Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

Съсипани гуми при смяна в MARGEL ( Маргел )

mcd снимка mcd 04 декември 2015 - 16:09

Здравейте приятели
Дълги години сменях гуми в Маргел защото ги смятах за ИМЕ в бранша, но вижте какво ми причиниха при последното посещение:
Публикувано изображение

По-лошото е отношението им към проблема:
"не можем да носим отговорност за проблем, който не знаем къде и кога е възникнал" - е как не знаете като над 5 години само при вас идвам и съм давал и по 150лв когато е трябвало да изправям и джанти.

накратко - вие си преценете. Смяната средно ми струва около 50-80лв, по-добре да ходя в махленска гумаджийница където не съм имал такива проблеми, а дори да имам спестените пари от по-ниската цена ще ми покрият подобни щети.

Поздрави на всички.
Мнението беше редактирано от mcd: 04 декември 2015 - 16:14
Отговори

mcd снимка mcd 04 декември 2015 - 16:29

Моля админите да преместят темата някъде където се вижда, защото сега видях че "Извън темата" не се вижда от никой освен логнатите потребители.
Благодаря.
Отговори

GT 51 снимка GT 51 04 декември 2015 - 16:34

Здравей колега, може ли да ми кажеш дот-а на гумите.Мерси
Отговори

mcd снимка mcd 04 декември 2015 - 16:37

В момента не, че не са при мен, но гумите имаха поне още 2 сезона живот - дота не е стар.
Отговори

GT 51 снимка GT 51 04 декември 2015 - 16:45

Аз от близо десет години ползвам техни услуги и съм много доволен от тях.Лични,служебни и даже коли на приятели се обслужват там.До сега не сме имали проблеми.Та за това питам за дот-а,може проблема да е в самата гума.
Отговори

mcd снимка mcd 04 декември 2015 - 16:57

Е и аз това писах - че ги ползвам над 5 години.
Предполагам че това се случи при смяната в The Mall - иначе ходех на Симеоновско и пичовете бяха много свестни.
Свестни свестни ама сега ше дам 400-500 лв на вятъра, а така съсипана гума какъвто и дот да е едва ли може лесно да стане.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 декември 2015 - 17:04

Само една гума или всичките са така? Може някой да се е учил на твойте гуми :(
Отговори

mcd снимка mcd 04 декември 2015 - 17:13

Е само енда е съсипана, но аз трябва да сменя минумум 2 за да са симетрични най-малкото като марка и износване, а моя размер е скъп - 225/45/17
Та леко груба изненадка от Маргел ;)
Мнението беше редактирано от mcd: 04 декември 2015 - 17:14
Отговори

GT 51 снимка GT 51 04 декември 2015 - 17:15

На Симеоновско до светофара,момчетата са с доста опит и от три години само те пипат колите.По изключение ходя сега и в Ринга.В Мола не ги познавам.Имал съм случай сравнително нова гума на една година да се разкъса така,при това бусова...та за това питам за дот-а.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 декември 2015 - 17:20

Преди няколко години и на мен ми се случи, но беше на кола дето бях взел с тези гуми. Направо се взриви докато карах :) Кофти тръпка, а бяха чисто нови. Гумата здрава, но борда и скъсан. Тогава ми казаха, че можело да я скъсат при монтаж и да не разберът даже.

Аз също съм с такъв размер, но за зимата си купих 16-ки джанти, че ми излиза по-евтино направо гуми с джанти 16-ки отколкото комплект 17-ки само гуми, а и по-високите гуми са за предпочитане като цяло през зимата.

Каква марка е гумата и лятна ли е?
Отговори

mcd снимка mcd 04 декември 2015 - 17:29

Добре че поне са евтини, че ако бяха ми съсипали Falken-a грубо. Dayton DW510 са гумите в перфектно състояние - евтини, но не съм имал никакви грижи с тях освен че са шумни на сухо (зимни - летните са супер само дето са малко твърди заради високия скоростен индекс и твърдия борд). Лошото е че май всички надушиха че тези гуми са добри и са ги изкупили вече и не мога да си намеря такива. Китайски евтинджоси няма да сложа, а 300 кинта за гума няма да дам - карал съм и с BF Goodrich, Falken и какво ли не - не си струват разликата в парите.

Иначе до колегата - да и аз бях доволен от Симеоновско и само там ходех, но вече са ми далече, а и е на много забито място и нямам какво да правя докато чакам минимум 1-2ч. защото винаги е пълно. Н мол-а е супер удобно, но очевидно ще търся друга фирма - не ми харесва отношението - можеха ако не друго поне да се извинят за тази канска мизерия. Дот-а на гумите не е по-стар от 2-3 години (писах че няма как да ги видя сега) и са съхранявани качествено - в перфектно състояние са.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 декември 2015 - 17:33

Имам две летни дето не са койзнае колко хубави но стават. За това питам. Ако бяха летни можеше да ти подаря едната да закрепиш положението.
Отговори

mcd снимка mcd 04 декември 2015 - 17:37

Мерси...аз имам 4 стари летни фалкен :) - ако някой ги иска за дрифтове и тормоз да ми се обади :D
Не бих рискувал с летни зимата...иначе са за изхвърляне дот от преди 3-4 години, но имат грайфер - мисля че 2 лета съм карал с тях.
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 21 декември 2015 - 21:14

225/45/17 Това е неприятен размер.Трудно се вади,а ако ДОТ-а е стар и гумата корава,напълно вероятно.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 22 декември 2015 - 22:03

Аз пък въобще бях забравил, че има вероятност за такъв проблем!
Още на втората смяна си намерих втори комплект джанти и не съжалявам. Сега сам си сменям гумите и ходя само на баланс, когато се налага.
Преди това пък бях с всесезонни, но "порастнаха" и ги разкарах.
Но вашите джанти са 17" и вероятно са доста по-скъпи от моите 14".
Отговори

vasko__2 снимка vasko__2 24 декември 2015 - 20:05

Важното е тела да е здрав , така скъсана облицовка не пречи.Уплътнява над скъсаното.Ползвай си гумите ,няма да имаш проблем .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg