Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Генерация за C20ХЕ

Globe снимка Globe 29 август 2010 - 07:09

Влизат ми едни мухи в главата .. и те все болни.. ,та ми трябва малко съвет. Обмислям да си събера една генерацийка как си трябва.. ,но ми трябва помощ за цифрите.. обмислям отдолу една безшевна тръба от нераждаема стомана..,но много се чудя отностно това колко да е вътрешния диаметър и.. колко да е дебела самата тръба? и какво да накачуля като цяло? За сега съм се спрял на вътрешен Ф60? ,но колко да е дебела тръбата? нямам си и грам идея? както и как ще е по-добре да го направя? с Резонаторно гърне и крайно гърне? с средно и крайно? Цялата работа е ..,че искам да придобия една идея по-хубав глас както се казва.. искам да му предам плътност..,но да не бучи зверски много.. и да не може да се кара... извън града както се казва :) По-скоро гласа трябва да ми гали душата :) ,че в момента почти не се чува :) ,а във високите се чува само рева на мотора (което си е доста зарибяващо като цяло)

п.с мерси предваително на всички включили се в дилемата
Мнението беше редактирано от Globe: 29 август 2010 - 07:10
Отговори

Zender снимка Zender 29 август 2010 - 07:58

C20XE и не само то имат един специфичен дръкащ звук който не може да се изкорени ама той е як бе...
Иначе много е важно какво ще е задното гърне? Колектора сток ли ще е? 60мм. вътре е 63мм. вън. по голяма стена от 1,5 мм. няма смисъл....
Отговори

Globe снимка Globe 29 август 2010 - 08:18

Мерси много ! Точно се надявах да се включиш в дискусията :) Колектора за сега е сток..,но и него ще разбутам..,но със сигурност няма да е на 1 път цялата работа :) За крайно гърне си мислех за Remus,Lexmaul,Irmscher ,Supersprint или нещо от рода.. зависи кое ще ми изпадне на оферта Иначе като цяло 60мм вътрешен е добре нали ?
Мнението беше редактирано от Globe: 29 август 2010 - 08:18
Отговори

Zender снимка Zender 29 август 2010 - 09:04

 Globe, на 29 Aug 2010, 8:18, каза:

Мерси много ! Точно се надявах да се включиш в дискусията :) Колектора за сега е сток..,но и него ще разбутам..,но със сигурност няма да е на 1 път цялата работа :) За крайно гърне си мислех за Remus,Lexmaul,Irmscher ,Supersprint или нещо от рода.. зависи кое ще ми изпадне на оферта Иначе като цяло 60мм вътрешен е добре нали ?



60 мм. е ОК! Ще имаш проблем с намирането на гърне с този диаметър и да е за кали!

Аз ти препоръчвам....


Публикувано изображение
Отговори

Angelov_GSi  снимка Angelov_GSi 29 август 2010 - 09:11

Според мен, 60мм вътрешно е много, дoри и за пипнато XE.
На калибра 204 коня, тръбите са вьтр. 55мм. И вършат работа. Може да се спреш на този вариант.
Моята генерация, още докато бях с XE, я направих на 60мм, с едно крайно, проходно гьрне, ширпотреба, нищо друго.
И звука беше непоносим, вьн и вътре в колата. Като я запалихме, стьклата на хангара, почнаха да звънят.
Вьтре не се стои, вибрира всичко. Принудих се и сложих един резонатор,от който, звука се премести, по-назад. Не намаля като сила, но поне можех вече да слушам музика, и вибрациите на купето утихнаха.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 29 август 2010 - 15:50

Колега за диаметара на тръбата немога да ти дам съвет.Но на старата ми Vectra A съм със сток тръби ,резонато на мястото на катализатора и отзад направо REMUS.За мен звукът е уникален ,и не е прекалено силен просто приятно за слушане и каране.Другото което се получи доста добре е че при връщане на предавка има леко припукване което доста ме радва.Може да пробваш така и ако не ти харесва или ти се струва прекалено шумна винаги може да добавиш още едно резонаторче. :icon_wink2:
Отговори

VLADI16V снимка VLADI16V 29 август 2010 - 17:53

Колега , мойто мнение е , че на Ф63 ще ти дойде много и колата ще ти стане адски тромава в ниските обороти ( поне при мен така беше ) . За мен най - добрия вариант  е с оригиналните тръби , един хубав резонатор и марково крайно гърне . Ф63 мисля , че е за доста понадута атмосферка , като на колегата ZENDER  :icon_wink2:


П.С. Не задължавам никого с мнението си , написаното от мен съм го изпробвал с всякакви конфигураций на генерацията ( с резнонатор , без , права тръба , гърнета тип Илиянци  , марково гърне и т.н.) . 
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 29 август 2010 - 18:46

И аз мислих да си правя генерация на Ф55 колата е стокова за да е по тиха...но моя майстор той има Фят 131 Абарт Турбо вика да слагам на Ф63 външно с Мерцедесови гърнет те са с този размер както му е реда Резонатор Средно и някакво вече по хубаво отзад .....но като чета че колата може да ми стане мудна в ниските хич не ми се изка ....
Отговори

Globe снимка Globe 30 август 2010 - 11:17

 Жорето, на 29 Aug 2010, 10:11, каза:


Чак толкова шумна? Доста коли съм чувал с подобни генераций и бяха сравнително доста по тихи от това което казваш? иначе определено ще заложа на добри гърнета при всички положения :) и за сега като се замислям Резонатор + крайно гърне ще станат добре?

 vektra1, на 29 Aug 2010, 16:50, каза:


така е доста си прав..,но аз искам да направя и малко 1 вид начало на "ТюнинГ" нещата който съм замислил ;) Иначе сега съм с 2 големи резонаторни пури + средно + крайно гърне .. и звук няма.. съвсем лек .. и само готиния рев на мотора :) ,но искам 1 идея да го промена като го съчетая с по-голяма тръба отдолу

 VLADI16V, на 29 Aug 2010, 18:53, каза:


И аз доста се чудя още колко да е тръбата.. за това и пуснах темата до някъде.. ,но все още си мисля ,че Ф60 вътрешен диаметър ще е добре? ,че все пак искам да я направя 1 път както се казва .. за това го правя и от нераждаема стомана

п.с Горе-долу колко метра тръба ще е необходима? от колектора? 3-4 метра? или по-скоро 3? ,че като извадим дължината на 1 резонаторно гърне и 1 крайно гърне ..? ,но все още се чудя какви и колко гърнета да накачам отдолу? Ако е само права тръба и крайно гърне ме е страх ,че ще ми трябват тапи за уши като излеза на магистралата
Отговори

Prilo снимка Prilo 30 август 2010 - 14:25

За твоят сток мотор 55 е добре.
60мм е за по-пипани. Zender има Лексмол, валове, раздвижни колела, 100 кубика отгоре и още два каталога с тунинг шукарлъци по мотора си и за това на него 60мм му е добре дошъл ;).

Хубав звук, който не дразни, можеш да си докараш от всмукателната с-ма. Аз предпочитам този вариант.

П.П. - Не оставай само с крайно гърне. Сложи едно или две правопоточни преди него. Атмосферката си реве. Не е като турбината.
Мнението беше редактирано от Prilo: 30 август 2010 - 14:27
Отговори

Globe снимка Globe 30 август 2010 - 17:50

аз за това се чудя толкова много за тръбата.. Принципно и аз имам планове мноого да пипам..,но .. работата е като за начало.. не искам след време нещо което съм вложил много усилия да го правя пак.. т.е от 1 път горе-долу да стават нещата ;) И аз се чудя дали да не "ръгна" 2 резонаторни пури една до друга .. и крайно гърне ? така да ги съчетая? резонаторните да са в началото до връзката :)

п.с кой резонаторни гърнета са по-добри? ,че нямам никъкви наблюдения над тях ?
Отговори

Оги снимка Оги 30 август 2010 - 18:10

Човече, защо се опитваш да откриеш топлата вода (съжалявам за баналния израз)! Защо не заложиш на опита на хората, които се заниимават с това? Не мислиш ли, че си струва да се довериш на индустрия за милиони ... стотици инжинери, техници, лаборатории и т.н. Повярвай ми, че нещата колкото и прости да изглеждат си имат тънкости, които ти няма как да знаеш, камо ли да направиш! Според теб колегите инжинери от GM като са правили ХЕ-то дали не са знаели колко мм да е тръбата, по която минават изгорелите газове? Дали останалите неща не са пригодени така, че да работят правилно при точно определен размер? ... и т.н. и т.н. Виждам, че си човек, който цени качественото .. ами заложи на някой, който произвежда ауспухови системи! Довери се на марката, на която са "кръстени" ВСИЧКИ гърмящи гърнета. Купи си средно и задно гърне РЕМУС и аз ти обещавам, че когато запалиш колата с тях ще си кажеш: "Еб*х маа му, все едно тея от Ремус са ми влязли в главата, разбрали са ТОЧНО как искам да звучи колата и са го напрравили 1:1 :icon_wink2: Подобрението в работата на двигателя сам ще я усетиш, гарантирам ти!
Това е нещо, което ти дава изключителната възможност АКО искаш да си караш колата и да е тиха!!!, ако искаш да я чуваш да я чуваш .. нещо, което с Българска генерация НЕ МОЖЕШ да постигнеш! Уверявам те, че ако направиш тоя пишман мунинг който ти се върти из главата ще съжаляваш при вървото (айде, второто) излизане извън града! Всичко това е примесено с изключително високо качество на продуктите .. за мен тези гърнета ще издържат повече, от колкото колата (била тя и чисто нова).
Моите питай който искаш (от форума има над 100 човека, които ме познават) как звучаха. Много се гордеех с тях, абсолютно всеки беше възхитен от това как се чува колата .. дори и възрастни, улегнали хора. Звука беше зашеметяващ! След няколко години употреба като ги свали и забърсах можех да ги пробутам за чисто нови .. нямаха грам петънце

.. май много се разписах .. просто ми писна от пърдящи/бръмчащи/трещяши и т.н. коли!

Успех

П.С. ДАААА, скъпи са! Аз съм такъв човек, ще карам без нещото, но няма да си купя заместителя му. За предните събирах много месеци, дадох 950 лв и НЕ съжалявам нито за миг! РЕМУСА е едно от мааалкото (мнооого малкото :a049: ) неща, които ако можех да се върна назад във времето пак щях да си купя![/quote]
Мнението беше редактирано от Оги: 30 август 2010 - 18:11
Отговори

Globe снимка Globe 30 август 2010 - 18:11

Оги ако погледнеш по-горе съм избройл между кой марки гърнета се чудя да се възползвам ! и определено lexmaul,remus,irmscher не приспадат към Българските? или поне така знам
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 30 август 2010 - 18:12

Ние знаем към кои си се насочил ама айде да не издавам....колегата ОГИ е много прав..
Отговори

Оги снимка Оги 30 август 2010 - 18:13

Ае де да знам е, като гледам искаш да минаваш на повече мм .. нещо, което предполага замяна на ЦЯЛАТА генерация!
Аз ти казвам да не се занимаваш с нищо друго, освен да смениш двете си гърнета!
Отговори

Globe снимка Globe 30 август 2010 - 18:16

ще сменям всичко от колектора назад.. и като питам за съвет каква тръба да сложа го правя понеже тръбата ще се огъва на професионална машина направена точно за това от Нераждаема стомана и вътрешния диаметър независомо колко ще го направя няма да бъде свит по завойте и прочие.. Нямах предвид да ида в някой "гараж" и да ми наснадят някъква си тръба и готово.. ще заложа на опита на човек занимавал се адски много години с това (огъване на тръби) и мисля ,че няма да сбъркам.. ,а отностно диаметъра ми се иска просто да го направя по-голям.. с оглед на това,че това е нещо като по-сериозно начало по пипането на мотора..


п.с няма как просто да сменя 2-те си гърнета в момента.. ,защото цялата ми генерация е правена преди 1,5 години и.. отдолу е с 2 големи по половин метър кажи речи резонаторни пури +средно + крайно гърне както споменах вече и.. никога не може да се получи сток тръба при положение ,че е рязана вече 100 пъти :(
Мнението беше редактирано от Globe: 30 август 2010 - 18:23
Отговори

Оги снимка Оги 30 август 2010 - 18:23

 Globe, на 30 Aug 2010, 19:16, каза:

...


По писанията ти гледам, че няма да направиш някоя талибания! Това което исках да кажа с всичките тея думи беше, че ефекта който искаш да постигнеш ще стане по по-лесен начин без да сменяш стандартните тръби. Просто си поръчваш гърне за твоя модел и готово. Както по-горе ти казаха мурбото е на 55! Ако искаш да засилиш ХЕ-то има други по-смислени варианти! Забележи примерно SBD за кой стейдж чак препоръчват интервенция по генерацията и колко промени е нужно да направиш преди да стигнеш до там!

Всъщност сега като погледнах препоръчват само замяна на изпускателния колектор, не на цялата генерация :icon_wink2:

Пак успех
Мнението беше редактирано от Оги: 30 август 2010 - 18:30
Отговори

Globe снимка Globe 30 август 2010 - 18:26

Мерси :) Започвам и аз вече да клоня към 55мм тръба.. като говорих с този-онзи .. и стигам до мисълта ,че ще е много 60мм.. страх ме е да не "убия" мотора.. и да тръгне във свръх високи обороти който няма как да достигна :(
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 30 август 2010 - 18:38

 Globe, на 30 Aug 2010, 19:26, каза:

Мерси :) Започвам и аз вече да клоня към 55мм тръба.. като говорих с този-онзи .. и стигам до мисълта ,че ще е много 60мм.. страх ме е да не "убия" мотора.. и да тръгне във свръх високи обороти който няма как да достигна :(

Просто с по голямо от 55мм ще сбъркаш много!И слушай Оги!Зарежи ги тия, тоя или ония ша ми огъне тръби, минах вече 2 пъти по тоя път и все си е един *уй!Резултата е, че сега събирам за цялостна смяна на генерацията ама от истинска марка и това включва слагането и на катализатора отново.Просто за да стане както трябва работата трябва някой да ги е смятал тия работи.
Ся примерно ще оцелите в някакъв работен диапазон на мотора където всичко ще е ок, ама на друго място ще тъпче и така.
Бих ти препоръчал да видиш и Friedrich Motorsport, братята шваби знаят за ко иде реч.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 30 август 2010 - 18:44

Само тук не разбрах как ще тъпче двигателя..?? :icon_wink2: :a049:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg