Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Задно гърне. Мнения?

floyd снимка floyd 29 април 2008 - 12:40

Пичове, ми откъртих го тия дни. Сега пак изваждане. Не подлежи на ремонт (тръбата вътре я изтръсках на парченца), и ще взимам ново. Та питането ми е: Walker си е Walker, ама за 62 лева дали е Walker? Вито е втори вариант, някой слагал ли е, и какви са отзивите? Искам сам да си го монтирам, щото обичам аз да си правя колата. Четох за херметик някакъв за ауспуси, трябва ли да мажа съединението? Естествено очаквам препоръки и за други марки. Интересува ме сток, разни спортни изпълнения съм ги надживял отдавна, пък и сега без гърне си е като с Remus.
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 29 април 2008 - 13:37

аз бих препоръчал АСПО - сегашното ми е такова вече 3 години без проблеми го карам... На предната кола също такова сложих, и си беше ОК до последно.
Отговори

Honzik снимка Honzik 29 април 2008 - 14:50

аз също съм с АСПО ,отидох и смених всичко от фланеца с лещата до последното гърне, мисля че към 200 лв някъде се върза (леща,резонатор,средно гърне,задно гърне, тръба,тампони и 2бр скоби и 2 болта с пружините за фланеца) с работата, сменил съм го началото на 2007 и до сега не е пробило или направило проблем,
!!!!!!!!!!! НО според мен в купето е по-шумно от предишното,но на мен не ми пречи, Успех :unsure:
Отговори

vaioo снимка vaioo 29 април 2008 - 18:22

ми аз в ем комплект си ги права моите,не знам каква марка са там,първото изкара две години и половина,второто около полвин го карах,ама го смених със спортно..като го свалих си изглеждаше като ново,за цени мисля че бяха кам 50-60 някаде и дават година гаранция
Отговори

Brix снимка Brix 30 април 2008 - 07:54

Колега, за 50, 60лв. не можеш да очакваш извънземна надеждност на ауспуха. Що се отнася за пастата, на Вюрт е много добра/но и скъпичка/.
Отговори

floyd снимка floyd 30 април 2008 - 16:41

Сложих в Ем-комплект. Вито е гърнето. Ама никаква паста не сложиха. Както и да е, сега е тиха количката, па ще видим колко ще изкара. Излезе 70.50 с труда. Благодаря за мненията.
Отговори

mitaka_t снимка mitaka_t 07 май 2008 - 14:07

Здравей, преди няколко месеца сменях задно гърне. Сложих на АСПО, и въпреки че го карам отскоро съм много доволен. Колата си е безшумна. Дават и гаранция - 2 год. (мисля че беше толкова, дано не те лъжа) и като се замисля за цената и гаранцията която дават....заслужава си, а и нали ти казвам - колата си е безшумна, засега съм доволен. Пък и доста хора ми препоръчаха АСПО, затова и аз се спрях на тях. Все пак....избора си е твой.
Поздрави :whistle:
Отговори

Тодор снимка Тодор 28 май 2008 - 08:17

След умуване какво да сложа вчера се спрях на Вито 03.Дадоха ми 2 год. гаранция и сега съм happy :) .Колко ще изкара е друг въпрос, но близо 200 лв. за Walker със съмнително качество и същата гаранция просто не ми се даваха.Със монтажа и накрайник "Nessport" всичко ми стъпи на 85лв. А и още нещо , откакто махнах катализатора колата не е със същия звук , има резонаторче на негово място но ефекта го няма, дори и след вчерашната смяна задното което беше вътре изгоряло.Сега е добре но е леко по шумна в сравнение когато беше с катализатор.
Отговори

DragoI снимка DragoI 15 юни 2008 - 16:27

Преди 2 години сложих задно гърне ASPO. Днекса забелязах че тръбата откъм бронята се клати. Дадоха ми гаранция, но незная колко, ще погледна ама тия гарнации са бошлав работа. Сега сигурно ще сложа VITO, 62 лв. някъде му е цената. С това за тия две години съм минал към 60 хил. км. мисля за 50 лв. горе-долу добре се е справило, като се има в предвид че на всеки 10 хил. км давам по 50 лв. за масло и филтри.
Отговори

DragoI снимка DragoI 15 юни 2008 - 21:07

Загубих тръбата днеска.. Ще търся "ВИТО" дано намеря, някой ако знае в Плевен къде се продават ще му бъда благодарен
Отговори

taxiruse снимка taxiruse 15 юни 2008 - 22:26

аз на едната астра съм със CSC с две "чушки" много яко работи , така доиде колата от италия
случаино някои да знае от куде да си купя такова в БГ ? имат ли магазин в СФ CSC ??
Отговори

DragoI снимка DragoI 17 юни 2008 - 17:55

Вече съм със задно гърне Крафт, каква е тази марка незнам...
Отговори

Stenli_ снимка Stenli_ 31 март 2010 - 20:38

Нека и аз да използвам темата, понеже задното гърне се разглоби вътре и дрънка на тенекия постоянно. Искам да си взема едно задно гърне YEd или Plush (спортно) понеже мога да ги взема доста тънко и питането ми е дали са хубави тези гърнета, спъват ли колата и.т.н
Отговори

Vankata_78 снимка Vankata_78 01 април 2010 - 17:27

Аз пък на мойта Вектра Б и сложих ново гърне което беше полско производство и го купих от магазин "КОСЕР" незнам каква марка е, цена около 80лв . Но Съвета ми е : НИКОГА НЕ СИ КУПУВАЙТЕ ТАКЪВ БОКЛУК. :devil-smiley-019: Това нещо не е гърне а обикновен кюнец за печки. Реве ужасно дори и при малко газ чува особенно дразнещ "тънък" звук на тенекия. Който го чуе се объща и ме гледа на кръв. Хората си мислят че съм някой пубер на 17 години , току що свил ключовете от ГоуфУ ІІ на баща си, и се мъчи да покаже каква невероятна бегачка е. Та съвета ми е не купувайте това "супер качествено" полско гърне, аз сега мойто почвам да си го свалям и ще си го навра в ......, а старото ще го позакърпя и отново на колата та да рахатясам.
Отговори

blagom снимка blagom 22 юли 2010 - 15:31

бях се спрял на тези полски гърнета обаче последното мнение тотално ме отказа, макар че от косер ми обявиха тотално друга цена - 144лв.
още съм с катализатора. не ми се иска да го махам...засега - не усещам да пречи по някакъв начин на колата....карам на газ.
средното и задното гърне са много зле и са ми за смяна. дилемата е такава.
1. дали да си давам кат. срещу резонатор и отбивка в цената. пича който ще ми ги сменя ми предложи аспо.
2. от сайта им гледам, че предлагат 2 вида кюнци. едните били обикновени, а другите щамповани и били като оригиналните....обаче са на цена почти х2. казват че изкарвали повече. Заслужават ли си парите тези щампованите и респ. обикновените стават ли за нещо?
Не ми се иска всяка година да сменям гърнета. все пак моите бяха ръждясали и пробити като взех колата и пак изкараха 3г. на газ. и 2 г. преди това на бензин.
малко допълнение
смятам,че ще е полезно за всички които решат да сменят гърнетата.
цени - средно - задно
АСПО - 85 или 155 - 79 или 133 (има 2 вида както съм писал по - горе)
Полски - 98 - 144
Walker - 134 - 228 (по тел. ми обясниха че това е американска марка, че гърнетата са много хубави и че филиала им е в полша).
Какво според вас да избера?
Мнението беше редактирано от blagom: 23 юли 2010 - 09:39
Отговори

blagom снимка blagom 16 август 2010 - 14:50

хора, дайте съвет за този walker. средното идва по -евтино от аспо-то!!! странна работа. има ли вероятност да е брат близнак на полкото.? някой да е вземал скоро време, че всички теми са от преди 100г.
Отговори

barezz снимка barezz 16 август 2010 - 15:10

Привет колеги,
Аз смених моите на Вектрата средно и задно (това бъбрековидното) в ЕМ комплект в Дружба. Сложих български Вито/Vito, ако не се лъжа. Това ми препоръчаха, защото реално гърнето (бъбрека) е италианско и си е щамповано, а тук в БГ само му заваряват накрайника и куките. Сменил съм ги преди 2 години и 1 месец, минал съм 45 -50 000 км, нямам забележки. Тогава като пари ми се въза 250 лв със работата. В момента цените може да ги проверите, но не мисля, че са мръднали много, примерно около 80-100 за предно и 130-150 за задно, това с работата. На сайта им задното е 133 ....

Поздрави, дано съм бил полезен.
Мнението беше редактирано от barezz: 16 август 2010 - 15:12
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 16 август 2010 - 15:12

 blagom, на 22 Jul 2010, 16:31, каза:

смятам,че ще е полезно за всички които решат да сменят гърнетата.
цени - средно - задно
АСПО - 85 или 155 - 79 или 133 (има 2 вида както съм писал по - горе)
Полски - 98 - 144
Walker - 134 - 228 (по тел. ми обясниха че това е американска марка, че гърнетата са много хубави и че филиала им е в полша).
Какво според вас да избера?


Никой нищо не споменава за Крафт. Аз съм много доволен от техните гърнета. Преди 6 години сложих на пасата кара се на газ не е мръднало. Преди година сложих на зафирата задно с гаранция не помня 1 или 2 години перфектно е, но избрах обикновено, а не щамповано заради цента.
Мнението беше редактирано от amalexiev: 16 август 2010 - 15:12
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg