въпросното момче има много литература как при Тигра може да се сложи филтъра така, че да взима свеж въздух. Обещал е да я пусне във форума но няма време просто за сега. Каза, че една от идейте е да се сложи филтъра някъде под бронята и с тръби се кара въздуха към мотора. Ама най-добре ако искаш му пиши ако може да ти каже адресите на немските сайтове дет ги е гледал тия работи да видиш как става. Аз само съм чувал за това. Има и много литература за тунинг по двигателя на Тигрите. Дано я сложи тука като тема ама от тия КУРсистки явно няма време :)
Отговори

ГостZZR_* 20 юли 2006 - 10:50

Благодаря ви много за отделеното време момчета :love_opel:
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 20 юли 2006 - 11:02

ZZR, на Jul 20 2006, 10:50 AM, каза:

Благодаря ви много за отделеното време момчета :love_opel:
 

нали ти казах братле, за тия пари/предполагам че ще се изръсиш между 150 и 190лв за конусния филтър/ по-добре си вземи едно що годе читаво крайно гърне и ако имаш и още 100тина лева и смени и тръбите на генерацията с по-широки и ще извадиш така мечтания от тебе звук, а и на колата няма да "навредиш";)
Отговори

Stoil снимка Stoil 20 юли 2006 - 14:31

така като чета какво си писал, ми се струва, че не търсиш подобряване на вървежа, а само да ти бучи повече. това би било е жалко, защото това е един вид селки тунинг на колата - демек да бучи там, пък че не върви - майната му!

На това му викаме: Много шум за нищо!

Я направо вземи изясни ти какво искаш - шум или вървеж, защото има различни възможности за решения и по двата въпроса!
Отговори

ГостZZR_* 20 юли 2006 - 14:52

Eми значи точно за това не исках да слагам гърнета щото ще ми реве постоянно,а с филтъра ще реве само като и задам,гърне бих сменил най много само крайното даже вечерта с едно приятелче мислим да отдием при некакав човек да видим какво има а като гледам май ще си търся филтър втора ръка ако не излезе нищо тогава мисля да поръчам панелен ,днес пак звънях в импас 56 и ми казаха 140 лева панелния и 120 само за конус,обаче на мене не ми се играе да преправям тръби да излоирам...,за това и ви послушах за панелния ама всичко зависи какви пари ще отидат и останат по другите ми разходи.
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 20 юли 2006 - 15:17

Абе тоя "спортен" филтър за голямата ралта го имаш нещо братле, нали ти казвам че имах такъв конусен на ка и ен и го махнах!!! Има малко подобрение на звука само над 3/3500 оборота, а ако напраиш хубаво генерацията щи бучи пак във високите, само дет няма да ебаваш колата!

Абе кво ли се хабиме да ти обясняваме кат си се навил, праи си ко си искаш, твоя си колата :love_opel:
Отговори

ГостZZR_* 27 юли 2006 - 13:22

Та да ви разкажа какво става със филтъра не съм заключил темата още,миналия ден звъня в импас и поръчвам на момчето да ми прати на адрес...,конусовиден филтър на к&н за 121 лева,днес отивам във спиди и казвам че трябва да имам пратка жената ми дава малък пакет в който и предполагах че е само филтъра и в момента в който земам пакета и отивам за касата се оказва че пакета е много по тежък от очакваното 4кг. и аз се зачудих какво става :a049: ,докато жената оправя всичките разноски и т.н. аз я питам каква е цената на наложения на пакета и тя ми казва 301 лева и 11 лева доставка която е писано на мое име (няма абсолютно никакви пробелеми за доставката се пак те не се задължени да поемат щях да си ги платя ако беше моя филтър),аз и казах че няама да я плащам ще оставя пакета там докато реша какво да правя,след това звънях в импас вече не помня колко пъти станаха и се ми се налагаше да чакам по 3-4 минути докато се свържа с човека пратил ми филтъра,накрая ми казаха да се обадя по късно защото е излязъл,преди малко звънях и отново моля изчакайте да ви пренасоча чаках аз ама.... , пратих е-майл на пича да ми се обади той когато се върне,и по мой сметки излиза че щом разноските са на моя сметка трябва да платя парите за идването и за връщането на филтъра и отново да чакам за нов филтър...,какво ще кажете каква историйка се разви направо вече :2angry1:
Отговори

Оги снимка Оги 27 юли 2006 - 13:28

ZZR, на Jul 27 2006, 01:22 PM, каза:

...


... и туй само щот се мъчим да минем тънко. Така един авер кара един месец без мигач и изхарчи сигурно 20 лв за нафта да спести 2 лв ... ми де да знам :a049:
А ... и тея Импас ли са кви са незнам ама ТИ да си плащаш доставката е бах тъпото честно
Та искам да потвърдя мненията, че панелния филтър е мноо по-добре от конусния и че няма никъв ефект :beer:
Отговори

ГостZZR_* 27 юли 2006 - 13:39

Малее,момчета току що получих желания филтър :a049: излиза че импас са били абсолютно коректни отивам сега в спиди да видя какво защо са тупнали моето име на онази пратка като го сложа ще ви постна снимки :beer:
Отговори

Тони снимка Тони 28 юли 2006 - 11:38

А някой знае ли дали ще има проблем ако металната тръба свързваща се със филтъра е закривена не би трябвало нали?И другото нещо там където мисля да го закрепя май като мина през някоя локва може да се понамокри тва вече трябва да е проблем май
Отговори

kleyn снимка kleyn 28 юли 2006 - 11:58

ANTHONY, на Jul 28 2006, 11:38 AM, каза:

А някой знае ли дали ще има проблем ако металната тръба свързваща се със филтъра е закривена не би трябвало нали?И другото нещо там където мисля да го закрепя май като мина през някоя локва може да се понамокри тва вече трябва да е проблем май
 


ако тръбата е закривена рязко на повече от 90 градус не че ще е кои знае къв проблем но се създава съпротивление малко :) а за другото много внимаваи къде ще сложиш филтъра щото ако влезе водица ще си имаш много много проблеми .. от сорта неучакван ремонт поради воден удар :a049:
Отговори

Тони снимка Тони 28 юли 2006 - 14:40

И аз точно за това си мислех за водния удар :a049: щото доста теми изчетох за неща от сорта,ми начи пак ша има некакви измислени творби някоя ламарина ще подложа :beer:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg