Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Vectra A - Парно / Климатик

Гостkartel_* 25 април 2006 - 09:57

Колеги искам да питам следното нещо:

Аз сега като си карам вектрона и дори и да съм дал ръчката на праното да духа на студено, долу в краката ми дето е радиаторчето си се награвя и то много яко.....

Мисля да си правя сега климатика щото нещо е изтекъл....ама това с това греене ме притеснява.....Как ще ме истуди тоз климатик като долу пластмасата се е нагряла яко.....

Не трябва ли тази ръчка да спира изобщо кръга на топлата вода дето минава през радиаторчето?

Нека някой дето има и той да каже при него така ли е не е ли и т .н.

Какво да гледам и какво да правя?



*обърках раздела за темата, сори....
Отговори

Гостkartel_* 26 април 2006 - 16:22

Е хубаво де....няма ли някой с климатик да каже дали му грее в краката там където е радиаторчето или не му грее.....моля дайте малко инфо..... :newsm69: :unsure:
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 26 април 2006 - 16:29

колега и аз съм с климатик и въобще не духа топло, камоли на вкл. клима, не съм вещ с радиатори и климатици.. отиди някъде да ти проверят радиатора :newsm69:
Отговори

Гостkartel_* 26 април 2006 - 16:50

:newsm69: Колега мерси за отзива.
То и при мене не духа топло ама самата странична пластмаса под касетофона седи нагрята и то доста след като съм покарал и колата е загряла.
Отговори

bad_mad снимка bad_mad 27 април 2006 - 14:41

При мен колега е по същия начин...Покараш ли колата по-дълго време се нагрява доста...
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 27 април 2006 - 16:15

Колеги извинявайте че се бъркам ама да не ви загрява от касетофоните! ;)
Отговори

Гостkartel_* 22 май 2006 - 09:56

А бре хора, не ми харесва таз работа....
Сега тука два три дена дето са топли ходих на дълъг път.........е*** си и парното.....то така се е нагряло долу че направо лъха топлина....то не се трае направо....сега мисля да давам климатика да го правят че нещо испуска...ама кво ще направи този климатик то долу пластмасите около парното парят.....

Дали не трябва да е изолирано радиаторчето с нещо че да не отдава топлина отстрани а само по пътя на въздухопроводите........

Или пък примерно да трябва тази ръчка дето регулира топло и студено да регулира и притока на топла вода в радиаторчето....демек като я сложа на студено и да променя пътя на водата така че да се връща обратно там през другия маркуч но да не минава през радиаторчето...



Ужас....нека колегите с вектри и тези които са наясно да кажат какво става....

Силно се съмнявам че от производителя е била така....
Да направиш кола с климатик и вътре това да грее като печка..... :crazy:
Отговори

Гостkillerche_* 23 май 2006 - 10:22

kartel, на May 22 2006, 09:56 AM, каза:

А бре хора, не ми харесва таз работа....
Сега тука два три дена дето са топли ходих на дълъг път.........е*** си и парното.....то така се е нагряло долу че направо лъха топлина....то не се трае направо....сега мисля да давам климатика да го правят че нещо испуска...ама кво ще направи този климатик то долу пластмасите около парното парят.....

Дали не трябва да е изолирано радиаторчето с нещо че да не отдава топлина отстрани а само по пътя на въздухопроводите........

Или пък примерно да трябва тази ръчка дето регулира топло и студено да регулира и притока на топла вода в радиаторчето....демек като я сложа на студено и да променя пътя на водата така че да се връща обратно там през другия маркуч но да не минава през радиаторчето...



Ужас....нека колегите с вектри и тези които са наясно да кажат какво става....

Силно се съмнявам че от производителя е била така....
Да направиш кола с климатик и вътре това да грее като печка..... :crazy:
 


колега ако и през въздуховодите ти минава топал въздух според мен или кранчето, което пуска/спира водата през радиаторчето ти се е прее :helpsmilie: или жилото което свързва ръчката и кранчето се е откачило или скъсало :19a:
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 25 май 2006 - 21:17

Аз нямам климатик и незнам как е при опелите с климатик, но на останалите врътката за парното премества само една клапа, а не е кранче.
Антифриза си върти непрекъснато през радиаторчето.
Отговори

Гостkartel_* 26 май 2006 - 08:44

Към колегата killerche:
През въздуховодите не минава топъл въздух....студен си е....
Колега за какво кранче говориш, точно това се чудя......хвърли некаква светлина.


Към колегата PeteRHR:
Като караш дълго време колата загряла загряват ли се страничните пластмаси покрай радиаторчето? Щото при мене направо парят и действат като печка.
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 27 май 2006 - 07:29

kartel, на May 26 2006, 06:44 AM, каза:

Към колегата PeteRHR:
  Като караш дълго време колата загряла загряват ли се страничните пластмаси покрай радиаторчето? Щото при мене направо парят и действат като печка.
 


Не съм се заглеждал, но ще проверя дали парят и ще пиша, но предполагам че се греят, защото парното няма кранче (както на Ладите). Самото радиаторче е в купето под таблото, така че то си грее непрекъснато когато двигателя работи.
Отговори

Гостkillerche_* 27 май 2006 - 11:12

PeteRHR, на May 25 2006, 09:17 PM, каза:

Аз нямам климатик и незнам как е при опелите с климатик, но на останалите врътката за парното премества само една клапа, а не е кранче.
Антифриза си върти непрекъснато през радиаторчето.
 



може и да си прав колега за това, че е клапа, но четох в немския опелклуб и от проблема който разглеждаха там ми се стори, че все пак има някакво кранче.

иначе загряване вътре в купето при спряно парно не съм усетил а сам си я докарах от германия. все пак ако загравяше щях да усетя :helpsmilie:
Отговори

KKK снимка KKK 07 юни 2006 - 15:36

Колега kartel, не се притеснявай при моята Вектра А с климатик е по същия начин. Колегата Peterhr ти казва истината , че при Вектра А няма спиране на антифриза за радиаторчето на парното и то си грее, оправи си климатика, той се справя и с тази топлина без проблем.
Отговори

nikikeen снимка nikikeen 15 декември 2006 - 01:04

Та това ми е въпроса - какво става и защо парното ми изчезва след 100 градуса. Нямам климатик. Смених радиаторчето и пак същтата работа! Незнам вече от какво може да е това. До 100 градуса няма проблеми - парно супер, след като стигне 100 и всичко изчезва! ПОМОГНЕТЕ от 2-3 месеца го прави.... :2angry1: :2angry1:
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 15 декември 2006 - 18:28

газово имаш ли ?
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 15 декември 2006 - 18:35

nikikeen, на Dec 15 2006, 01:04 AM, каза:

Та това ми е вапроса, какво става, и защо парното изчезва след 100 градуса. Нямам климатик. Смених радиаторчето и пак саштата работа..! Незнам вече от какво мойе да е това. До 100 градуса няма проблеми парно супер, след като стигне 100рката и всичко изчезва... ПОМОГНЕТЕ от 2-3 месеца го прави....  :2angry1:  :2angry1:
 


Обезвъздуши системата на първо време.
Отговори

nikikeen снимка nikikeen 15 декември 2006 - 18:40

Значи системата е обезвъздушена. Газова имах ама сега не е варзана и май ще я махам (основен ремонт направих на скоро). ??? идея нямам за оправията. Изглежда като отвори термостата и наляганото в малкия краг пада. и тогава винтилатора на парното охлавда радиатор4ето за нула време и няма парно до като пак не се разпане термостата.... ??? незная :2angry1:
Отговори

stanislaf1981 снимка stanislaf1981 16 декември 2006 - 09:26

Колега провери да неби от високата температура да ти се пречупва някой маркуч за парното :20ashley_results:
Отговори

nikikeen снимка nikikeen 17 декември 2006 - 19:31

stanislaf1981, на Dec 16 2006, 09:26 AM, каза:

Колега провери да неби от високата температура да ти се пречупва някой маркуч за парното :20ashley_results:
 

няма такова нещо. никой от маркучите не се прегъва. но се породи един друг вапрос. как в това студено време дига такава висока температура? явно има нещо . незнам какво, но тази висока температура не би трябвало да пре4и на парното. а това става. наистина съм в безисходица.... май ще мразна по крастовищата тази зима :)
Отговори

Yav снимка Yav 17 декември 2006 - 19:45

nikikeen, на Dec 17 2006, 08:31 PM, каза:

stanislaf1981, на Dec 16 2006, 09:26 AM, каза:

Колега провери да неби от високата температура да ти се пречупва някой маркуч за парното :20ashley_results:
 

няма такова нещо. никой от маркучите не се прегъва. но се породи един друг вапрос. как в това студено време дига такава висока температура? явно има нещо . незнам какво, но тази висока температура не би трябвало да пре4и на парното. а това става. наистина съм в безисходица.... май ще мразна по крастовищата тази зима :)
 


колега имам абсолютно същия проблем с моята вектра,имам газова уредба и предполагам не е вързана както трябва.Но при мене започва да духа студено от парното при 90 градуса,точно преди да се пусне перката и като падне темп. всичко си е ОК.Некви псевдо маистори даже ми казаха ,че ми сдухала главата.Сменил съм термостат,водна помпа и пак си е същото.И никои при които съм ходил не знае защо е така!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 :25:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg