Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Луфт на вътрешно каре?

dinio84 снимка dinio84 19 ноември 2013 - 00:14

Здравейте,днес реших да си прегледам маншоните на каретата. Те се оказаха здрави ,но докато си лежах под колата и опипвах вътрешните за някоя цепнатина установих, че вътрешните карета имат доста голям луфт в скоростната кутия. Както съм отдолу натискам карето нагоре към капака и то мърда около сантиметър нагоре. Същото е положението и ако го размърдам напред-назад по посока на движение на автомобила. Нормално ли е това според вас??? Все пак си мислех,че карето е набито в диф-а а той лагерува в кутията на два големи лагера и не трябва да се получава такъв луфт. Ще съм благодарен ако някой от вас легне под колата си, направи същото като мен и сподели резултата.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 19 ноември 2013 - 00:18

Не е набито-на шлици е и те си имат хлабина. Докато семерингите държат маслото всичко е наред. Досега не ми се е налагало да отстранявам проблем "голям луфт на карето" а не е като да нямам стаж. Карай и си свиркай.
Отговори

benzy снимка benzy 19 ноември 2013 - 21:12

kalin09

Явно си на ТИ с материала, та да питам тук понеже пак за вътрешно каре си мисля...
след едно зверско скачане в един добре маскиран ров започна при движение да се чува едно прищракване, когато колелото е във въздуха и го завъртам няма никаквъ зък, но когато стъпи на земя и тръгна между 20 и 50 км се чува гаден звук на всеки оборот. Възможно ли е да е от вътрешно каре и възможно ли е тая гад да ме остави на пътя - че само каре не се продава върви с цялата полуоска и става цифромания - ще се сменя ама колкото и да е дразнещо няма да е аха, аха, ако не е належащо

П.С.
Извиняам се на Динио, че малко му промених темата..
Отговори

kalin09 снимка kalin09 19 ноември 2013 - 22:32

Вътрешно каре като се поизтърка започва да тресе като даваш газ,пускаш я и спира. Случвало се е да се обърка с извил лагер на главина(наподобява шума)
Но при 20-50 да прищраква не съм виждал. И още не съм виждал опел да счупи вътрешно каре и да остане на пътя.
Отговори

benzy снимка benzy 19 ноември 2013 - 23:01

Колата си върви гладко ни тресе ни дай боже, просто все едно както навремето като деца слагахме на спиците на колелото по някакво пласмасово парче да вдига шум - сущото звуково усещане все едно при оборот с създава напрежение, след което когато напрежението премине от инерцията се удря в следващото
може да го има и над 50, но предполагам че вече такта на оборотите като се вдига и не се чува поне
абе щом не си виждал счупено карам пък дано не съм първия :)
Отговори

espero2000 снимка espero2000 19 ноември 2013 - 23:27

Чупис е вътрешно и то не много трудно. Все пак при мен 1 пъти се случи, но си имаше и причини. Ако е тръгнало да се се чупи ще се счупи.
Отговори

benzy снимка benzy 20 ноември 2013 - 01:16

а как да позная ще се чупи ли нещо - на поредица майстори я карах всички са единодушни че предницата и е бетон
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg