Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

C20NE кой е кабела за FUEL CONSUMPTION

DarkLife снимка DarkLife 20 януари 2007 - 00:20

Казаха ми че FUEL CONSUMPTION - черно/кафявата (идва от ЕКУ-то ) но кое краче е точно? номера на ЕКУ-то е 0 261 200 131.
Мисля да се помъча да си сложа борд. комп. :))
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 20 януари 2007 - 03:57

Пин 32 от ЕКУ-то :fire:
Отговори

DarkLife снимка DarkLife 20 януари 2007 - 07:25

в аутодатата пише че пин 32 е за Air Conditioning
Аз ли бъркам някаде или може да няма за FUEL CONSUMPTION ?
:)
Отговори

Byte Rider снимка Byte Rider 20 януари 2007 - 23:43

DarkLife, на Jan 20 2007, 07:25 AM, каза:

в аутодатата пише че пин 32 е за Air Conditioning
Аз ли бъркам някаде или може да няма за FUEL CONSUMPTION ?
:)
 



В мойта Autodata пише, че е пин 32.
В книгата на Hayens пише същото.

А ето това открих в един сайт:
C14NZ = Pin A2
X14XE = B12
14SE, C14SE, C16SE = Pin B4
X16XEL = Pin B12
C16NZ = Pin A2
16LZ2 = Pin B4
X16SZ = Pin B4
X16SZR = Pin B12
C18NZ = Pin B4
18SE = Pin 32
C18XEL = Pin 14
X18XE, X20XEV = Pin 21
C20XE = Pin 15
C20NE = Pin 32

Ако имаш MID, този сигнал отива на пин 21.

Жицата наистина е черно-кафява, но е възможно да не е сложена.



Между другото, аз също се заиграх напоследък с този сигнал (карам C14SE).
Засега знам, че представлява импулси с честота 64 Hz, чиято продължителност съответетства на изразходваното гориво.
Някой знае ли точно какъв е коефициентът? По мои много груби сметки трябва да е 100 ms на всеки изразходван грам или милилитър.
Отговори

DarkLife снимка DarkLife 21 януари 2007 - 00:55

@Byte Rider
Искам да ти покажа това.
Аз ли бъркам някаде...
Публикувано изображение
Отговори

batko32 снимка batko32 21 януари 2007 - 11:51

DarkLife, на Jan 21 2007, 12:55 AM, каза:

@Byte Rider
Искам да ти покажа това.
Аз ли бъркам някаде...
Публикувано изображение

 

А със какъв комп си ???? 4,1 или 1,5 ?????????
Отговори

Byte Rider снимка Byte Rider 21 януари 2007 - 18:13

batko32, на Jan 21 2007, 11:51 AM, каза:

А със какъв комп си ???? 4,1 или 1,5 ?????????
 


Добър въпрос.
Не съм обърнал внимание, че става въпрос за Вектра и погледнах инфото за Astra F :fire:. А при нея има само едно ECU за C20NE.

При Motronic M1.5 пин 32 наистина отива към борд компа, а климатикът е на пинове 40 и 41.
При ML4.1 обаче пин 32 (и 29) е за климата, а сигнал за борд комп не открих.

Ако колата е произведена преди 1989, си с ML4.1, в противен случай си с М1.5.
Отговори

Byte Rider снимка Byte Rider 21 януари 2007 - 18:18

Току що направих неприятно откритие - 0 261 200 131 съответства на ML4.1, т.е. на модела без сигнал за консумацията :-(

http://www.atpelectr...ue/vauxhall.htm
Отговори

DarkLife снимка DarkLife 22 януари 2007 - 17:22

дам това и аз имах предвид :)
Значи няма да мога дори и да искам да и сложа дисплей на борд. компа.
Мерси се пак :)
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 23 януари 2007 - 09:30

DarkLife, на Jan 22 2007, 05:22 PM, каза:

дам това и аз имах предвид :)
Значи няма да мога дори и да искам да и сложа дисплей на борд. компа.
Мерси се пак :)
 


ако си го взел вече и не ти трябва обади някаква цена на ЛС
Отговори

batko32 снимка batko32 24 януари 2007 - 23:30

DarkLife, на Jan 22 2007, 05:22 PM, каза:

дам това и аз имах предвид :)
Значи няма да мога дори и да искам да и сложа дисплей на борд. компа.
Мерси се пак :)
 

Мисля , че от която и да е дюза все е тоя сигнал :flag: . Аз съм хванал инфо директно от дюзите :) :angry:
Отговори

DarkLife снимка DarkLife 25 януари 2007 - 00:46

batko32, на Jan 24 2007, 11:30 PM, каза:

DarkLife, на Jan 22 2007, 05:22 PM, каза:

дам това и аз имах предвид :)
Значи няма да мога дори и да искам да и сложа дисплей на борд. компа.
Мерси се пак :)
 

Мисля , че от която и да е дюза все е тоя сигнал :flag: . Аз съм хванал инфо директно от дюзите :) :angry:
 


Здравей batko32.
Значи ако зема сигнал от някоя дюза тои същия ли е както щеше да бъде подаден от ЕКУ-то на този кабел който по принцип искам да го вкарам в информационния дисплей?
Някои да има схема на свързване на този дисплей?
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 25 януари 2007 - 09:54

batko32
Кажи как ти изглежда входа на схемата за сигналата от дюзата. Че нещо правих опити ама не ми броеше всички импулси, ами изпускаше голям процент от тях.

Byte Rider
От къде взе инфото за двигатели, за които си дал пиновете. Видях че има и C18NZ и ми стана интересно :angry:

DarkLife
Тук някъде трябва да има описание:
http://www.eelkevisser.nl/display.htm
Отговори

DarkLife снимка DarkLife 25 януари 2007 - 19:48

@PeteRHR

мерси ще потърся въпреки че нещо не мога да го открия :)


Някои да разполага със схема на свързване на дисплея при условие че нямаш готова (която по принцип имат C20NE) Инрересува ме отзад на буксата кои кабел каде, и кои слизат долу до копчетата.
Мерси предварително.

Мотора е C20NE / 0 261 200 131 съответства на ML4.1


PS: намерих това но не знам дали е тази схема.
не е ли за астра ? и неиния оригинален дисплей?

Публикувано изображение
Отговори

Byte Rider снимка Byte Rider 25 януари 2007 - 20:50

@PeteRHR

Сайтът е http://www.astrasite.de/?id=03106

@DarkLife

Сигналът от дюзите принципно става, но не можеш да го вкараш директно в бордовия компютър (MID). За да го прочетеш, ти трябва отделна схема, като тази, която си постнал.

Разликата между двата вида сигнали е, че този от ижекторите е с честота, равна на тази на въртене на двигателя, докато сигналът, предназначен за борд компа има честота 64 Hz. По-същественото обаче е, че зависимостта между консумацията и продължителността на импулсите на сигнала от инжекторите най-вероятно е различна за различните двигатели, докато при другия сигнал би трябвало да е еднаква.

Ако искаш сам да си направиш бордкомп, отиди на сайта, който е написал PeteRHR, или се разрови из форума и виж постингите на RadoK.


П.С. Аз в момента се боря да си направя комп, като чета сигнала от ЕКУ-то, предназначен за оригиналния компютър, и ползвам обикновения TID дисплей (дата, час и темп.).
Отговори

batko32 снимка batko32 25 януари 2007 - 23:01

PeteRHR, на Jan 25 2007, 09:54 AM, каза:

batko32
Кажи как ти изглежда входа на схемата за сигналата от дюзата. Че нещо правих опити ама не ми броеше всички импулси, ами изпускаше голям процент от тях.

Byte Rider
От къде взе инфото за двигатели, за които си дал пиновете. Видях че има и C18NZ и ми стана интересно  :25:

DarkLife
Тук някъде трябва да има описание:
http://www.eelkevisser.nl/display.htm
 


Ами......да си кажа несъм правил нищо по-различно от това да добавя кабел към активния на дюзата. Даже май за по-лесно го хванах от 2-ри цилиндър "там стърчеше повече кабел" . При Мотроник 4.1 и 4-те дюзи се управляват по един канал :angry: . При 1.5 мисля са 2 канала но немога да съм 100% сигурен " за 6-таците съм вече сигурен , че са 2.....3х3 "
Може би при Омегата е така...както е при мен. Несъм се замислил дали и при другите модели е точно така. :flag:
Сега ще погледна Аутодатата и ще си коригирам мнението .

П.П.
Ама съм и аз ....забравил съм да си инсталирам Датата :(

П.П.2

Цитат

Разликата между двата вида сигнали е, че този от ижекторите е с честота, равна на тази на въртене на двигателя, докато сигналът, предназначен за борд компа има честота 64 Hz. По-същественото обаче е, че зависимостта между консумацията и продължителността на импулсите на сигнала от инжекторите най-вероятно е различна за различните двигатели, докато при другия сигнал би трябвало да е еднаква.

Несъм съгласен с теб. Честотата си е все тая на двигателя. Откъде пък 64Hz :25: :25: .
Борд компа е за определен модел ДВГ. Там е заложен разход на 100 км "12/100 в повечето Ц20НЕ" . Ще рече , че ако го сложиш на Ц16НЗ.....няма да отчита вярно.Хммм така си мисля поне.
Иначе си прав , че се следи продължителността на импулса за впръскване в милисекунди.
Отговори

DarkLife снимка DarkLife 25 януари 2007 - 23:57

и се пак се оказва важно да намеря схема за точно този дисплей. Тази която съм постнал е за астра..
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 26 януари 2007 - 09:22

DarkLife, на Jan 26 2007, 12:57 AM, каза:

и се пак се оказва важно да намеря схема за точно този дисплей. Тази която съм постнал е за астра..
 

Виж дали не е някой от тези твоят дисплей:
http://www.carluccio...hp?page=pro-tid

Byte Rider, batko32
10x за инфото.
Отговори

Byte Rider снимка Byte Rider 26 януари 2007 - 12:16

Цитат

Несъм съгласен с теб. Честотата си е все тая на двигателя. Откъде пък 64Hz  :angry:  :flag:  .
Борд компа е за определен модел ДВГ. Там е заложен разход на 100 км "12/100 в повечето Ц20НЕ" . Ще рече , че ако го сложиш на Ц16НЗ.....няма да отчита вярно.Хммм така си мисля поне.
Иначе си прав , че се следи продължителността на импулса за впръскване в милисекунди.


Ами 64 Hz са си, мерил съм го. Става дума за сигнала към борд компютъра, а не за сигнала от инжекторите. Сега проучвам ситуацията, но предполагам, че този сигнал би трябвало да е еднакъв за всичките ЕКУ-та. По тази причина, ако сложиш бордкомпа на кола с Ц20НЕ на такава с Ц16НЗ, би трябвало да отчита вярно.

Между другото, сигналът от инжекторите не е 100% верен, т.е. една и съща продължителност на импулса невинаги означава еднакво количество впръскано гориво. Така например когато напрежението на акумулатора е по-ниско, дюзите се отварят по-бавно и ЕКУ-то внася корекция като удължава времето на импулса, за да се впръска достатъчно гориво. Но при това положение ти ще отчетеш по-висок разход.


@DarkLife
Сега се сещам още нещо - по-старите бордови компютри ползват не "специалния" сигнал, а сигнала от инжекторите, така че все пак може би е възможно да си сложиш компютър. Само не мога да намеря кой точно пин на дисплея се ползва.
Отговори

DarkLife снимка DarkLife 26 януари 2007 - 17:48

@PeteRHR Мерси много за оказаната помощт.


@Byte Rider
Дисплея го сложих.
Свързах му до тук
Ток+ маса
Габарит
Външна температура.
Копчета
-------------
Останаха


5 "Минути" (копчета, конт.1)......................... черен
6 Реле бенз. помпа (конт. 87 или 87b) бял /или кафяв с бял при различните марки/
9 Букса диагностика (конт.D).................. кафяв с червено
10 Букса за програмиране (конт.G).......... кафяв с бяло
21 Датчик на скоростта (или в таблото или долу при скоростите) син с червено
24 Контролер на впръскването (датчик за разхода на гориво при карб.) черен /или кафяв с черно при различните марки/
26 Ниво на горивото .............................. син с черно


Буксите за диагностика - каде отиват (ако е на буксата отпред кум кои пин на нея се вързват)
Букса за програмиране - каде как ? :)
Контролер на впръскването (датчик за разхода на гориво при карб.) черен /или кафяв с черно при различните марки/ - сега сигнала директно от някоя дюза ли да го зема?
Ниво на горивото .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg