Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Прекъсване в ниските... ?

breakboy снимка breakboy 03 април 2009 - 11:50

Колата е тигра 1996г. X14XE Като достигне работна температура започва да придръпва доста, особенно по баирите, прекъсва ужасно в ниските обороти (между 1000 и 2000) Също така по време на прекъсването забелязах, че се чува припукване долу в гърнетата. Ходил съм на диагностика, казаха нищо и няма. Смениха ми един маркуч на вакуума, но нищо проблема си остава. Някакви идеи - катализатор, ЕГР, центровка... ??? :icon_wink2:

P.S. - Двигателя прекъса само когато е в движение, при форсиране на място го няма тоя проблем...
Мнението беше редактирано от breakboy: 03 април 2009 - 11:52
Отговори

doolettle снимка doolettle 03 април 2009 - 17:59

замери и температурния датчик като за начало. Ако припуква като върнеш газта значи прави богата смес или има пикаеща/и дюза/и. Аз предполагам, че е това
Отговори

breakboy снимка breakboy 04 април 2009 - 10:41

Като върна газта всичко си е нормално... не припуква. Само когато прекъсне пука /при самото прекъсване/ А иначе как се замерва температурния датчик ?
Мнението беше редактирано от siegfrid: 05 април 2009 - 22:52
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен
Отговори

doolettle снимка doolettle 04 април 2009 - 22:05

щом е така значи може да имаш проблем с бобина кабели или свещи но ако е от свеши ще го прави по-често
Отговори

breakboy снимка breakboy 04 април 2009 - 22:08

Как да замеря температурния датчик ?
Мнението беше редактирано от siegfrid: 05 април 2009 - 22:53
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен
Отговори

doolettle снимка doolettle 04 април 2009 - 22:21

с мултисет но в случая тряа да си е добре
Отговори

breakboy снимка breakboy 04 април 2009 - 23:42

Ахам... ще направя нещо по въпроса за замерването. Свещи съм сменял скоро, преди да ги сменя проблема пак си го имаше.На диагностика съм ходил нищи не откриха... Сега се чудя за кабели или бубина, но ако са те колата ще прекъсва и при форсиране на място... пък тя прави мизериите само в движение... то наистина много неща може да дават тоя проблем... :icon_razz2:

P.S. - Онзи от диагностиката ми каза да съм налял 1 шише спирт в резервоара ако имало вода да я разтвори... тфа дали е вредно ?
Мнението беше редактирано от siegfrid: 05 април 2009 - 22:53
Отговори

doolettle снимка doolettle 05 април 2009 - 22:44

 breakboy, на 05 Apr 2009, 12:42 AM, каза:

... тфа дали е вредно ?

Не е. Направи го но едва ли ще помогне.
Мнението беше редактирано от doolettle: 05 април 2009 - 22:44
Отговори

breakboy снимка breakboy 06 април 2009 - 19:32

Ох мале при подаване на рязко газ забива муцуната яко... ;(
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 06 април 2009 - 20:42

Колега,много е гадно.Както казваш''при подаване на газ забива муцуната яко''и при мен е така,при положение,че съм със сменена бобина и свещи,колата ми е на газ,но това го прави само на бензин.Каде ли не съм ходил и казват че всичко е наред.Дайе и на мен понякога ми припуква гърнето.
Отговори

kolean снимка kolean 06 април 2009 - 21:55

колега
ето аз как си реших проблема с мойта кола
борех се половин година сам..
ама най накрая се приборих.. :icon_razz2:
http://www.opelclub-...showtopic=55283
Отговори

breakboy снимка breakboy 07 април 2009 - 00:47

 Laxy20, на 06 Apr 2009, 09:42 PM, каза:

Колега,много е гадно.Както казваш''при подаване на газ забива муцуната яко''и при мен е така,при положение,че съм със сменена бобина и свещи,колата ми е на газ,но това го прави само на бензин.Каде ли не съм ходил и казват че всичко е наред.Дайе и на мен понякога ми припуква гърнето.

Колега и на мен така... сичко е наред викат и толкова и на диагностики ходих и на кфо ли не... Остава си шибания проблем и тфа е... Нито ми свети чека нито нищо. Скоро сменях гарнитура на главата. Прекъсваше ми още преди и мислех че проблема ще се оправи, защото влизаше антифриз в цилиндрите ама не.. пак остана тъпото прекъсване :(

 kolean, на 06 Apr 2009, 10:55 PM, каза:

колега
ето аз как си реших проблема с мойта кола
борех се половин година сам..
ама най накрая се приборих.. :icon_razz2:
http://www.opelclub-...showtopic=55283


Колега светеше ли ти чека заради егр клапана ???
Мнението беше редактирано от breakboy: 07 април 2009 - 00:49
Отговори

Марто снимка Марто 07 април 2009 - 08:36

Не е точно същото , но има подобна тема. И понеже тук няма как да бараш предварението , най-вероятно идва от кабелите или бобината, при положение че свещите които си сложил са хубави.
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 07 април 2009 - 11:07

Подобни проблеми много,но като моя няма.На газ редовно светка check engene ,и не иска да върви хич.Трябва да загася двигателя и пак да го запаля за да изчисти грешката.Карах я няколко дни на бензин,върви добре с изключение на това препукване което имам и аз сутрин като е студена.Незнам вече,но и на газ ми прави проблеми и на бензин.Карах я почти 10х в сервиза кадето ми е слагаха понеже все още е в гаранция,всичко си е в нормите,само някаква грешка изписа един път-Подгряване на ламбда сонда,която я изтриха и точно след 1 ден пак си светка и пак си прави каквото иска.Вече мисля че няма да могат да я оправят. :icon_razz2:
Отговори

kolean снимка kolean 07 април 2009 - 18:42

Колега светеше ли ти чека заради егр клапана ???
[/quote]
не колега нищо не ми светеше
ама аз за сигурност си го затапих евентуално ако е от него..
Отговори

breakboy снимка breakboy 07 април 2009 - 18:51

За моя проблем се съмнявам в темепературния датчик, който изпраща информация на ЕКУ... Ако може да ми кажете приблизителна цена ??? X14XE мотор...
Отговори

Krasi_Geri снимка Krasi_Geri 07 април 2009 - 19:13

Колега моята беше с подобен проблем до днес казаха ми че е от бубината но не беше от нея,смених си кабелите и всичко се оправи дано да съм помогнал.
Мнението беше редактирано от Krasi_Geri: 07 април 2009 - 19:14
Отговори

Branimir снимка Branimir 07 април 2009 - 20:07

колега имах същия проблем с пукането с всичкото му .. 2 месеца не можех да го оправя и накрая един приятел ми каза да сменя лулите от бобината към свещите и си купих нови за 34 лева и всичко се оправи

ПП: ако вече си ги сменил и си писал тука сори не прочетох всички мнения - домързя ме :icon_razz2:
Отговори

breakboy снимка breakboy 08 април 2009 - 00:50

Мисля да зпочна със смяна на температурен датчик... Дайте някаква ориентировъчна цена ???
Отговори

kolean снимка kolean 08 април 2009 - 18:05

 breakboy, на 08 Apr 2009, 12:50 AM, каза:

Мисля да зпочна със смяна на температурен датчик... Дайте някаква ориентировъчна цена ???

колега
от 15 до 20 лв струва датчика
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg