Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

insignia и нейните проблеми

BOz снимка BOz 01 юли 2021 - 13:03

Предполагам знаят, че е с обратна резба и трябва да го развиват по часовниковата стрелка.
Отговори

devailo снимка devailo 05 юли 2021 - 16:54

Развили са го пустия болт, и след много настояване да видят основния лагер отодлу , понеже нали до горните половини няма достъп, ги видяха вече и честит ми основен ремонт. Публикувано изображение Публикувано изображение

Сега ще търся и аз вал от 1.9 . Трябва ли нов блок за тоя вал? има ли значение годината на фиата/алфата от която ще е този вал ? Ако може да споделите ноу хау ще съм благодарен.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 05 юли 2021 - 21:20

 kalin09, на 28 юни 2021 - 22:14, каза:

Дим-офф ,помощ! Помогни на човека!

Дим-офф ,излагаш се ,помогни на човека...
Отговори

devailo снимка devailo 09 август 2021 - 15:54

Ще пробвам пак да питам за помощ - горе долу ме към края на ремонта но сега се диагностицират и дюзите - защото имах пукнато 4то бутало , и подозираха че има нещо проблем там , та на диагностиката решиха че и 4те са с отклонение и 250 лв на брой ремонт , което вече ми идва прекалено. Както и подозренията че ме товарят излишно с някакви неща щото един път се прави основен ремонт и така и така е отворена давай да го правим. Не ми казват дали е много отклонено или не , дали една е много отклонена а другите 3 не, просто 4те били с отклонение. Сега преглеждам и обявите за втора употреба , бих пробвал така , ако взема такива втора употреба и тях да ги закарам на дизел център ли къде ги проверяваха да видим те как ще са. Но ми идва в повече вече като стана проблема уж с гумичката, после елипсовидни цилиндри и сега лоши инжектори - как е вървяла тая кола 6 години не знам . Моля за съвет. Тези инжектори за да се сменят , отваря ли се двигателя? ако реша в последствие да ги правя? Гледам втора ръка едни дюзи за половината цена на ремонта , казват че не са карани с бг горива което уж е големия им плюс, иначе пак са 2008ма и на 190 000 км като моите. Но и да ги взема ще ги закарам на диагностика и тях да видим дали ще имат отклонения и те..
Мнението беше редактирано от devailo: 09 август 2021 - 17:17
Отговори

KODI80 снимка KODI80 10 август 2021 - 09:31

 devailo, на 09 август 2021 - 15:54, каза:

Тези инжектори за да се сменят , отваря ли се двигателя? ако реша в последствие да ги правя? Гледам втора ръка едни дюзи за половината цена на ремонта , казват че не са карани с бг горива което уж е големия им плюс, иначе пак са 2008ма и на 190 000 км като моите. Но и да ги взема ще ги закарам на диагностика и тях да видим дали ще имат отклонения и те..


Дизеловата дюза на A20DTH се намира под пластмасовата декоративна кора на двигатела, върху главата и е с 100% свободен достъп за смяна, ремонт и пр. без каквито и да е сериозни разглобявания освен горивните магистрали. За свалянето им в повечето случаи се изисква специален инструмент /обратен чук/ като повечето хора занимаващи се с това го имат. Да не кажа, че някои дюзи си излизат и без него.
Товарят те и то сериозно - бъди нащрек.

Успех!
Отговори

devailo снимка devailo 10 август 2021 - 11:19

Добре, мерси, ще пробвам с едни други дюзи втора употреба, ще ги тестваме и тях на машина, ако са по добри слагам тях, ако не ще ги върна и ще карам с моите 1-2-3 месеца и ще ги правя тях.. Играеха ми оборотите от 5 години сигрно, дали е от дюзи, елипси или друго не знам , на всяко от тея неща го дава като симптом играенето на обороти на свободна.
Отговори

BOz снимка BOz 10 август 2021 - 12:01

Дюзи втора употреба, тестването им и евентуално смяната им в последствие не вярвам да ти излязат много по-евтино от ремонта на твоите, които и без това вече са свалени.
А и не вярвам да вземеш втора употреба дюза, която да е в нормалните се граници и да не трябва да се рециклира. Демек ще ги купиш, ще набиеш още едни пари за тях и ще си в сегашната ти позиция с още 4 дюзи в ръка.
Помисли.
Отговори

devailo снимка devailo 10 август 2021 - 12:51

Уж има сега кампания за безплатна проверка на дюзи, и се разбрах с човека ако са пак извън нормални граници както са моите , да му ги върна . Малък е риска уж и за това ще пробвам така пък каквото стане, ако не стане ще покарам така с моите и после ще ги направя и дано не прецакат нещо повече.
Отговори

redjo снимка redjo 10 август 2021 - 13:41

И аз да се "похваля" с поредния умрял двигател. Накратко при пътуване към морето по магистралата преди Стара загора извади странен шум. Минах през "сервиз" в Стара загора, майстора "установи", че най-вероятно шума идва от разпадане на катализатора и някое метално парченце обикаля по корпуса и дрънка. Продължих да шофирам с леко недоверие и хоп преди Ямбол изгасна в движение. Едва след като опитах да запаля изписа ниско налягане на маслото, но уви не запали. Колата е 2.0 160 коня 2009 г. на 208к. реални километра. Купих я на 145к. от Германия. Гумичката я смених на около 150к обслужвана е винаги на мах 10к. км. Симптоми до тогава нямаше. След сваляне на картера се оказа че основните лагери са заминали (уплътнението беше като ново). Пратих блока за проверка. Установи се, че не е подминал втори ремонт на основни лагери. Последва шлайф на колянов вал и тунела на блока. Биелните лагери се смениха с 1-ви ремонт. При сглабянето на двигателя, майстора забеляза че 2-ро и 3-то бутало са спукани. Както при колегата devailo и на мен ми дойде в повече, но вече се бях хванал на хорото. Намерих четири бутала втора употреба и сега изчаквам майстора да започне сглабянето, та да се види дюзите имат ли някакво отклонение и дали ще продължи ходенето по мъките.
Отговори

devailo снимка devailo 26 август 2021 - 10:21

тея дни ще си вземам колата най накрая след 2 месеца.. сега следва разработване. какви са мненията и методите за най добро и безпроблемно такова? както винаги в нета има и 2те крайности, но по бг форумите предимно за бавно спокойно шофиране се говори примерно 1500 км и смяна на масло. после още сума ти хиляди пак без кой знае какви товари.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 август 2021 - 11:57

Аз не бих чакал 1500км да сменя маслото. Бих го сменил на 500 и след това на 1500 още веднъж. И следващото си караш както си караш.
Няма нужда от "още хиляди км".
Отговори

devailo снимка devailo 30 август 2021 - 08:33

взех си колцата четвъртък. Карах 300 км бавно , спокойно, звучи добре, държи се добре, и неделя не съм я палил. Тази сутрин на 17 градуса в паркинга паля и оп съобщение за ниско налягане на маслото, за половин секунда, без да светне лампа. Нормално ли е за разработващ се двг? Имам познати с астри след смяна на уплътнението където така им излиза сутрин на хладно и си карат така години. Но си е стряскащо де.

Маслото ми е GM dexos 2 ама от произволен магазин за 48 лв за 5 литра. Според сервиза не е добро, не смазвало добре, да го сменям още сега на 350 км като съм след ремонта. Изчетох много мнения - ту само dexos 2 да слагам ту тея на GM че са боклуци били дори в официалните опел сервизи.
Мнението беше редактирано от devailo: 31 август 2021 - 22:11
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 септември 2021 - 10:13

Ако искаш да си сигурен, слагай нещо по-сигурно.
Аз залагам на Бардал и не ме е предал. Ако ще сменяш само ГМ-ски масла , купувани от "кол и вЪже" - по-добре не си прави тия експерименти с току що ремонтиран двигател, за да не се върнеш бързо там, откъдето си я взел в четвъртък.

Както вече съм описал, нормално е до 500км да смениш първи път и за по-сигурно още един път след двойно повече. От там нататък си свободен да си слагаш каквото и откъдето ти кефне. Ние само можем да ти дадем съвет. Дали ще го вземеш под внимание - твоя си работа.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 01 септември 2021 - 10:17
Отговори

devailo снимка devailo 25 септември 2021 - 21:41

Кога ли ще мога да бъда спокоен с тази кола? Смених маслото GM dexos 2 за 50 лв на 1000 км , положението беше че 1 седмица беше добре, втората седмица излизаше съобщението за налягането и третата седмица почна да мигва и лампата за маслото за секунда. Сега го смених пак с GM dexos 2 само че от Официален опел за 90 лв, според сервиза се държлао по добре от към смазочност ама.. и ей го една седмица карам всичко добре, почна втората и пак съобщението за налягането излезе за секунда. Сигурно след седмица ще почне и лампата пак да свети. Изключваме варианта за фалшиво масло в такъв случай. 6 години карам само на Dexos 2 . Какво може да е ? дали маслената помпа бавно задвижва нещата? ама нали е вързана с коляновия вал. И сензора за налягането е сменен. Какво може да е ?

важно доуточнение - и с предното и с това масло , мерено с манометър и на студено и на топло си вдига налягане за 1-2 секунди след запалване . Не знам да не би да трябва да го вдига инстантно? дали манометъра успява да реагира достатъчно бързо? Защо ще светва за стотна тоя проклет надпис?
Мнението беше редактирано от devailo: 25 септември 2021 - 22:25
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 септември 2021 - 06:47

И като е вързана с коляновия вал, какво? Това, че се върти, не ознзачава, че върши това, което трябва или поне в пълна степен.
Не видях да кажеш какво е показал тоя манометър...обикновено като се слага такова нещо, се гледа и запомня какво показва. Не за друго, а защото е важно. Да не говорим, че точно за тоя мотор е най-важното.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 септември 2021 - 06:51
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 26 септември 2021 - 13:49

Колега, а тая маслена помпа сменихте ли я?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 септември 2021 - 15:55

 Hotblooded, на 26 септември 2021 - 13:49, каза:

Колега, а тая маслена помпа сменихте ли я?


Чакай малко сега, аз като казвах на всеки, че трябва да е нова след такъв ремонт, едни хора ми се правиха пак на много умни ако помниш.

Най-вероятно си кара с тая на 300+ хиляди.А това не е автомобил от 90-те, където маслена система се "чупи" последна.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 септември 2021 - 15:56
Отговори

devailo снимка devailo 26 септември 2021 - 20:22

Сменихме я , но от избора който ми дадоха за 300 лв или 700 лв или за 1000 лв. Като гледам от фактурата кода който пише е за Ashika маслена помпа , избрах евтината. Върти ми се 3.2 или 3.6 бара. при форсиране 4000 оборота 4 бара.. не съм 1000% сигурен че това бяха стойностите , но бяха доволни от тях в сервиза.
Мнението беше редактирано от devailo: 26 септември 2021 - 20:27
Отговори

ICO07 снимка ICO07 26 септември 2021 - 20:34

Както ти е писал колегата Димов заложи на друго масло. Аз бих заложил на Бардал или Репсол.
Не може на едни и същи километри да прави едни и същи чалъми.... ОПСССС Може маслото е едно и също GM.
Пробвай с друго и след това ще се разбере дали е от маслото или от друго.
Отговори

devailo снимка devailo 26 септември 2021 - 20:44

Ако не се измисли нещо друго ще пробвам с друго масло скоро, но ми е трудно да повярвам че маслото с което трябва да караме по предписание от производителя, и маслото с което съм карал 5-6 години и никога не е светвало нищо, да прави тея проблеми сега. В една друга тема един колега е споменал че е имал същото съобщение и му е изчезнало след смяна на дюза. Каква връзка може да има това? Мен са ме предупредили че и дюзи трябва да правя, но изненадващо не могат да ми покажат живите данни в оп-кома :D
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg