Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Интегриране на C20XE в Астра Г

FirestorM снимка FirestorM 27 януари 2011 - 17:48

Не съм виждал такава тема, та ми е интересно кой какво знае по въпроса. Има няколко такива форумни коли, и не само, така че не е неосъществимо. Нека всеки, който знае какви са премеждията в това начинание да пише. Доколкото аз съм информиран, знам, че се свързват двете инсталации (на екотека и ХЕ-то) и колата работи с 2 ЕКУ-та. Кутията трябва да е F23 от X20DTH или X20XEV (от 2.2 неставала). Захващането на мотора се преправяло понеже няма оригинално такова за това купе. Хидравликата електрическата ли си остава или и с нея се случва нещо? По периферията нещо сменя ли се или нещата от екотека стават (климатик, радиатори, бенз.помпа и т.н) Очаквам компетентни мнение, а не такива от сорта НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ...
Отговори

Shades снимка Shades 27 януари 2011 - 17:51

Ако искаш компетентно мнение, което обаче пак звучи като "не се занимавай", можеш да говориш с Оги. Тъкмо сте от един град, той мина през такава конверсия, както и през V6 конверсия. Единствената полза от такова упражнение е да кажеш накрая - направих конверсията. ХЕ и купето на Astra G просто не е добра комбинация ...
Отговори

Оги снимка Оги 27 януари 2011 - 19:35

 FirestorM, на 27 Jan 2011, 17:48, каза:

...


Ох :moderator:

1. Двете инсталации не се комбинират, ами старата изчезва и слагаш на ХЕ-то.
2. Кутията .. откровенно казано само Ф23 не съм сигурен, че става, а и там трябва да сменяш и лостовия механизъм. Ако все пак стане ще е супер, защото иначе ако сложиш ф20, ф18 и т.н. трябва и избирача на скоростите да преправиш (пеперудата горе).
3. Правят се нови тампони, да.
4. Хидравликата е възможно да си остане. Проблема е, че ХЕ без хидравлика няма и паразитния ремък е предвиден да минава през хидравличната помпа. Дори и да намериш ремък по размер не знам дали няма да се падне да минава точно през тампона :icon_wink2: . Може да оставиш помпата просто да стои, но без масло ще замине за 0 време ... после мислихме да правим байпас .. в крайна сметка стана мултимикс :smile3560: оригиналната рейка на Г-то с помпата на ХЕ-то :mhihi: ама си бачкаше отлично.
5. Климатика не става, компресора на ХЕ-то е друг .. съответно и тръбите. Схемата е пак 2 в 1 - оригиналната климатична инсталация с тръби преправени да се вържат на новия (по-стар :ranting: ) компресор. 70 лв в Импас56. Естествено вече климатика не работи като съкнеш копчето, ами трябва и ел-аджия да се занимава.
6. Оригинално цялата ти охладителна система се управлява от един модул, който аз разкарах. Той работи съвместно с ECU ама не и такова от ХЕ :confused: При мен перките се включваха от реле т.е. като на по-старите коли. На Димо Акулския колата пък Евгени я беше направил така, че този модул си работеше и не е преправял нито по климатика, нито по управлението на перките. Не знам как.

Отделно оригиналния дросел не се събира и се налага да се направи custom такъв. С оригиналните ти ауспуси си .. как да го кажа .. за никъде. Трябва да ги смениш от-до. Купето е тежко и като ускори с твоите спирачки става доста рисковано, загряват за 2 спирания.

Като цяло Shades не си прав, комбинация е добра и то доста. Доста хора са се возили и съм сигурен, че ще потвърдят думите ми.

Дали ще го направя пак :confused: :good:
Отговори

yasmania снимка yasmania 27 януари 2011 - 20:33

Всеки сочи горчивият опит на Оги, но според мен не с право. ТОва че при него бе АБСОЛЮТЕН филм в няколко сезона, незначи че не бе задоволен търсеният ефект, Както и незначи че неговият горчив опит, не би се осладил на друг. Нека гледаме по - глобално, има и други Г-та дори в БГ с усешна конверия, едната дори като я видях бе с барабаните за спирачки отзад. Познаваме и ХЕ във Вектра B също много достойно представяща се . .. това е в рамкита на нашата красива и малка родина. Извън БГ / и особено в UK / , тази пътека е толкова добре утъпкана, колкото слагането на LET в Corsa / Tigra.

Недоволни почти няма. Много примери мога да дам за астра G та дори Bertone, от които вадят Z20XER или Z20LEH и слагат XE или LET.
Маняци са няма спор, имат възможности - също няма спор.

Също съм от тези които са се возили многократно при Оги .... колата и в града, и извън града се държеше супер. Смея да твърдя че на извънградско набираше по бързо и по - добре от калибрата ми , за ниските скорости на ускорение немога да знам. Само гледах как с лекота си наказа от старт Punto GT turbo леко понадуто, така че може и от това да си направим сметката.
Отговори

georgiev10 снимка georgiev10 27 януари 2011 - 20:58

Относно инсталациите може да ги смесиш,така е при мен (вярно че не съм с Астра Г) и няма грижи.Помпата на XE-то може да я разкараш.Всичко е въпрос на концепция.
Отговори

VanVan снимка VanVan 27 януари 2011 - 21:14

 yasmania, на 27 Jan 2011, 20:33, каза:

Всеки сочи горчивият опит на Оги, но според мен не с право. ТОва че при него бе АБСОЛЮТЕН филм в няколко сезона, незначи че не бе задоволен търсеният ефект, Както и незначи че неговият горчив опит, не би се осладил на друг. Нека гледаме по - глобално, има и други Г-та дори в БГ с усешна конверия, едната дори като я видях бе с барабаните за спирачки отзад. Познаваме и ХЕ във Вектра B също много достойно представяща се . .. това е в рамкита на нашата красива и малка родина. Извън БГ / и особено в UK / , тази пътека е толкова добре утъпкана, колкото слагането на LET в Corsa / Tigra.

Недоволни почти няма. Много примери мога да дам за астра G та дори Bertone, от които вадят Z20XER или Z20LEH и слагат XE или LET.
Маняци са няма спор, имат възможности - също няма спор.

Също съм от тези които са се возили многократно при Оги .... колата и в града, и извън града се държеше супер. Смея да твърдя че на извънградско набираше по бързо и по - добре от калибрата ми , за ниските скорости на ускорение немога да знам. Само гледах как с лекота си наказа от старт Punto GT turbo леко понадуто, така че може и от това да си направим сметката.


Пунто 1.4 "понадуто" пада от Astra G с C20XE на старт??? :mhihi:
Z20XER? :good:

Просто ми е интересно... :icon_wink2:
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 27 януари 2011 - 21:15

А как стои въпроса с окачването при положение, че в момента съм с 1.4 ?
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 27 януари 2011 - 21:28

И преди съм ти го казвал и пак ще ти го кажа - Не се занимавай с тая глупост! Много по лесно е просто да сложиш X18XE1, X20XEV или Z22SE.Драма няма да има, ще стане почти на plug and play и вървежа особено с Z22SE ще е същия, ако не и по добър от C20XE.
Ама ти си знаеш де... :mhihi:
Отговори

yasmania снимка yasmania 27 януари 2011 - 22:51

 VanVan, на 27 Jan 2011, 20:14, каза:

Пунто 1.4 "понадуто" пада от Astra G с C20XE на старт??? :mhihi:
Z20XER? :good:

Просто ми е интересно... :icon_wink2:


Да брат, така както пада и от калибрата, и така както пада от Gsi 1.8 125 . . . . така както върви малко по добре от Golf ABF , и така, както пада от всичко изброено в дисциплините с по - дълги разстояния. Казвам какво съм виждал лино, а "понадуто" нетрябва да ти говори веднага че от 130 оригинални коня, има 3000лв тунинг и мята 300 коня.
Имах предвид стандартните евтини доработки на такива турбо автомобили - чип, филтър, блоуоф, генерация . ...
Отговори

VanVan снимка VanVan 28 януари 2011 - 10:45

Ясно... 10х :mhihi:

Просто все ми се струваше че Пунто мене ще ме разстреля на 400 метра, пък не ми се вярва Астра Г със 20ХЕ да е по-бърза от мен... Но може и да греша, защото нито едно, нито другото съм проверявал.
Мнението беше редактирано от VanVan: 28 януари 2011 - 10:47
Отговори

Оги снимка Оги 28 януари 2011 - 11:12

 VanVan, на 28 Jan 2011, 10:45, каза:

Просто все ми се струваше че Пунто мене ще ме разстреля на 400 метра, пък не ми се вярва Астра Г със 20ХЕ да е по-бърза от мен... Но може и да греша, защото нито едно, нито другото съм проверявал.


Така и не се организирахме с Владо (В.Търново) да ги спънем с неговото ОПЦ, мен също винаги ми е било интересно какъв ще е резултата. Като цяло не знам защо си мислите, че не е удачна комбинацията :good: Пунтото Яска не беше само филтър и ала бала, бронята беше рязана и имаше по-голям кулер като за начало. За колегите от Варна мога да кажа за сравнение баира на Девня (посока Варна) го изкарвам с 200 (с 4 човека в колата т.е. имам 3ма свидетели :mhihi: ), на завоя намалям до 180 и с толкова излизам горе.
Всичко това в добрите стари времена :icon_wink2:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 28 януари 2011 - 11:17

Ако Владо чете темата нека сподели дали се е пускал с колегата от ВТ който сложи твойто ХЕ /ако не се лъжа/ в черната Г... и аз съм любопитен.
Отговори

cukito снимка cukito 28 януари 2011 - 11:23

пускахме се с ОПЦ-то на Владо и върви отзад... също съм се пускал и с пунто със сменена турбина от бмв 325 тдс , с др електроника,с голям кулер,филтър,клапан и т.н. и също вървеше зад мен и то с 2-3 коли... доволен съм от вървежа и от комбинацията астра г с ц20хе мисля даже че е много сполучлив вариянт :mhihi:
Отговори

VanVan снимка VanVan 28 януари 2011 - 11:33

 cukito, на 28 Jan 2011, 11:23, каза:

пускахме се с ОПЦ-то на Владо и върви отзад... също съм се пускал и с пунто със сменена турбина от бмв 325 тдс , с др електроника,с голям кулер,филтър,клапан и т.н. и също вървеше зад мен и то с 2-3 коли... доволен съм от вървежа и от комбинацията астра г с ц20хе мисля даже че е много сполучлив вариянт :good:


Ако сте сток и двамата и Tank-а е паднал, значи вече добивам представа за какво иде реч в C20XE сектата! :mhihi:

Можеш ли да споделиш повече за гонката? Виждам че колата ти е била без интериор в скоро време. Някакъв коментар?
Мнението беше редактирано от VanVan: 28 януари 2011 - 11:37
Отговори

cukito снимка cukito 28 януари 2011 - 11:40

 VanVan, на 28 Jan 2011, 11:33, каза:

Ако сте сток и двамата и Tank-а е паднал, значи вече добивам представа за какво иде реч в C20XE сектата! :mhihi:

Можеш ли да споделиш повече за гонката? Виждам че колата ти е била без интериор в скоро време. Някакъв коментар?



тогава си бях с интериор и седалки и всичко.. ами за сток си бях сток само с пълна ревизия на мотора и с 5кг маховик.. това е... след това почнах да я изтърбушвам като ходех да се пускам...
Отговори

VanVan снимка VanVan 28 януари 2011 - 11:51

Еми значи евала - доказал си че C20XE e по-двигател от X20XER :mhihi:
Отговори

Оги снимка Оги 28 януари 2011 - 13:02

 VanVan, на 28 Jan 2011, 11:51, каза:

доказал си че C20XE e по-двигател от X20XER :good:


Че то това винаги е било ясно :icon_wink2: .. с риск да бъда обвинен в сектанство :mhihi:
Отговори

VanVan снимка VanVan 28 януари 2011 - 13:05

Е ясно е било на вас, аз не знаех. Както и още няколко индивида с такива коли. Ма вече знам де. :mhihi:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 28 януари 2011 - 13:12

Абе аз до сега с всички стокови XE-та дет съм се пускал в купета на Калибра и Вектра съм ги тупал...От ХЕ на Миро турбината дет е пипано и е в Ф-ка падах с 2 коли, като след 170-180 почвах да го захапвам.
За т'ва, че в Европа слагали ХЕ в Астра Г....да бе да!Тая работа са я отказали много отдавна и са минали на новите мотори, много рядко се бодва някой C20LET и то т'ва си е екзотика.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 28 януари 2011 - 13:15

 s7ifl3r, на 28 Jan 2011, 13:12, каза:


Ще дам един пример, ти биеш cток ХЕ калибра и вектра, ХЕR от летящ те дърпа, значи ХЕR трябва да дърпа и ХЕ в тези купета. А всички твърдят, че не става... :)

Иначе за Европата си доста прав :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg