Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

чип за ключ (Астра)

Todor Petkov снимка Todor Petkov 21 юни 2008 - 21:02

Колеги...имам един ключ за Астрата,така я купих и до ден днешен не съм си правил нoв...Днес разбрах че цената му е 170 лева при ключар да ти го направи същия....Интересува ме следното...Този ЧИП които е във самия ключ може ли да се заменя със друг...Ако взема от друг Опел ще може ли да запаля моя...
Благодаря ви... <_<
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 21 юни 2008 - 21:16

 Todor Petkov, на Jun 21 2008, 10:02 PM, каза:

Колеги...имам един ключ за Астрата,така я купих и до ден днешен не съм си правил нoв...Днес разбрах че цената му е 170 лева при ключар да ти го направи същия....Интересува ме следното...Този ЧИП които е във самия ключ може ли да се заменя със друг...Ако взема от друг Опел ще може ли да запаля моя...
Благодаря ви... <_<

Естествено че няма да може да запалиш колега с друг ключ, иначе каде е смисъла да има чип. Чипа е индивидуален за всеки автомобил и за това се слага. Най-евтеният вариант при твоето положение е да си направиш два обикновенни ключа за да имаш резервен а оригиналния го режеш така че да отделиш пласмасовата част от тази със зъбците, същите ги пребираш у вас а останалата пласмасовата част закрепяш на по-скрито място около контактния ключ. Така вече ще можеш да палиш с двата обикновени ключа.
Успех!!!
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 21 юни 2008 - 21:21

самия ключ се разглобява и се вади от него чипчето привързва се точно под контактния ключ за една черна кутйка и си готов със най-обикновен ключ от ключараза 10лв ще си я палиш
Отговори

manolov снимка manolov 21 юни 2008 - 21:34

Не мога да разбера защо темата е в продава , като си имаме технически.Колеги моля слагайте темите в правилни раздели.
Отговори

Todor Petkov снимка Todor Petkov 21 юни 2008 - 21:42

Благодаря за съветите колеги...още утре ще си изкарам обикновенен ключ и ще преместя чипа до контакта...А за темата се извинявам...като я пуснах тогава видях че е във продава....
<_< <_<
Отговори

corropt снимка corropt 21 юни 2008 - 22:55

абе според мен вадиш 150 кинта и си правиш и един чип с ключ и си готов. Идеята на тоя чип нали е точно такава, да ти пази колата от кражба, а като привържеш чипа до ключалката колата ти става лесна за крадене колкото една лада.
Далеч съм от мисълта, че ако някой реши да ти краде колата този чип ще го спре.
Аз съм пред същия върпос, че си купих колата само с 1 ключ, но предпочитам да дам 150 лв, то 3 месеца ако заделиш по 50 лв и си готов няма да ги усетиш
Отговори

WILLY снимка WILLY 22 юни 2008 - 09:19

На мен ми взеха 80 лв за нов ключ записва се инфото от стария върху новия на специялна машина и готово. Ако загубиш единствения си ключ за да извлекът ифото от колата за нов е около 300лв. Чудно ми е за 150лв <_< какъв ти предлагат
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 23 юни 2008 - 09:48

Наистина, аз пък си извадих за 70. Както и да е, четох някъде из форима, че се препрограмира чипа на имобилайзера и вече не ти трябва самия чип в ключа. Ти си решаваш.
Отговори

opel фен снимка opel фен 30 юни 2011 - 18:27

Ако не е забранено да се пишат такива неща във форума, може ли да споделите адреси и инфо къде да си направя такъв ключ евтино - купих Астра G 2000 година и е само с един ключ. Може и на ЛС.
Мнението беше редактирано от opel фен: 30 юни 2011 - 18:27
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 03 юли 2011 - 16:31

ако говорим за астра Ф, става чип и от друга, само трябва да имаш секюрити кода за да се програмира в паметта на имобилайзера, но дори и да го няма се сваля имобилайзера и се прочита от него, правил съм го вече, до колкото знам по-новите чипове от астра Г и вектра Б също може да се позлват за Вектра А, Астра Ф и т.н. за всички които са с по-стария Имо1, а при новите системи Имо2 вече се ползва само нов транспондер, вече веднъж програмиран към една кола не може да с еползва в друга понеже се записва и кода на купето в него...а що се касае до евтините ключове по 70-80лв това са копия на вашия ключ които се разпознават от имобилайзера като един и съш чип и ако изгубите който и да е от двата всеки ще може да ви пали колата с него защото ако го изтриете от паметта триете и другия, а ако ключовете са с различни кодове в транспондера може да се изтрие само изгубения от паметта...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg