Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Гърнето дрънчи, скърца, свири при 1000rpm...

Astrich снимка Astrich 25 март 2013 - 21:15

Здравейте колеги. От скоро гърнето ми почна да дрънчи на ламарина като е на 1000rpm и колата е на място. Вдигах я, гледах отдолу всичко стегнато, нищо не шава. Цялата генерация е здраво хваната. Карам си, спирам на светофар и отзад се чува доста яко свирене/дрънчене и бучене едновременно. Кето се кара малко и се спре почва да свири, като е на място само дрънчи. В движение нищо не се чува. Ето клип веднага след палене - http://vbox7.com/play:38e370b2c8 Някакви насоки какво да гледам по обстойно ? Astra F Caravan C14SE
Мнението беше редактирано от Astrich: 25 март 2013 - 21:16
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 26 март 2013 - 13:55

Не знам това дали ще помогне но все пак ще ти кажа.Преди време ми дрънчеше по средата на колата като че ли от средното гърне,отидох в сервиза с цел смяна на въпросното гърне. Оказа се че гърнето е здраво и беше сменена тръбата тръгваща от генерацията до гърнето.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 27 март 2013 - 00:02

Колега иди на диагностика да видят защо ти свети чека, да не направиш някой фал или да не закъсаш някъде. Доколкото до гърнето - според мен вътрешно се е разбило или някой ти е хвърлил нещо вътре и от там дрънчи. Свали го(ако не си го заварил де) и го изправи да видиш ще падне ли нещо, разтръскай го и ще разбереш там ли е проблема, пък после ще ти намерим едно гърне или ще играят шамари по хлапетата от махалата :Д Ако си го заварил ще е повечко играчка, но не е необратимо ;)
Отговори

mengeme13 снимка mengeme13 27 март 2013 - 20:54

Другия вариант, който се проявява при мен на комбито е да опира тръбата от средното до крайното гърне в левия амортисьор.Виж дали като задържиш на 2500 примерно ще го има.
Отговори

Astrich снимка Astrich 27 март 2013 - 23:09

Като давам продължително газ не дрънчи... примерно давам до 4000, пускам газта и като падне до 3000-2000 се чува яко издрънчаване. Като е карана само и единствено на 1000rpm се чува скърцане и бучене. Смятам да и махна крайното гърне, да видим дали пак ще дрънчи. Не ми се кара на сервиз, да ми взимат пари за едното гърне.
Отговори

Hristianp снимка Hristianp 27 март 2013 - 23:12

Колега, може да ти звучи тъпо, обаче има ли гърнето (крайното) допир със гредата (на която ти се държи бронята) над него? При мен там се допира съвсем върха и дрънчи по доста по-гаден начин, обаче на същите обороти.. няма от къде да погледна в момента дали изобщо има възможност да се допрат, така че извини ме ако греша :D
EDIT : По-лесен начин да пробваш е просто да качиш колата някъде на канал и да разклатиш генерацията, то ще си проличи от къде тропа/скърца :) Мести както на ляво и на дясно, така и на горе и на долу!
Мнението беше редактирано от Hristianp: 27 март 2013 - 23:16
Отговори

mengeme13 снимка mengeme13 28 март 2013 - 12:03

Провери и снадките и около колектора. Отиди на канал, запали колата и с ръкавици дръпни генерацията в посоки и така може по да се ориентираш.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 28 март 2013 - 13:01

 Hristianp, на 27 март 2013 - 23:12, каза:

По-лесен начин да пробваш е просто да качиш колата някъде на канал и да разклатиш генерацията, то ще си проличи от къде тропа/скърца :) Мести както на ляво и на дясно, така и на горе и на долу!

+1
Отговори

Astrich снимка Astrich 07 май 2013 - 21:50

Гърнето ще се сменя вече, въпроса ми е тръбата към самото гърне 50мм ли трябва да е?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg