Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

теч на масло по динамото

Dzhuni снимка Dzhuni 22 юли 2013 - 12:39

Здравейте. Имам един теч на масло и точно по динамото ми капе като загася колата 3 4 капки немога да видя точно от къде идва туй масло. Разбрах че капе от там щото видях капка масло на динамото и половиното е омаслено а по на горе няма никакъф теч на масло. Немога да разбера от какво е. Някой ако може да ми помогне...
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 23 юли 2013 - 00:16

От вакуумпомпата-има един О пръстен.
Отговори

Dzhuni снимка Dzhuni 23 юли 2013 - 07:19

а на тази вакумна помпа може ли да се слага маркуч от бензинов двигател ... щото май ми е прецакан и маркуча като дам газ излизаха малки мехурчита с масло..
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 23 юли 2013 - 07:43

Може всякакъв маслоустойчив маркуч с подходящия диаметър.
Мнението беше редактирано от Н-И-К-И: 23 юли 2013 - 07:44
Отговори

Dzhuni снимка Dzhuni 23 юли 2013 - 11:00

Днес забелязах че само като дам газ се изцежда масло между динамото и вакуумната помпа това 100 % от О пръстена ли е ... не видях там да има гумичка нещо от тоя сорт ...
Отговори

ZAP снимка ZAP 18 септември 2013 - 07:17

И моят е скъсан, но беше неделя като свалях динамото, нямаше от къде да купя нов и временно закърпих положението със черен силикон. О-пръстенът се намира в едно каналче на корпуса на динамото, където ляга вакуумпомпата. 3 болта са на вакуумпомпата..... с по-яка права отверка се развиват, но незнам на място дали става или трябва да се смъкне цялото динамо.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg