Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблеми с печките на нашите автомобили.

k opel e снимка k opel e 11 май 2015 - 10:18

Не се ядосвай колега! За бай пас на водната система най-добре става тръба от парно. Тази тръба е алуминиева с пластмасово покритие и се продава във всеки магазин за В и К части и парно. Трябват ти 25 см. Предварително се свива на "U" и се надява на маркучите. За тези печки "Ебершпехер" на Вектра Б в България има само двама доказани майстори. Единия е Пешко от Стара Загора и му има координатите в форума, а другият е Методи от Долни Лозен. Всички други майстори са "Градски легенди". Свържи се с Пешко и да знаеш, че няма да имаш проблем. Прати му я по Еконт и той знае какво да прави. Наш човек е и няма да те изработи в парите. Ако търсиш "супер майстор" за евтино няма да имаш печка никога. Методи работи само на място с колата и не се занимава е куриери.
Отговори

тото данев снимка тото данев 12 май 2015 - 23:07

Добре но аз не мога да я сваля печката. Отдолу има метална траба мисля че една, а като гледам снимки в нета даже май трябва да са две тръби. Как да измъкна тръбата. Това с тръбата за парното не знам как ще стане, как ще я надяна там, но както и да е аз съм си купил парче маркуч с този диаметър и съм в готовност да направя директно връзката само да успея да смъкна таз печка. Направо нямам нерви от 1 година се опитвах да намеря майстор и да предприема изобщо нещо и накрая даже не мога да я сваля.
Отговори

asensio снимка asensio 13 май 2015 - 00:08

Тръбата на долу трябва да е ауспуха. Би трябвало да се държи със скоба или нещо подобно към печката. Пробвай да опипаш и да видиш какво е.
Отговори

k opel e снимка k opel e 13 май 2015 - 05:10

Тръбите са две, една всмукателна с мека гофрета и една ауспух с метална гофрета. Ауспуха е хванат за магарето с рапидка и се вади с цялата печка.
Колеги, ако някой има печка заводска на Астра Г Y20DTH и е навит да ми разреши да погледна къде и как е монтирана ще бъде яко черпен.
Отговори

тото данев снимка тото данев 16 май 2015 - 23:00

дали има реле някъде за тази печка и нещо от рода. в смисъл дали може проблема да е някъде другаде, а не в самата печка
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 17 май 2015 - 19:54

Нямя реле има предпазител 28номер и датчик до филтъра за купе.
Отговори

Tsuri снимка Tsuri 25 юли 2015 - 06:16

Здравейте. Малко ранно за тая тема ама ме мъчи един проблем.
Колата е Vectra B x20dth и има печка печката включва работи и топли, проблема е във това че се включва под 10 градуса и топли антифриза до ~60 градуса.
Печката е Еberspacher d3wz. Пробвах аз със оп-кома да я настроя, без резултата даже не я намира? Ходих до "станкофф" сервиз обаче момчетата ми казаха че печката не е слагана отделно а колата така е излязла от завода и немогат да ми помогнат. Посъветваха ме някой със по сериозна техника да я види. После ходих до "Бижо" момчето и то не успя. Та въпроса ми е къде във София могат да ми помогнат. Искам да се настрой да се включва под 3-5градуса и да работи до 35градуса на антифриза. Или във крайна сметка ще и дръпна бушона.
П.П
Карам на къси разстояния и няма смисъл да се включва и изключва тая печка.
Благодаря и приятен ден.
Отговори

G-n Borisov снимка G-n Borisov 17 септември 2015 - 17:47

моята зафира има ли такава печка и къде се намира колата е 2000 дти
Отговори

k opel e снимка k opel e 17 септември 2015 - 18:48

Ако имаш печка трябва преди нафтовия филтър да има разклонение с трипътник за захранване на печката с нафта.
Отговори

Ванчо Иванов снимка Ванчо Иванов 14 декември 2015 - 15:59

Здравейте,

Наскоро когато запаля колата започва да пуши от дизеловата печка. Това е само в първите няколко минути и след това не пуши.

Може ли да ми кажете ако някой знае към кого мога да се обърна за ремонт на въпросната част.

Поздрави,
Иван
Отговори

k opel e снимка k opel e 14 декември 2015 - 20:43

Пушенето на печката докато грее свеща ли е? Ако е така това според мен не е проблем. И моята така правеше и после само ръмжеше без пушек. На колко градуса ти се включва? Ако искаш мога да ти дам телефона на сервиза за печки в Лозен на Методи. Личен приятел ми е и отиваш от мое име.
Отговори

Ванчо Иванов снимка Ванчо Иванов 15 декември 2015 - 11:07

 k opel e, на 14 декември 2015 - 20:43, каза:

Пушенето на печката докато грее свеща ли е? Ако е така това според мен не е проблем. И моята така правеше и после само ръмжеше без пушек. На колко градуса ти се включва? Ако искаш мога да ти дам телефона на сервиза за печки в Лозен на Методи. Личен приятел ми е и отиваш от мое име.


Честно не знам каква е точно причината. Ще съм благодарен ако ми дадеш контак и той има възможност да погледне.

Поздрави,
Иван
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 декември 2015 - 11:54

 k opel e, на 14 декември 2015 - 20:43, каза:

Пушенето на печката докато грее свеща ли е? Ако е така това според мен не е проблем. И моята така правеше и после само ръмжеше без пушек. На колко градуса ти се включва? Ако искаш мога да ти дам телефона на сервиза за печки в Лозен на Методи. Личен приятел ми е и отиваш от мое име.


Ей и аз мога да се възползвам, ако ми го дадеш. При мен работи, но все не мога да разбера кога и как. Бих се радвал някой разбиращ да я погледне, защото някой път си работи докато трябва, но някой път спира по-рано.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 15 декември 2015 - 18:27

 Ne6to Smisleno, на 15 декември 2015 - 11:54, каза:

Ей и аз мога да се възползвам, ако ми го дадеш. При мен работи, но все не мога да разбера кога и как. Бих се радвал някой разбиращ да я погледне, защото някой път си работи докато трябва, но някой път спира по-рано.

Датчика за пламък ти прави беля.Мойта беше така спираше по рано защото отчита че е прегряла.Отваря се и се ревизира цялата електроника.Мога да добавя и още нещо което е доста интересно да се знае, когато е дъждовно и минеш през някоя локва докато печката върви, вероятността да засмуче вода вентилатора е 99%. Познай от влагата как ще изглежда електрониката (платката).Окислява се яко.Една от причините да си заминават доста бързо.Затова моята я направих с бутон от купето,искам да грее хоп бутона и воала.
Отговори

k opel e снимка k opel e 16 декември 2015 - 08:37

Сервиза е за печки за тирове и автобуси тип Ебершпешех и Вебасто. Работят и с печки и климатици за леки коли. Намира на разклона от магистралата за Долни Лозен след гостилницата ляво от страна на дърводелския цех. Тел. 0898696562 Мето. От името на Огнян от автокрановата база.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 декември 2015 - 16:56

Благодарско! Тия дни ще намеря време да прегледаме тая работа. Ако е - 10 примерно според мен работи правилно, но сега нещо не я чувам да се пуска всеки път, а аз обичам топличкото :)
Отговори

asensio снимка asensio 17 декември 2015 - 18:51

За да ти тръгва всеки път, шунтирай датчика с един кабел и ще си мисли че винаги е студено и ще пали винаги. Когато е около нулата не винаги тръгва, защото зависи от датчика който е монтиран. Някои са на 0 градуса а други са на 5 градуса.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 декември 2015 - 19:50

това би обяснило всичко...
Отговори

asensio снимка asensio 17 декември 2015 - 21:00

За да имаш проблем с печката трябва да се случват неща от сорта да завъри венилатора и до там, да изкара само дим, или да запали и да изгасне, да гасне по рано от колкото трябва,ако не ме лъже паметта - 80 градуа са беше темп при която спира.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 21 декември 2015 - 11:49

 asensio, на 17 декември 2015 - 21:00, каза:

За да имаш проблем с печката трябва да се случват неща от сорта да завъри венилатора и до там, да изкара само дим, или да запали и да изгасне, да гасне по рано от колкото трябва,ако не ме лъже паметта - 80 градуа са беше темп при която спира.


Тази година не съм я чувал да се пуска. То температурите са около нулата до момента всяка сутрин. Миналата година точно бях решил да я правя и открих, че при - 10 градуса примерно си работи... Ще разследвам това нещо. Много полезна екстра си е.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 21 декември 2015 - 11:49
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg