Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

проблем с вектра б 18 16в 115 коня

djonev_ro снимка djonev_ro 10 януари 2011 - 23:37

от няколко дни колата почна да прави странни номера.та значи сутрин при палене(пали без проблем)като запали работи около 30-40 секунди нормално,след това светва оранжевата лампа с двигатела,обортомера спира,почва да прекъсва на ниски обороти даже ида гасне.след като загрее почва да държи обороти ама не стабилни варират от 700,900,1000,1100.иначе в движение е океи, от време на време се осешта едно леко придърпване.има моменти след 4-5 километра оранжевата лампа почва да премигва и оборотомера да тръгва,всичко се оправя двигадела заработва както дрябва, ама всичко е временно.засега оште немисе е налагало дая пробвам на по дълаг път давидя как щесе държи, дали всичко щее наред. доста исчетох из форумите всичко опитах но без ефект.базиках всички букси по екуто за лош контакт,делко,нов комутатор,датчик,капачка.забравих да спомена че колата работи само на газ и досега толкова години никакъв проблем.вектра б 18.16.в.115 коня

Мнението беше редактирано от djonev_ro: 10 януари 2011 - 23:39
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 10 януари 2011 - 23:52

Една самодиагностика няма да и навреди. Положи малко старание над правописа си!
Успех :p
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 11 януари 2011 - 01:01

Както ти е споменал колегата ,пробвай с една самодиагностика и напиши каква е грешката ! А относно това с гасненето на километраж ,оборотомер и други уреди и лампи по таблото,при мен се получи това когато ми се прецака алтернатора(генератора).Ако иска6 можеш да го замериш как зарежда !
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 16 януари 2011 - 13:07

Грешките които дава на колегата колата са Р0505 Неправилно регулиран празен ход и Р0304 Неизправност в запалването на цилиндър 4 .Колегата каза ,че е сменил моторчето за празния ход,нов дебитомер,нови кабели и свщи,генератора е ремотиран и зарежда правилно .
Също така като запали и почва да пресветва таблото ,да падат стрелките . За първата грешка единственото което ми и два на ум е моторчето за празния ход,а за втората кабели и свещи,но както вече споменах и трите части са подменени с нови ! Ако някой има други идей нека ги сподели !
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 16 януари 2011 - 14:33

Ами грешка заради кабел едва ли ще даде, по-скоро дефектна бубина...... :devil-smiley-019:
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 16 януари 2011 - 15:15

Аз имах същия проблем. щом запаля и след малко стрелките паднат и започне всичко да примигва. при мен проблема беше в алтернатора зареждаше над 17волта. сменихме диодна плочка и нещата се оправиха.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 16 януари 2011 - 15:15
Отговори

djonev_ro снимка djonev_ro 17 януари 2011 - 09:39

 Mr^DeatH, на 11 Jan 2011, 1:01, каза:

Както ти е споменал колегата ,пробвай с една самодиагностика и напиши каква е грешката ! А относно това с гасненето на километраж ,оборотомер и други уреди и лампи по таблото,при мен се получи това когато ми се прецака алтернатора(генератора).Ако иска6 можеш да го замериш как зарежда !



 Mr^DeatH, на 16 Jan 2011, 13:07, каза:

Грешките които дава на колегата колата са Р0505 Неправилно регулиран празен ход и Р0304 Неизправност в запалването на цилиндър 4 .Колегата каза ,че е сменил моторчето за празния ход,нов дебитомер,нови кабели и свщи,генератора е ремотиран и зарежда правилно .
Също така като запали и почва да пресветва таблото ,да падат стрелките . За първата грешка единственото което ми и два на ум е моторчето за празния ход,а за втората кабели и свещи,но както вече споменах и трите части са подменени с нови ! Ако някой има други идей нека ги сподели !
колеги грешката е P0340 kakво това и за какво служи
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 17 януари 2011 - 11:16

Р0340 Неизправност във веригата на датчика за положението на разпределителния вал
Отговори

djonev_ro снимка djonev_ro 02 април 2011 - 19:11

здр колеги проблема е решен мога да кажа че от нашите сервизи нема проблема беше егр клапан
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg