Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

проблем с паленето

bambam снимка bambam 13 декември 2012 - 15:22

Здравейте колеги!
От както позастудя имам проблем с паленето.Първоначално подгрявах по 4-5 пъти след което палеше.Предположих,че са свещите.Миналата година смених 2 от тях с БЕРУ и предположих ,че другите 2 са за смяна.Смених ги и тях,но проблема си остана.Днес дори не успях да запаля,акомулатора умря и до там.
Когато развивах едната свещ ми направи впечатление ,че много трудно се развива.След като я развих забелязах ,че резбата е леко износена(вероятно преди това е хваната накриво) и новата свещ не влезе толкова надолу колкото другите 3 .От два дни наблюдавам дали изпуска компресия от там,но следи няма.Мазах със сапун не изпуска.
Моля дайте евентуални проблеми и читави майстори на дизела да я излекуват.
Благодаря!
Поздрави.......
Отговори

Dimas снимка Dimas 13 декември 2012 - 15:32

Колега, пратил съм ти на ЛС телефон, на човек, който ще ти помогне.
Отговори

bambam снимка bambam 13 декември 2012 - 20:51

Благодаря колега.
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 13 декември 2012 - 21:32

Въпреки, че колегата преди мен е дал координати за майстор, аз все пак да кажа, че е добре да се проверят и другите две подгревни свещи. Аз днес сменях всичките, имах съмнение за 1 или 2 изгорели, а се оказаха 3. Сега нямам проблем с паленето, а преди 2 дни не можех да запаля и след 2 часа престой.
Отговори

bambam снимка bambam 13 декември 2012 - 22:19

 MAD_DOGG, на 13 декември 2012 - 21:32, каза:

Въпреки, че колегата преди мен е дал координати за майстор, аз все пак да кажа, че е добре да се проверят и другите две подгревни свещи. Аз днес сменях всичките, имах съмнение за 1 или 2 изгорели, а се оказаха 3. Сега нямам проблем с паленето, а преди 2 дни не можех да запаля и след 2 часа престой.

Ще ги проверя и тях.Ти какви свещи сложи и ако не е тайна на каква цена?
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 13 декември 2012 - 23:02

Аз сложих Iskra, 16 лв. за брой, словенски са. Малко скъпо ми излязоха, но ми беше спешно. Ще видим колко ще изкарат.
Отговори

hell-stealer снимка hell-stealer 14 декември 2012 - 00:00

само да попитам колегата а ти как подргряваш докато ти изгасне лампата или докато чуеш едно "цък"
защото ако е докато изгасне лампата подгревните свещи продължават да работят.това скъсява живота им значително и ще имаш проблеми и с паленето в студено време ;)
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 14 декември 2012 - 00:20

Сигурен ли си, че релето на свещите работи? Аз на времето имах подобен проблем, лампата на таблото за подгрева светеше, но като поставих пробна лампа на шината се оказа, че до свещите не достигаше ток и проблема беше в релето. А ти как палиш? Аз в големите студове подгрявам само веднъж, след което я оставям да повърти няколко секунди да разбие маслото, подгрявам още 2-3 пъти и пак да повърти малко и при третия опит пак подгрявам 2-3 пъти и пали. Също така извади и 4-те свещи и ги провери на акумулатора за колко време ще загреят, защото понякога мултицет-а лъже(това може и да го знаеш, но все пак да го кажа).
Успех!
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 14 декември 2012 - 19:30

В студено време подгрявам 2-3 пъти, изчаквам да "цъкне" релето и след 3-4 секунди въртя ключа. При автомобилите с Исузу мотор, подгрева на свещите има много голяма консумация на ток и акумулатора се товари двойно. Когато релето "цъкне", акумулатора започва да си възстановява първоначалния волтаж и така въртенето на стартера се олекотява. Така правя аз и нямам проблеми.
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 14 декември 2012 - 20:22

Да си призная до сега не знаех, че натоварването е чак толкова голямо. При Вектра Б релето е разположено в двигателния отсек и не се чува... Може ли да те помоля да провериш колко секунди след изгасване на лампата на таблото чуваш релето да цъква и дали в този момент лампата за налягане на маслото започва да свети по-ярко?
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 14 декември 2012 - 22:20

Мисля, че беше около 4-5 секунди (може и малко повече). И да, лампата за маслото светва малко по-ярко. Това се дължи на въпросното натоварване. Не забравяй обаче, че и след като запалиш подгрева продължава. Самите свещи са от типа продължително подгряване, което трае около 6 минути след студен старт на двигателя. При топъл старт подгряването може да е много по-кратко. При по-старите модели на Опел с Isuzu мотори е така (Astra F, Corsa B, Vectra A), за останалите не знам.
Отговори

bambam снимка bambam 14 декември 2012 - 22:42

 RAPTOR, на 14 декември 2012 - 00:20, каза:

Сигурен ли си, че релето на свещите работи? Аз на времето имах подобен проблем, лампата на таблото за подгрева светеше, но като поставих пробна лампа на шината се оказа, че до свещите не достигаше ток и проблема беше в релето. А ти как палиш? Аз в големите студове подгрявам само веднъж, след което я оставям да повърти няколко секунди да разбие маслото, подгрявам още 2-3 пъти и пак да повърти малко и при третия опит пак подгрявам 2-3 пъти и пали. Също така извади и 4-те свещи и ги провери на акумулатора за колко време ще загреят, защото понякога мултицет-а лъже(това може и да го знаеш, но все пак да го кажа).
Успех!

Колега паля по абсолютно същия начин както и ти без да има и грам отклонение :D
И аз изчаквам да щракне релето,моята лампичка на таблото никога не е светила.
Мойте свещи са 2-те от миналата година БЕРУ за по 33лв парчето и тази година тези двете НЖК за по 37лв парчето.
Утре я вкарвам в гаража и ще ги развия и старите да ги видя дали почерявеняват и колко бързо.Ако са ОК ще замеря дали отива + до свещите(това ли е критерия за заминало реле
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 15 декември 2012 - 00:24

Ами при мен това беше проблема, не отиваше никакъв ток до шината и след смяната на релето се оправи, дали старото е щракало не знам, защото както казах при мен релето е в моторния отсек и не се чува.
Значи спокойно мога да съдя по лампата за маслото кога релето е цъкнало, благодаря. Само ще допълня, че подгряването продължава до 6 мин. или до достигане на 60 градуса на охладителната течност и същия мотор се монтира и във Вектра Б през първата година от производството.
Отговори

bambam снимка bambam 19 декември 2012 - 21:24

Проблема не е решен все още.Днес премерих с мултицет дали отива ток до свещите и се оказа ,че си ходи точец 10,80В след което релето изключва и тока спира естествено.Не знам дали е достатъчен или не ,но проблема си остава.Почвам да си мисля за въздух в системата.Миналия месец ми се случи да карам на изпарения и може да е засмукало.Другия вариант е да е спукан някой нафтопровод.Само,че аз не знам как да проверя за такива проблеми(до сега не ми се беше налагало)??
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 19 декември 2012 - 23:50

Колега, как проверяваш свещите? За да се разбере със сигурност дали има изгоряла, трябва да се свали шината, която свързва свещите. След това с пробна лампа може да се провери всяка една поотделно дали работи. Така със закачена шина може да се подлъжеш, ако има изгоряла свещ.
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 20 декември 2012 - 08:32

Най-сигурния начин за проверка на подгряващи свещи е този.
Публикувано изображение
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 20 декември 2012 - 21:16

Съгласен съм с теб. Това наистина е най-добрия начин.
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 20 декември 2012 - 23:56

Това че си ги сменял преди известен период от време не е гаранция,че няма изгорели!
Симптомите при мен бяха като падне температурата под 5 градуса и започва да пали с много въртене.Стартера се побъркваше,последния ден е усетих че запали и работи на няколко цилиндъра,отидох в сервиз замериха и 4 и се оказа 2 от 4 изгорели 3 от тях сменяни преди година бяха беру.
Смених ги с Bosch с 1 година гаранция.
Сега пали без да се замисля.
Отговори

spusak снимка spusak 09 юли 2013 - 02:02

 RAPTOR, на 14 декември 2012 - 00:20, каза:

А ти как палиш? Аз в големите студове подгрявам само веднъж, след което я оставям да повърти няколко секунди да разбие маслото, подгрявам още 2-3 пъти и пак да повърти малко и при третия опит пак подгрявам 2-3 пъти и пали.


Колега, какво е това подгряване, какво е това въртене?!!
Аз подгрявам веднъж, лампата гасне и ... пали от раз без да се замисли. Включително и в студовете.
Нищо лично, но според мен имаш някакъв проблем.
Хайде със здраве.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 09 юли 2013 - 12:43

Премери луфтовете на клапаните на студено-ще останеш изненадан :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg