Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблем с ГИ Фобос на Х14ХЕ

becinko снимка becinko 04 декември 2012 - 23:01

Колеги, колата е опел тигра А, мотора Х14ХЕ, с монтиран газов инжекцион ФОБОС. Разхода извънграда е разкошен, под 7... но в града скача на 15-16 (за Варна). Дайте предположения за какво може да става дума. Колата е настройвана поне 10 пъти... Имаше проблеми с маркучите, но ги оправиха. Сменени са свещите и въздушния филтър. Като цяло карам на къси разстояния и все по задръствания (който е от Варна, знае за какво става дума по околовръстното в 17:00 часа...) Но все пак, засечка на бензин показа нормален разход 10-11/100... Но на газ нещата са плачевни и също така има осезаем пад на мощността, когато съм на газ. Зареждам от ЕКО, ЛУКОЙЛ, ОМВ, РОМПЕТРОЛ, всичките съм ги минал и резултата е един и същ - 10лв.(7 литра) = 40-50км. Дайте някъкви идей?

Поздрави!
Мнението беше редактирано от becinko: 03 юни 2013 - 19:46
Отговори

desert_fox снимка desert_fox 05 декември 2012 - 12:29

Колкото и банално да звучи- настройка според газ анализатор/кислороден датчик(ламбда сонда). Ако е настроена с оптимална/стехиометрична смес би трябвало да включиш в сметките и работата на място(в задръстване) като часови разход ;)
Отговори

ivan76 снимка ivan76 06 декември 2012 - 23:39

Иамам същата кола със същия мотор градско 10-11 с климатик. на бензин 9-10.Това в Бургас.Според мен проблема ти е между настройките на газовото -"ниските обороти" ,а също и некачествено гориво.
Отговори

_shady снимка _shady 07 декември 2012 - 08:44

Айде и аз да се цопна...при все,че с автора на темата си знаем болежките,по повод на останалите колеги...
моята кочина с 10лв демек 7 литра минава 70км извънградко и 10км градско ...(+- 5км). Ходих 2 пъти на настройка-последно измислиха ламбда сонсдата! Да тя найстина дава грешни показания,а и колата е с махнат катализатор,но защо на бензин въпреки грешните и показания колата си гори нормално 6,5 извънграда,а на газ ме пребива с 10/100 за същия цикъл?
Според мен проблема хич не е в кабели,свещи,филтър,шофьор,гуми,спирачни маркучета,челно съпротивление,сезона и квото се сетят още газаджийте...просто проблема никога не е в тях,винаги е колата!
Отговори

becinko снимка becinko 07 декември 2012 - 12:20

Мисля, че може проблема да е в изгоряла крушка на задните светлини за мъгла... А ламбда имам една под ръка, ако ти трябва..
Отговори

becinko снимка becinko 30 януари 2013 - 21:54

Колеги, малко искам да ъпдейтна темата, като попитам какви са евентуалните причини за висок разход И на бензин. Засега немога да засека точно колко висок е разхода но ми се струва завишен. Дайте идеи от какво може да бъде?
Отговори

npace снимка npace 31 януари 2013 - 10:29

 becinko, на 04 декември 2012 - 23:01, каза:

Но все пак, засечка на бензин показа нормален разход 10-11/100...


По каталог ти дават 11.6/100 като нова...
Отговори

becinko снимка becinko 31 януари 2013 - 13:02

Аз говоря за завишен разход и стойности от 20/100 газ и 15-16/100 бензин.
Отговори

npace снимка npace 01 февруари 2013 - 00:26

Вържи я на едно OP COM-че, ако има дерт ще излезе.Другото е свързано с кабелаци,свещаци и такива рутинни нещица.Възможно е и конфигурацията на Фобос-а да не е правилна.На колко са ти разпробити дюзите?
Отговори

zafira 1.6 снимка zafira 1.6 07 февруари 2013 - 22:58

колега отиди я закачи колата на диагностика да видиш какво не и е наред. И след това направи една нова настроика на газовото.Вероятно имаш проблем на колата и подава завишени стоиности на газовия комп.Успех!
Отговори

npace снимка npace 08 февруари 2013 - 14:00

На бензин имаш супер разход за градско (10-11 е нормално за Х14ХЕ) но 15-16 газ си е много.Или не са ти направили кадърно газовото или настройките не са им добри.Ако имаш проблем с някой датчик трябва да ти светва чек-а.
Отговори

becinko снимка becinko 08 февруари 2013 - 17:07

Чека няма как да светне, защото крушката я няма. Причината: след монтирането на газовата чека светна. Диагностиката показа грешка в релето на бензиновата помпа, въпреки, че колата си бачка на бензин, та тук във Варна с един колега с опел-скенер като четохме (този скенер давал по-подробно описание на грешките) та тогава даде, че грешката е във връзката между дюзите и релето (познайте кой е пипал дюзите) и аз се опитах няколко пъти да обясня на "майстора" че проблема е от него, но той твърдеше обратното, теглих една майна и махнах крушката..
Отговори

npace снимка npace 12 февруари 2013 - 09:55

Извинявам се може да оплюя майстора ти неправомерно ама.....този майстор да не ти е комутирал плюса към дюзите че и това съм виждал?Ако искаш напътствия как да провериш това ми пиши едно ЛС!
Отговори

becinko снимка becinko 27 май 2013 - 23:22

Колеги, повдигам темата с ново запитване. Да приемем, че сега колата ми върви прилично и харчи прилично. Нека малко да разкажа все пак. Имаше моменти, в които изведнъж колата започваше да придърпва в ниските, последва смяна на дюзи. Тук във Варна ми ги сменяха след смяна на 3 от дюзите колата не придърпваше и вървеше добре, отскоро започна пак да придърпва, но този път е по-различно... Все едно както си караш пускаш рязко газта и я натискаш пак рязко, е такова придърпване, него прави постоянно, и се явява само в ниските, но съм решил, че няма да ходя на майстор преди да си направя другия колектор.
На дневен ред проблема е друг. Сутрин паля, след 30-40 метра прехвърля на газ и от там докато двигателя не вдигне малко температурата е някво адско придърпване и глъхнене при подаване на газ (гасне ми колата като на ученичка)... На какво може да се дължи този проблем. Него го има откакто е сложен ГИ, зимата си мислех, че е защото е студено и лятото ще е ОК, но при 25-30 градуса пак си го има и мисля, че може да има нещо с авт. смукач и разните му обогатявания на горивната смес която прави ЕКУ-то и те не се разбират с ГИ... на бензин нямам абсолютно никъкви проблеми, нито студена нито придърпва - нищо!
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 28 май 2013 - 09:34

Как така ГИ ще прехвърля на газ след 30- 40 метра? Или ти прихвърля на газ веднага след като си я карал, спрял се за малко и двигателят е още топъл? Ако ти го прави сутрин да прехвърля веднага на газ нормално е да ти прави такива проблеми- изпарителят не е затоплен. Температурата трябва да е поне 30- 40 градуса. При теб на какви градуси прехвърля на газ?
Отговори

becinko снимка becinko 28 май 2013 - 09:51

Беше на 30 гр. при студен мотор и 50 при топъл. След последната промяна я направи 35 и съответно 55 гр. Но проблема си продължава. Щом е нормално, защо на астрата която е моно няма никакви проблеми и при - 10градуса. Тя само пали на бензин и на обороти минава на газ но никога не е чакано да загрее

П. С. Това за тиграта важи сега за лятото зимата прехвърля по-бавно
Мнението беше редактирано от becinko: 28 май 2013 - 09:53
Отговори

becinko снимка becinko 30 май 2013 - 09:56

Вчера забелязах, че колата работи зле на газ докато мотора държи по-високите обороти когато е студен. В смисъл сутрин като запалиме нали държи 1200-300 об/мин. Работи прахосмукачката, сместа се обогатява..(май) и т.н.

Незнам точно кои са процесите, който карат мотора да работи така, но те карат колата да работи зле на газ. Въпроса ми е кои са те? Авт. смукачи, различни показания на ламбдата докато е студен мотора и т.н. и как да се справя с тях, защото така приятелката ми неможе да кара колата, защото сутрин е невъзможно за нея да потегля нормално...
Отговори

becinko снимка becinko 02 юни 2013 - 22:11

Другото, което забелязвам е, че когато колата е в този си режим на работа на придърпване и присяцване борда отчита доста завишен моментен разход.

П.С. Поне за 5 човека се сещам, които са много навътре с ГИ и никой не иска да изкаже мнение :(
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 03 юни 2013 - 09:29

 becinko, на 30 май 2013 - 09:56, каза:

Вчера забелязах, че колата работи зле на газ докато мотора държи по-високите обороти когато е студен. В смисъл сутрин като запалиме нали държи 1200-300 об/мин. Работи прахосмукачката, сместа се обогатява..(май) и т.н.

А ще ми обясниш как в това време колата работи на Газ?
Отговори

becinko снимка becinko 03 юни 2013 - 10:25

Какво да ти обясня колега. По принцип прехвърля на 35 градуса. Сега като е топло паля минавам 100 метра и прехвърля на газ и докато позагрее работи лошо...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg