Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

проблем с Калибра

krv снимка krv 17 май 2008 - 14:02

Колеги помагайте наскоро ми се случи случка и ми се наложи да набия спирачките и да свалия на пониска предавка и от този момент колата не зацепва не сам капацитет и затова питам може и да е смешен въпрос ама все пак колата калибра 2000i двигател ц20не скоростна кутия ф 16цр .Колата работи на място и когато вклю4а на която и да е скорост резултата е никакъв прибрах се с триста зора с 20 км на 1 добра че бях близо до вкащи .Ако някой има някакви идей или съвети да пише че никак не ми се ходи по сервизи
:unsure:
Отговори

gujo78 снимка gujo78 17 май 2008 - 14:05

 krv, на May 17 2008, 03:02 PM, каза:

Колеги помагайте наскоро ми се случи случка и ми се наложи да набия спирачките и да свалия на пониска предавка и от този момент колата не зацепва не сам капацитет и затова питам може и да е смешен въпрос ама все пак колата калибра 2000i двигател ц20не скоростна кутия ф 16цр .Колата работи на място и когато вклю4а на която и да е скорост резултата е никакъв прибрах се с триста зора с 20 км на 1 добра че бях близо до вкащи .Ако някой има някакви идей или съвети да пише че никак не ми се ходи по сервизи
:unsure:


опиши по подробно какво точно прави като включиш на 1 да речем, тръгва ли, издава ли странни шумове :doh:
Отговори

krv снимка krv 17 май 2008 - 14:17

Ми колега проблема е в това че н ищо не прави като вкл 1 само се усеща лека промяна в оборотите на двигателя за момент и в шума му и савсем бавно тръгва на пред а ако вкл задна и изфорсирам двигателя тръгва бавно на задно но нещо почна да чагурка и я изгасих
Отговори

gujo78 снимка gujo78 17 май 2008 - 14:22

 krv, на May 17 2008, 03:17 PM, каза:

Ми колега проблема е в това че н ищо не прави като вкл 1 само се усеща лека промяна в оборотите на двигателя за момент и в шума му и савсем бавно тръгва на пред а ако вкл задна и изфорсирам двигателя тръгва бавно на задно но нещо почна да чагурка и я изгасих


възможно е да ти е заминал съединителя, щото ако са скорости ше вие на умряла гад като тръгваш.Пробвй да включиш 1,и бавно да отпускаш съединитела,а с другия крак дръж спирачките натиснати.Трябва да ти изгасне ,по това можеш да предцениш как е съединитела
Отговори

krv снимка krv 17 май 2008 - 15:41

Благодария за съвета колега ще опитам :unsure:
Отговори

krv снимка krv 17 май 2008 - 15:56

нищо не става само савсем леко се промени звука на мотора
Отговори

paconi снимка paconi 17 май 2008 - 16:22

Абе колега да не би да си скъсал каре бе......скоростната кутия се съмнявам така изведнъж да те остави :unsure:
Отговори

krv снимка krv 17 май 2008 - 16:29

 paconi, на May 17 2008, 05:22 PM, каза:

Абе колега да не би да си скъсал каре бе......скоростната кутия се съмнявам така изведнъж да те остави :unsure:

колега не съм сигурен ама ако беше карето не трябва ли да ми отчита скороста вупреки че нямам движение на колата смисал на 1 ва като форсирам мотора да ми отчита скорост въпреки че не се движа
Отговори

paconi снимка paconi 17 май 2008 - 19:29

 krv, на May 17 2008, 05:29 PM, каза:

 paconi, на May 17 2008, 05:22 PM, каза:

Абе колега да не би да си скъсал каре бе......скоростната кутия се съмнявам така изведнъж да те остави :unsure:

колега не съм сигурен ама ако беше карето не трябва ли да ми отчита скороста вупреки че нямам движение на колата смисал на 1 ва като форсирам мотора да ми отчита скорост въпреки че не се движа

да ако карето е скапано ще ти отчита скорост,защото се отчита движение независимо че няма да се предава на колелата!!!АКО НЕ ТИ ОТЧИТА СКОРОСТ значи наистина има логика да е скоростната кутия.... :doh: че ко да и стане изведнъж :somad: ?????????явно бая си я презорил нещо :somad:
Отговори

gujo78 снимка gujo78 17 май 2008 - 19:43

 krv, на May 17 2008, 04:56 PM, каза:

нищо не става само савсем леко се промени звука на мотора


ако си направил процедурата и нети е изгаснала колата е 100% съединител
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 17 май 2008 - 19:47

И при мене имаше същата случка и излезе каре.
Отговори

gujo78 снимка gujo78 17 май 2008 - 19:50

 rosko11, на May 17 2008, 08:47 PM, каза:

И при мене имаше същата случка и излезе каре.


може,даже е по възможно от съединител.Но колегата казва че нямало шум,а каренцето си трака,но скоростите надали са заминали
Отговори

krv снимка krv 19 май 2008 - 17:21

Клеги благодаря за отделеното време :biggrin: за сега смятам да се спра на съединител тъй като на мерих под колата парченца от феродов диск май ще трябва да го сменя а случйно някой да е чел тема по вапроса за съединителя и неговата смяна защото аз май не намирах такава :cen:
:whistle:




п.с. А какво ше стане ако евнруално сменя само феродовия диск и някой имали представа колко взимат майсторите за това упражнение
Отговори

gujo78 снимка gujo78 19 май 2008 - 19:24

 krv, на May 19 2008, 06:21 PM, каза:

Клеги благодаря за отделеното време :biggrin: за сега смятам да се спра на съединител тъй като на мерих под колата парченца от феродов диск май ще трябва да го сменя а случйно някой да е чел тема по вапроса за съединителя и неговата смяна защото аз май не намирах такава :cen:
:whistle:




п.с. А какво ше стане ако евнруално сменя само феродовия диск и някой имали представа колко взимат майсторите за това упражнение



само с феродов диск няма да минеш, гаранция и притискателният е фира, комплекта ти е около 200 лв.Има и ментаци по 120-140,ама нете съветвам.Относно смяната,принципно можеш и сам да го смениш....ама ако неси бърникал мотор до сега по добре отиди някой да го смени :thu:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg