Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Intellilink R4 бъгове с Android Auto

vaskovass снимка vaskovass 04 ноември 2018 - 13:08

Здравейте,
От няколко дни съм обственик на Opel Mokka X от 2017г. и като цяло съм много доволен от автомобила. Изпитвам обаче доста голям за мен проблем, свързан с мултимедийната система при свързването с телефон чрез Android Auto. Системата в колата е Intellilink R4 с малкия 7" екран, без вградената навигация. Поради тази причина използвам Google Maps с Android Auto. Телефонът ми е Meizu MX5 с Android 5.1 и като цяло всичко в Android Auto работи добре до моментът в който не получа обаждане - излиза ми страницата за обаждания, вдигам от колата без проблем, говоря, но като затворя разговора, Android Auto (на колата) забива тотално и след 3-4 сек минава на чисто черен екран и си остава така. Като натисна Home бутона ме връща в главното меню на Opel и всичко там си функционира както трябва, но ако реша да се върна в Android Auto си стои забило и за да го подкарам отново трябва да изключвам телефона от USB-то, да го включвам обратно, а понякога след такова забиване става така че и телефона не иска вече да бъде разпознат. Всичко това е много неприятно, имайки предвид че доста често използвам Google Maps докато карам и при обаждане всичко крашва, навигацията изчезва, търся къде да спра, за да рестартирам системата и т.н Общо взето и от към безопасност е крайно неприемлив този вариант. За съжаление всички мои близки са с Huawei, така че съм имал за сега възможността само с Huawei P10 Lite с андроид 7 да тествам и проблемът е абсолютно същия. Колата е още в гаранция и се чудя дали да не отида в сервиз на Опел, за да видя какво могат да ми предложат те, но мой познат ми каза че въпреки че е в гаранция ще ме таксуват за времето работа, което са вкарали. По подобен начин и в Пежо преди 2 години гаранционно ми взеха 80лв, за да метнат едно око за проблем, който казаха че няма как да се оправи.
Както и да е... Главно въпросът ми е: Има ли други хора от форума, които използват този автомобил или Intellilink R4 системата, имат ли подобни проблеми и ако нямат, то какви марки/модели телефони използват, защото в крайна сметка смятам да си сменя телефона ако проблемът е в китайските производители и техният софтуер... В нета четох много статии относно това, че дадени марки не се поддържат от Android Auto, но в крайна сметка никъде не можах да намеря списък с всички телефони, които официално са съпортнати от Google Auto и нямат толкова критични бъгове.

Видео на проблема: https://www.youtube....h?v=U5Mk4YD9O0M
Поздрави!
Мнението беше редактирано от vaskovass: 04 ноември 2018 - 15:43
Отговори

petarivanov1985 снимка petarivanov1985 08 ноември 2018 - 20:21

Първо - честито за новата придобивка. Аз от няколко месеца карам Мока Х (можеш да пишеш и във форума на модела). Не знам до колко ще ти е от помощ, но аз съм iphone 8+ и досега абсолютно никакви проблеми с intellilink. спомням си, че като купувах колата, дилърката ми спомена, че тази система има проблем с андроид, и било хубаво, че съм с iphone....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg