Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Опел Астра G 1.6 Проблем с маслото

rooney1237 снимка rooney1237 13 април 2017 - 09:23

Здравейте,
Карам Опел астра G 1.6. От известно време имам проблем с голям разход на масло и колата много пуши от ауспуха.Когато се поинтересувах, разбрах че е често срещан проблем с моя двигател (екотек). Имах много ядове с това и накрая се реших да го оправя. Най-напред смених гумичките, което не даде резултат и майсторът, при който ходя, ми каза че съм за смяна на сегменти и шлайфане на глава, тъй като бях пред смяна на ремък и основна подръжка, решиха да ги комбинирам и предприех ремонта. Оказа се че при първи и трети цилиндър маслото не се е обирало и сменихме сегментите, след което трябваше да карам известно разстояние за да се "напаснат". След 3000 километра колата продължава да гори същото количество масло и да пуши доста от ауспуха, като мирише на масло. Измериха ми повторно компресията на цилиндрите след ремонта и показателите са съответно за цилиндрите: (1) - 13.5 | (2) - 14.5 | (3) - 14.5 | (4) - 14.5. Въпреки това, както написах продължава да гори маслото и да пуши страшно много. Интересното е че докато колата е студена (преди да загрее до нормалната работна температура която по мои наблюдения е 90-93 градуса) не пуши и не мирише на масло и колата е доста пъргава (върви нормално), но в момента в който загрее започва да пуши страшно много и да се носи гадната миризма и колата сякаш става по-тромава. Маслото, което сипвам е Кастрол 10w40. Ако някой може да ме посъветва, какво да предприема ще съм много благодарен. Благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от rooney1237: 13 април 2017 - 09:25
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 април 2017 - 09:51

Това че има компресия няма връзка с маслото. Компресионните сегменти може да са ОК, но маслените да не са. Все пак основното от което зависи успешния ремонт е първо качеството на сегментите които сте сложили и дали майстора е премерил мотора за износване и дали правилно е преценил, че си само за сегменти. Освен това има и значение как се редят въпросните сегменти, а не знам точно с какъв мотор е твоята кола, но при една от разновидностите при смяна на сегменти правят някакви отвори, които липсват с цел нещата да станат по-прилични. Така отстраняват производствен дефект, който е решен при по-късна версия на същия мотор по същия начин. Из форума има доста теми за тази доработка.

Аз не можах да разбера - всички сегменти ли сте сменили или само на две бутала?

Изключваш ли фалшиво масло като опция?

При такъв харч, ако идва от сегменти трябва да цапа свещите. Как са те?
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 13 април 2017 - 09:54
Отговори

rooney1237 снимка rooney1237 13 април 2017 - 10:43

Свещите не са зацапани хич след ремонта, като мериха компресията ги видяхме, иначе преди ремонта много се зацапваха и трябваше да ги сменям често. Маслото трябва да е хубаво. Сменени са всички сегменти. А иначе моторът е X16XEL.Най-много ми е странно, че в началото, когато я взех пак гореше масло и доливах, но не пушеше и не миришеше. Въобще не знам какво да правя.
Мнението беше редактирано от rooney1237: 13 април 2017 - 10:44
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 април 2017 - 12:31

да не те обнадеждавам на празно, но може да не е от сегментите. Картерната вентилация чистена ли е? Иначе другата опция е горе да е проблема не долу.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 13 април 2017 - 12:32
Отговори

rooney1237 снимка rooney1237 13 април 2017 - 12:38

Не разбирам много попринцип, не зная за картерната вентилация дали е чистена, не си спомням да са ми казвали такова нещо.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg