Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Казанче за течност за чистачки

Nat526 снимка Nat526 14 април 2018 - 10:11

Здравейте.
Карам Опел Корса C, 2003 г и възникна малък проблем. Вчера трябваше да й се сваля километражното табло за оправяне на разни неша,но пък като се прибрах открих друг проблем . При пускането на течност за чистачките се чу само свистене без да излиза нищо. Отворих капака и видях че има много малко останала такава, а преди около 2 месеца бях доляла догоре. Това което ми направи впечатление е, че имаше едно маркуче, което просто си висеше от казанчето, другото видях че не е мръднало. Струва ми се че няма проблем със само казанче, не виждам спукано никъде.

Може ли някой да ме упъти дали е изтекла течността от този малък маркуч и трябва ли и къде да го свържа?

П. С. Не бъдете строги с мен, от януари съм шофьор в кола к все още уча в движение всичко :)
Мнението беше редактирано от Nat526: 14 април 2018 - 10:11
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 14 април 2018 - 11:50

Няма да бъдем строги, само че за по-голяма визуализация и улеснение на потребителите, можеше да сложите една две снимки. Така всеки щеше да добие представа.

Това маркуче може да е било за много неща. Но аз поне не съм виждал "маркуч-отдушник" на такова място. Така че вероятно е било вързано някъде.
Пробвахте ли всички пръскалки дали пръскат? Задно стъкло, фарове(ако има за тях сложено). Обикновено ако се запуши някоя магистрала, могат да "изхвърчат" маркучетата от някое съединение, зависи от това, колко са били хлабави(тоест ако са вадени 100 пъти или самите маркучи са опечени нещо)
Най-лесно ще го хванете ако проверите от всички ли пръскалки пръска добре.

Ако имате на фаровете, да знаете че би трябвало да пръска само когато са включени поне на къси
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 14 април 2018 - 11:58
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg