Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Сгъстяване на глава

ГостGSi_C20XE_* 21 август 2006 - 20:15

Manta2005, на Aug 21 2006, 06:27 PM, каза:

.....ОТНОШЕНИЕ НА ПЪЛНИЯ ОБЕМ НА ЦИЛИНДЪРА КЪМ СГЪСТЕНИЯ или с прости думи обема който ти е когато буталото е в ДМТ към обема който е когато буталото е в ГМТ.....


....което от своя страна дава отражение къде ? ..... в горивната камера. Реално хода на буталото от ДМТ до ГМТ си е един и същ, но при различните по обем камери степента е различна. И всъщност двамата говорим за две абсолютно еднакви неща, без да можем да се разберем :)


Именно поради липса на подходящ вал не мога да накарам една 1.3S да върви във високите. Поръчал съм да ми копират един, който уж бил добър (нямам представа от градусите засега). Ще ми го пратят най-вероятно в сряда, което значи че на другия ден ще е сложен. Ще пиша каква е разликата, както и градусите на самия вал. Ако ми кажете каде да кача малко клипчета, ще видите и ще чуете моторетката. Там степента серийна е 9.2:1 . Сега е 11:1 с двойни вебери и много други екстри.....
Отговори

ГостГелето_* 22 август 2006 - 09:29

значи човека в сервиза ми каза че компресията ми е 12 и малко което ми беше странно да се е качила толкова защото четох някаде из форума че на моя мотор компресията е 9-9,5 и сега изведнъж 12,и нещо си ????? :padlock: че разликата е осезаема да така е има повече налягане в мотора освен при ремонта и да са ми сложили и по-тънка гарнитура
Отговори

icko снимка icko 22 август 2006 - 09:56

Трябва да се прави разлика между степен на сгъстяване и компресия. В случая компресията ти е 12 а степента на сгъстяване не е ясна заради свалената глава :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg