Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

маслен радиатор

mitko_to снимка mitko_to 01 юли 2019 - 09:07

Здравейте колеги,
Карам corsa C 1.7DTI (75кс). Наскоро забелязах, че имам масло в казанчето за охладителна течност. Колата не загрява и не "духа" от казанчето, така че предполагам не е от гарнутрата на главата. Остава масления радиатор който се намира отзад на двигателя.
Свалих го но е капсолован и не подлежи на ремонт. Моля кажете препоръки какъв модел да закупя, гледам че се продават няколко модела от 40 до 240 лева.

Докато разглабях за да сваля масленият радиатор забелязах, че въздуховодите за турбото са омаслени в онази си част след турбото, тоест тръбата която излиза от турбото влиза в интеркулера и от там към EGR/всмукателния колектор. От въздушния филтър до турбото тръбата е чиста. Махнах предпазната ламарина на турбото и видях, че е силно омаслено. Разглобих предната броня и махнах интеркулера от който изтече доста прилично количество масло. Възможно ли е това да предпоставка за вече "тръгваща" си турбина?

Благодаря ви за съдействието!
Отговори

k opel e снимка k opel e 01 юли 2019 - 09:15

Не е радиатора. Сигурен сън, че 99% е от уплътненията на бренерите. Писал съм в тема за това. Шунтирай масления радиатор и ако пак има масло в разширителния съд, ми се обади.
Мнението беше редактирано от k opel e: 01 юли 2019 - 09:17
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 юли 2019 - 09:26

 mitko_to, на 01 юли 2019 - 09:07, каза:

Здравейте колеги,
Карам corsa C 1.7DTI (75кс). Наскоро забелязах, че имам масло в казанчето за охладителна течност. Колата не загрява и не "духа" от казанчето, така че предполагам не е от гарнутрата на главата. Остава масления радиатор който се намира отзад на двигателя.
Свалих го но е капсолован и не подлежи на ремонт. Моля кажете препоръки какъв модел да закупя, гледам че се продават няколко модела от 40 до 240 лева.

Докато разглабях за да сваля масленият радиатор забелязах, че въздуховодите за турбото са омаслени в онази си част след турбото, тоест тръбата която излиза от турбото влиза в интеркулера и от там към EGR/всмукателния колектор. От въздушния филтър до турбото тръбата е чиста. Махнах предпазната ламарина на турбото и видях, че е силно омаслено. Разглобих предната броня и махнах интеркулера от който изтече доста прилично количество масло. Възможно ли е това да предпоставка за вече "тръгваща" си турбина?

Благодаря ви за съдействието!

Маслото в кулера не е предпоставка, а е признак на тръгнало си турбо. Но докато пристигне там, за където е тръгнало може и да пенсионираш колата.
С топлообменника не си харчи парите, най- много да му смениш гарнитурите след като си го свалил и друго нищо. Почти съм сигурен, че колегата е прав за т.нар. бренери.
Отговори

mitko_to снимка mitko_to 01 юли 2019 - 09:58

Благодаря много, това което ме насочи към радиатора е, че е сменян веднъж с такъв втора ръка, но ще го върна и ще снемя бренерите.

Относно турбото, ще обезмасля кулера и тръбите, но дали трябва да се замисля за смяна на турбото ( така или иначе, ще има по сериозно разглабяне заради бренерите )

Ако трябва да снемям и турбото, дали ще ми препоръчате какъв картридж да взема.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 юли 2019 - 10:04

Не пипай турбото засега и го остави на мира. Единствено му провери луфта и най- вече осовия не толкова радиалния.
Отговори

mitko_to снимка mitko_to 01 юли 2019 - 10:28

Луфтове няма, проверих го още като свалиш въздуховодите.

Какви о-пръстени за бренери да взема ?
Отговори

k opel e снимка k opel e 01 юли 2019 - 13:11

Пръстените са лесни, утре ще ти ги купя, но се вадят бренери със специален инструмент. Пада и ангренажа и касетата с разпределителните валове.

Направих вече няколко такива мотора Y17DT. Ето и снимките:

 k opel e, на 18 декември 2016 - 23:38, каза:

Направих ремонта на Корса Ц Y17DTL с прословутата смяна на гумички на бренерите.
Оказа се много лесна и даже приятна работа. Въпроса беше само как да се извадят бренерите без да се вади главата. Би трябвало, да не се наричат бренери, а чашки за дюзите. По принцип бренера е предкамерата. Намира се под тези чашки, но ще ги наричам бренери, за да не стане объркване.
Демонтирах всичко, което пречи за достъп. Извадих и валовете с касетата, защото плочата под тях е с диаметър 22 мм. на отворите за дюзите, а бренерите са с 23мм.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Вече се пристъпва към ваденето. Извадих ги здрави с прост инструмент. Изработен от мен обратен чук от стержен на амортисьор. За зацепване ползвах заварен и запилен гредарски пирон и парче електрод за контра. На втория удар излизат здрави.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Ползвах гумички за кранова хидравлика, който издържат 200 градуса и 400 атмосфери.
Който го интересува ще кажа фирмата в София или мога да купя и изпратя по Еконт.
Гумичките на дюзите също се сменяват.

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

kalin09 снимка kalin09 01 юли 2019 - 19:47

Аз ги сменям без сваляне на ангренажа и валовете. Имам 4 до сега ,все успешни.
Отговори

mitko_to снимка mitko_to 02 юли 2019 - 08:52

Здравейте колеги,

Благодаря много за подробната инструкция.
Инструмент си направих и аз снощи по описанието по-горе.
Бренерите са в относително добро състояние (не са силно корозирали).
Остава само гумички да купя, ще може ли да кажете от кде да поръчам. Мисля да сменя и гумичките на дюзите, така или иначе съм ги свалил.

П.С. Като завърша целия процес ще направя един guide с снимки, стъпка-по-стъпка, за споделяне.

Благодаря!
Отговори

k opel e снимка k opel e 02 юли 2019 - 19:25

Вчера питах, дали да ти поръчвам. Нищо не каза. Днес бях там. От фирма Димто си ги купи. Надежда ул. Траен мир, продължението на Дравски бой, след кръчмата в ляво. Кажи че, за кранова хидравлика, ги искаш.
Отговори

mitko_to снимка mitko_to 03 юли 2019 - 08:27

Благодаря ти за помоща!
Отивам още днес
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg