Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

отново проблем с оборотите

i.petrov снимка i.petrov 21 декември 2012 - 15:09

Значи колеги,с газов инжекцион зенит съм и си ми обръща на газ на определената температура,което значи че си паля на бензин всяка сутрин.И при мен както при половината от форума има проблем с оборотите на студен двигател.Вдигат се до 1200,1300 понякоха и 1500 и като паднат направо гасне колата, или се тресе увасно.Интересното е че го прави само когато преди това съм карал на газ.От няколко дена карам само на бензин (профилактично)и от този проблем няма и следа,нормални обороти всичко тип топ.Почнах вчера на газ и отново същото.Някоъ знае ли каква може да е причината и нормално ли е ако работи на място на газ като прехвърля на бензин и да гасне двигателя.Благодря предварително!
Отговори

doko снимка doko 21 декември 2012 - 19:41

 i.petrov, на 21 декември 2012 - 15:09, каза:

Значи колеги,с газов инжекцион зенит съм и си ми обръща на газ на определената температура,което значи че си паля на бензин всяка сутрин.И при мен както при половината от форума има проблем с оборотите на студен двигател.Вдигат се до 1200,1300 понякоха и 1500 и като паднат направо гасне колата, или се тресе увасно.Интересното е че го прави само когато преди това съм карал на газ.От няколко дена карам само на бензин (профилактично)и от този проблем няма и следа,нормални обороти всичко тип топ.Почнах вчера на газ и отново същото.Някоъ знае ли каква може да е причината и нормално ли е ако работи на място на газ като прехвърля на бензин и да гасне двигателя.Благодря предварително!

Днес взех моята кола от газаджията. Беше ми изчистил инжекторите и всичко е почти ОК. Казвам "почти" защото пак на моменти има леко люлеене но е в рамките на 100-200 оборота. Няма го това гаснене и жестоко люлеене на оборотите. Искам все пак да я покарам още малко и тогава ще пиша. Как е момента в който преминава от бензин на газ. Притриса ли яко. АКо го имаш този симптом най вероятно са ти запушени газовите инжектори. Моя газаджия ми каза че тази година имало някакъв бум на този проблем. Смятай каква газ сипваме.
Отговори

i.petrov снимка i.petrov 21 декември 2012 - 21:07

Ами значи може и да са инжекторите,защото направо почти гасне като обръща на бензин,но ако е така не трябва ли да го прави всеки път като прехвърля на газ,защото като позагрее всичко си е ок,благодаряти за насоката обаче не се бях сетил,мислех че е некой филтър.
Отговори

Svetliooo снимка Svetliooo 02 януари 2013 - 19:12

На мен лятото като я запаля и така правеше с оборотите . нагоре-надолу нагоре-надолу докато не се вдигнат до 1500-1600 и си паднат автоматично на нормалното ниво.И така лятото като я запаля си е така 2-3-4 минути , изчаквам и тръгвам ...Тази година обаче реших да ида на сервиза да видат аджаба какво става.Човека гледа около 2 часа , мери налягания глупости и аз незнам кво и накрая ми вика "незнам от какво може да е" "карай я малко на бензин да видим как е " карах 10тина минути и след това като я запалихме си беше що годе ОК . И ми каза следното "преди да я вкарваш в гаража 1 минута примерно си я превключи на бензин " Така и правих и всичко си беше наред.Обяснението на майстора беше ,че когато я карам на газ , комютъра един вид привиква на по-бедна смес и като превключа на бензин сместа идва бедна и затова стават проблемите.Незнам колко е достоверно това ,ама се отказах да се мъча с този проблем..Дано съм бил полезен
Отговори

npace снимка npace 04 януари 2013 - 15:09

 i.petrov, на 21 декември 2012 - 15:09, каза:

Интересното е че го прави само когато преди това съм карал на газ.


Най вероятно ти е пусната фукцията за раздвижване/подгрев на газовите инжектори.В системата остава някаква газ и сутрин като запалиш докато още системата не е готова за каране на газ и раздвижва инжекторите с определен Ton газ и изпуска малко по малко остатъчната газ за да подготви системата за новата подгрята вече газ.Опитай вечер след като загасиш на газ и сутрин като запалищ, копчето да не ти е в положение ГАЗ а в положение БЕНЗИН и карай докато загрее колата.Дай мнение след това.Интересно ми е дали и при ЗЕНИТ е така.
Отговори

doko снимка doko 04 януари 2013 - 17:44

 npace, на 04 януари 2013 - 15:09, каза:

Най вероятно ти е пусната фукцията за раздвижване/подгрев на газовите инжектори.В системата остава някаква газ и сутрин като запалиш докато още системата не е готова за каране на газ и раздвижва инжекторите с определен Ton газ и изпуска малко по малко остатъчната газ за да подготви системата за новата подгрята вече газ.Опитай вечер след като загасиш на газ и сутрин като запалищ, копчето да не ти е в положение ГАЗ а в положение БЕНЗИН и карай докато загрее колата.Дай мнение след това.Интересно ми е дали и при ЗЕНИТ е така.



Хм следя темите в този раздел. Както знаете имам проблем и аз с оборотите на на газ. Ако външната температура е над 5 градуса играене на обороти почти нямам. Отнемам рязко газта (изключвам от скорост при високи обороти) оборортие падат на 1000 и когато спра на място падат до 750 поклащат 2-3 пъти съвсем леко и заспиват. Паднат ли температурите под 2 градуса (особенно -2, -5, -6) обаче след минаване от бензин на газ изключа ли от скорост колата гасне-първите 2-3 светофара са мой. След това остава само играенето на оборортите. Изключвам от скорост спирам на място и оборотите започват да люлеят в диапазона 350/400-850/900. Като загрее много хубаво това люлеене значително намалява но не изчезва (ако околната температура е ниска). Какво се случва последните 10-на дни. Карам на газ и превключвам на бензин-първите 2-3 минути започва едно адско люлеене на оборотите точно както при това на газ. Все едно бензина се е "заразил" от газта. Изфорсирвам я 3-4 пъти и оборотите се "заковават". Преди няколко дни даже ми направи същия проблем на бензин като дори изкгасна светвайки чека. След като запалих всичко си беше наред. По принцип са ми позапушени бензиновите инжектори. Последните няколко дни я карам само на бензин. Всичко е без никакви забележки.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 04 януари 2013 - 17:56

И аз съм с ГИ Зенит.Тази зима до сега абсолютно никакви проблеми нямам.Държи стабилни обороти след превключване на газ без значение превключването дали става на място или в движение.Температурата ми на превключване е 35 градуса,не съм я пипал от лятото.Всичко зависи от настройките на ГИ и от състоянието на двигателя.
Отговори

i.petrov снимка i.petrov 05 януари 2013 - 12:17

 npace, на 04 януари 2013 - 15:09, каза:

Най вероятно ти е пусната фукцията за раздвижване/подгрев на газовите инжектори.В системата остава някаква газ и сутрин като запалиш докато още системата не е готова за каране на газ и раздвижва инжекторите с определен Ton газ и изпуска малко по малко остатъчната газ за да подготви системата за новата подгрята вече газ.Опитай вечер след като загасиш на газ и сутрин като запалищ, копчето да не ти е в положение ГАЗ а в положение БЕНЗИН и карай докато загрее колата.Дай мнение след това.Интересно ми е дали и при ЗЕНИТ е така.

пробвал съм го колега,наистина като карам на бензин известно време и след това включа на газ няма никакви проблеми,а имам съмнения че може да е температурният датчик на изпарителя,защото го сменявах преди време и ми казаха че всеки датчик дава различни показания,тия дни ще я карам да ми нагласят температурата понеже ккато се замисля тия проблеми ги нямаше докато не го смених този датчик.
Отговори

npace снимка npace 05 януари 2013 - 17:58

 i.petrov, на 05 януари 2013 - 12:17, каза:

пробвал съм го колега,наистина като карам на бензин известно време и след това включа на газ няма никакви проблеми,а имам съмнения че може да е температурният датчик на изпарителя,защото го сменявах преди време и ми казаха че всеки датчик дава различни показания,тия дни ще я карам да ми нагласят температурата понеже ккато се замисля тия проблеми ги нямаше докато не го смених този датчик.


Добре ще да е да го провериш това.Има 4.7 килоома, 10 килоома и не съм сигурен за трети вид около 2 килоома датчици. (Датчик - прост NTC резистор)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg