Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Избор на зимни гуми сезон 2017-2018

fanatic снимка fanatic 07 октомври 2017 - 19:51

Съюзът на автомобилистите в Германия (ADAC) публикува тестовете си на зимни гуми за новия сезон, резултатите от които се считат за едни от най-престижните в индустрията с автомобилни гуми.

За сезон есен-зима 2017 г. специалистите от ADAC тестват 195/65 R15 T за най-масовия клас автомобили и 215/65 R16 H за компактни SUV.

Тестовите категории са за представяне на сух и мокър асфалт, сняг и лед, ниво на шум, износване и икономия на гориво.


Прикачен файл  Screenshot_3.jpg (98,37K)
Брой изтегляния: 149
Прикачен файл  Screenshot_4.jpg (41,66K)
Брой изтегляния: 163

Прикачен файл  Screenshot_5.jpg (98,03K)
Брой изтегляния: 117
Прикачен файл  Screenshot_6.jpg (43,61K)
Брой изтегляния: 97

Източник https://www.adac.de/
Отговори

Kolyo снимка Kolyo 10 октомври 2017 - 21:30

Здравейте на всички!
Малко преждевременно направих своя избор за гуми. Прочетох теста на ADAC и купих новия модел на Клебер. Доста добра цена за това което предлагат на хартия. Предишният ми опит с марката отпреди 5-6 години беше разочарование, след това карах с Дебицаи бях очарован, сега да видим как ще е. Карал съм и с континентал 2 зими и бях доста доволен, така че се надявам иКлебера (като евтин континентал да е ОК)
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 26 октомври 2017 - 22:53

Благодаря на fanatic за хубавата тема ! От две години само Dunlop и така ще продължи.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 октомври 2017 - 10:02

Моята лична класация също започва с континентала. Определено си струват парите. 860 миналата година взехме за едно служебно куатро 2, защото бяхме срязали една 850-ка, която беше нова и да ви кажа не дава разлиак в поведението на куатрото, което за мен значи че не е голяма разликата. Аз лично карам с предняи модел - 850 и колата е снегорин.
Отговори

бомбето снимка бомбето 10 април 2018 - 13:59

 Kolyo, на 10 октомври 2017 - 21:30, каза:

Здравейте на всички!
Малко преждевременно направих своя избор за гуми. Прочетох теста на ADAC и купих новия модел на Клебер. Доста добра цена за това което предлагат на хартия. Предишният ми опит с марката отпреди 5-6 години беше разочарование, след това карах с Дебицаи бях очарован, сега да видим как ще е. Карал съм и с континентал 2 зими и бях доста доволен, така че се надявам иКлебера (като евтин континентал да е ОК)

С клеберо отпред -ми се разпраха от леко задиране по щръкнал бордюр.
Среден клас отгоре-vredestein , по-изгодни са kumho и са добри.Uniroyal тоже.
Мнението беше редактирано от бомбето: 10 април 2018 - 14:03
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg