Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

спортни пружини

BobiDinev снимка BobiDinev 06 февруари 2008 - 22:02

Мога ли да сложа спотрни пружини (по къси от обикновенните) с обикновен амортисиор ?
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 06 февруари 2008 - 23:54

 BobiDinev, на Feb 6 2008, 10:02 PM, каза:

Мога ли да сложа спотрни пружини (по къси от обикновенните) с обикновен амортисиор ?

Аз залагам че можеш. :bravoo:

А ти да не би да питаш дали ще е добре за стандартните амортисьори и дали ще работят правилно ако сложиш по-къси пружини?
Отговори

BobiDinev снимка BobiDinev 07 февруари 2008 - 08:41

ще слагам нови амортесиори с спортни пружини и се чудя дали няма да ги пре**а по бързо. макарче само ще им скъся хода
Отговори

stoil83 снимка stoil83 07 февруари 2008 - 10:04

Ако смяташ да я караш по-дълго време не го прави.
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 07 февруари 2008 - 17:36

 BobiDinev, на Feb 7 2008, 08:41 AM, каза:

ще слагам нови амортесиори с спортни пружини и се чудя дали няма да ги пре**а по бързо. макарче само ще им скъся хода

Определени амортисьори са правени да работят в определен диапазон. Не можеш да очакваш да работи отвъд максималното си затворено положение правилно. Някои разбирачи твърдят, че за газовите амортисьори било все тая къде работят, аз обаче не съм склонен да им вярвам. Не случайно големите производители на амортисьори имат такива със скъсен ход, специално за по-къси пружини. Окачването е това, което държи колата ти на пътя - най-вече при неравности, завои, остри завои. Не съм сигурен, че искаш в една екстремна ситуация същото това окачване с което искаш да се ебаваш да те подведе. Направи умното нещо и си купи амортисьори за късите ти пружини. Ти искаш да ги сложиш, за да има вид колата... Да ама е обратното - спортното окачване е за да прави стабилна колата, а не за да й придава вид.
Отговори

BobiDinev снимка BobiDinev 07 февруари 2008 - 23:26

Мисля да те послушам и да не си правя експерименти.Няма да взимам спортни пружини за сега ще сменя само амортесиорите а като му доиде времето ще се метна на 1 АПЕКС комплект поне да е като хората


П.С. мерси на всички за мненията :bravoo:
Отговори

KaMuKag3e снимка KaMuKag3e 07 февруари 2008 - 23:39

мисля че ако пружините не са много по къси от стандартните няма да имаш проблеми
Отговори

BobiDinev снимка BobiDinev 08 февруари 2008 - 08:24

доста са къси 50/50 няма да рискувам :bravoo: :drive:
Отговори

O-Z снимка O-Z 10 февруари 2008 - 18:10

Чичо митко е много прав...аз си сложих първо късите пружини с нормални амортесьори и те милите за месец здадоха багаж...после като сложих правилните амортесаци и всичко си дойде на мястото..
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg