Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Как се прави чиптунинг в домашни условия

mike7 снимка mike7 03 май 2010 - 12:20

Цитат

Не го четеш целия.С какво го четеш първо кажи.Конете искат храна и по качествен бензин :newsm05_41: Така че за разхода-няма да падне-по вероятно е да се дигне със съмнително повече коне.

Казвам го теоретично, понеже пак теоретично при един и същи товар и маниер на шофиране по-мощният двигател от същият вид би трябвало да даде по - нисък разход на гориво. Иначе чета EEPROM-а с "OP-COM", PC based... и водещата ми идея е разхода, а не мощността. И от няколко Вектри Б пак свалях .bin да видя дали проблема не е в моя чип (например да има защита), но пак са по 1kB. Програмката ме пита под какво име да запише файла и резултата пак е същия. Понеже си доста напред в диагностиката (ivanovbg) какво ще кажеш за всичко това и за евентуален резултат от мапване?
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 04 май 2010 - 07:26

:newsm05_41:
Мнението беше редактирано от ivanovbg: 03 февруари 2012 - 20:58
Отговори

MladOpelist снимка MladOpelist 04 май 2010 - 08:50

Темата е чудесна, поздравления.

Искам да попитам:

Моят ДВГ - X16SZ /95г/ колко карти има? /Нямам октан коректор или аз поне не знам да има/
Как става преминаването м/у картите? Мога ли ако сложа газ да ползвам една от тях? Икак точно нея?
Може ли с промяна на BIN-a да се изключи примерно ЕГР? Може ли да се настрои така, че докато ползва определена карта примерно ECU-то да не отчита показанията на ламбда сондата - да не вдига грешка.

Тук малко бягам от темата за оптимално горене и макс. мощност, но мисля че и за др колеги ще е интересно да разберат.

Ако може и малко инфо за алгоритмите /общи положения разбира се/ работата на моторониците да дадете темата ще се обогати много. Все пак като се пипа тр.да се знаят поне основните неща.


Поздрави
Отговори

mike7 снимка mike7 04 май 2010 - 11:16

 ivanovbg, на 04 May 2010, 8:26, каза:

С обкома се чете само малка част от оперативната памет.Вземи си Галето1260.А на твоя комп еепрома май e 1 мегабит (128 K x 8-bit)-128 килобайта......

За всичко съм съгласен с теб!
Ако сваля все пак .bin-а ще те помоля за помощ!
Успех засега!
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 04 май 2010 - 17:58

:newsm05_41:
Мнението беше редактирано от ivanovbg: 03 февруари 2012 - 20:59
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 25 май 2010 - 15:47

За желаещите да си играят ето от мен коректор на чек сумите!
Лошото е ,че за моя комп не става,ако някой може да ми помогне нека свирка! :devil-smiley-019:
checksum corrector
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 25 май 2010 - 15:48
Отговори

katini снимка katini 22 април 2011 - 22:14

Здравейте момчета ! Извинявам се, че навдигам темата едва ли не от мъртвите, но имам малко въпросчета. Новичък съм в бранша и не ми е много ясно, тези XDF и Bin файлове за TunerPro за какво са и от къде да си ги изтегля ? Мерси предварително !
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 22 април 2011 - 22:59

Ами май от никъде,пробвай с ECM по лесна е! :icon_wink2:
Отговори

katini снимка katini 23 април 2011 - 11:46

 ОМЕГА, на 22 април 2011 - 22:59, каза:

Ами май от никъде,пробвай с ECM по лесна е! :icon_wink2:

Забелязах, че в сайта им има списък с различни марки автомобили и там има XDF и BIN файлове, но са само за американски модели автомобили и тук много рядко се срещат такива ми се струва. Колкото до въпросната програма "ECM" може ли линкче за нея и някаква допълнителна информация ?
Поздрави.

 ivanovbg, на 04 май 2010 - 17:58, каза:

Има над 40 карти за аванс,гориво, рециркулация,преходни режими,студен старт,топъл старт,положение на дросела,ламбда сонда,кнок контрол и т.н.
http://dox.bg/files/dw?a=bf683dd05c Ето ти и малко инфо.А всичко наготово няма как да получиш -чети и мисли :mhihi:

Може ли нов линк, че този dox трият доста често файловете и не работи линка. :)
Мнението беше редактирано от katini: 23 април 2011 - 11:47
Отговори

Vectra A снимка Vectra A 08 май 2011 - 15:47

здравейте колеги карам вектр а ц20не от година и повече реших да опитам сам да я чипосам.Разпуих оргиналниа чип на колата с номер на екуто 0261 200 131 4.1 мотроник разчетох с програматора и с програмата на ецм2001 намерих си и драивара отворих картите искарвами три положениа на дросел клапата за горивото и три за аванса искам да настроя картите така че в средните оброти да ми е по пъргава и при напълно отворен дросел да върви максимално по- добре така че къде и поколко да кача аванса горивото... а може и да изпратя орг. бин фаил да го попромените.Благодаря предварително.
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 09 май 2011 - 07:22

Прати да го видя.

Катини-линка при мен си работи
Отговори

valiokaa снимка valiokaa 27 септември 2011 - 22:51

може ли някои да ми даде линк да си истегля нчкои бин фаил да пробвам програмката как ги чете понеже немога да намеря из гоогле :}
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 27 септември 2011 - 23:26

:newsm05_41:
Мнението беше редактирано от ivanovbg: 03 февруари 2012 - 20:59
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 28 септември 2011 - 10:18

http://www.doc-scorp.../ECU_Multec.htm
http://www.scorpion-...om_motronic.php
http://www.scorpion-...prom_simtec.php
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 28 септември 2011 - 10:19
Отговори

Жорко снимка Жорко 28 септември 2011 - 10:32

Нещо за дизелите не може ли да се намери?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg