Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Интериор Вектра ТУНИНГ

lam3r43 снимка lam3r43 23 януари 2012 - 00:06

колеги колата е следната Опел Вектра 90г. преди година и направих оптичен тунинг .. както ще видите на снимките .. някой от вас ще критикуват на други може да им хареса но това неме интересува ;) достатачно съм се наслушал че броните са ми били слети това е било грозно .. въпрос на вкус та .. искам идеи някой от вас ако е виждал някаде из нета снимки на ТАБЛО как е направено от вектра или калибра ефектно и красиво да е станало да даде снимка и предложение .. само до уточня .. колата е с вс екстри вече ;) без борд комп .. Корите на вратите сам ги правил сам както и целия оптичен тунинг на автомобила .. несъм "майстор" просто това ми е хоби и много ми харесва марката .. в момента карам "атрактивна" кола със ефтина подръжка какво по добро от това? айде колеги надявам се че ще има такива от вас които ще са срещали из нета някой снимки на вектричка или калибра с добре направен интериор да си направя и аз план моята как да я правя тия дни ;) ето снимки на колата Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение
Публикувано изображение

Ето и клипче на колата ;) http://vbox7.com/play:ccb27fd5b8

знам че на повечето няма да ви хареса но дано има колеги който ще ми дадът своите идеи и виждания .. ако него направят .. :) ще мажа таблото със фибростъкло както корите на вратите и така ;) ще сложа няколко монитора по него
Отговори

lam3r43 снимка lam3r43 23 януари 2012 - 00:29

колеги забравих да кажа .. ако мислите че табло от друг модел опел .. само да е по нов след 2003 .. ;) ще пасне горе доло това е най удачния вариант .. намерил съм табло от Вектра Ц 2007 година и ми го дават много ефтино цялото комплект със жабката волана централна конзола копчета абе всичко на изгодна цена но не мисля че ще стане ;) притесняват ме жилата на парното най много отделно че километража и арматурното табло няма да са ми в ред .. но с мерак и труд се постига всичко .. имали желание има и начин нали знаете ;)
Отговори

^Del^ снимка ^Del^ 25 януари 2012 - 20:02

Че то твоето табло е доста по-добро от това на Вектра С (лично мнение). Измежду всички интериори правени от Опел, тези м/у 2003 и 2008 са най-скапани за мен - все едно са с тесла дялкани.Все пак сигурен съм има си фенове на този тип дизайн - не осъждам никого!

За мен лично,най-правилния вариант е да си покриеш твоето табло с кожа!

Поздрави и успех с проекта!
Отговори

FLexX снимка FLexX 25 януари 2012 - 20:10

гледай какво е сътворил един немец, таблото е от Ауди ТТ

Публикувано изображение


Също и варинат с оригиналното табло

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от FLexX: 25 януари 2012 - 20:12
Отговори

lam3r43 снимка lam3r43 25 януари 2012 - 23:43

Колеги благодаря за предложенията това със ауди ТТ ме заинтересува ще поразпитам какво ще е необходимо .. не е невъзможно но предполагам че ще излезе доста солено а иначе обмислям варианта който колегата по горе спомена .. да тапицирам моето с кожа .. също и корите на вратите ще тапицирам и тавана всичко в един цвят мисля да е бежова кожа и одоло да сложа черен мокет ? някакви идеи от вас.. мисля да вложа около 500-600 лв в проекта но да е всичко с качествени материали ... за кожа предполагам 250 ще стигнат за таблото и 4 врати .. лепило 30-40 лв от бриколаж въоражавам се със търпение ;) ще поизчакам леко да се затопли времето и го започвам проекта заедно със снимки ще пусна и тема .. сега ми остава само да реша кой вариант да избера но предполагам със таблото от ТТ ще ми излезе много пари междодругото аз моето го боядисвах със със обикновена авто боя .. и се олющи затова предпочитам да е тапицирано с кожа и пластмасовите детайли да ги шприцовам със шприц за пластмаса така държат ;) апак и той така или иначе ще се тапицира мога да му сложа 1 монитор над жабката вграден в таблото под лек ъгъл със фибростъкло и отгоре като се тапицира ще изглежда добре предполагам ..
Мнението беше редактирано от lam3r43: 25 януари 2012 - 23:50
Отговори

FLexX снимка FLexX 25 януари 2012 - 23:54

Ако си зарибен по ТТ таблото, има няколко обяви в мобилето за ТТ на части ...
Мнението беше редактирано от FLexX: 25 януари 2012 - 23:55
Отговори

lam3r43 снимка lam3r43 26 януари 2012 - 00:42

 FLexX, на 25 януари 2012 - 23:54, каза:

Ако си зарибен по ТТ таблото, има няколко обяви в мобилето за ТТ на части ...

колега то обявите са най лесната част и тук в няколко морги ще обиколя ще званя нагоре надоло таблото ще се намери .. но после .. Километража .. оборотомера уредите от таблото .. как ще се направят нямам си и на идея.. след това уредите за парното .. ясно е че за този вариант с Табло от ТТ няма да мога да се справя сам .. а "майсторите" в бг не познават парите повечето от тях .. и за работа само съм сигурен че ще ми иска доста пари някой майстор да го направи .. ще трябва на някой ел техник да я карам да оправи уредите предполагам ;) иначе това е по добрия вариант според мен понеже става нещо различно и по рядко можеш да го срещнеш по бг улици ;) ще се поинтересувам колко ще ми излезе и ако се впише в бюджета от 600 лв макс .. ;) не че нямам повече но неми се дават за подобно нещо все пак това си са доста пари ;)
Мнението беше редактирано от lam3r43: 26 януари 2012 - 00:44
Отговори

^Del^ снимка ^Del^ 26 януари 2012 - 01:08

Какво ти пречи да си оставиш твоите уреди?Демек на таблото на аудито,километража,оборотомера и водата/горивото да са ти твоите си!
Ако много държиш и таблото да ти е нестандартно, сложи дигитално (тук във форума има пуснати за продажба).
Отговори

FLexX снимка FLexX 26 януари 2012 - 13:38

Така като гледам, овала на арматурното табло, съвпада с това на вектрата, с малко сръчност може да си монтираш твоето табло с уредите. Давай смело напред, че такъв проект отдавна искам да видя по българско :icon_wink2:
Отговори

lam3r43 снимка lam3r43 26 януари 2012 - 23:49

При всички положения ще бъде нещо нестандартно .. обмислям вариант със електронно табло от кадет .. и без това ще се преправя зада стане на вектрата .. така или иначе ще го преправяме може да го побереме в таблото на аудито :) това е добра идея .. остава уредите за парното да се поинтересувам как ще станат .. и да си намеря по изгодно такова табло .. че само като се чуе марката АУДИ .. и въобще ТТ .. още повече .. частите са много скъпи на тоя модел специално и не вярвам да го намеря изгодно .. ще звънна в няколко морги и в обявите за ТТ на части иначе като размери само с такова табло и аз срещнах из нета като картинки .. абе ако трябва ще изчакам добра оферта от някаде но съм на мнение , че щом се влагат толкова средства поне крайния резултат трябва да радва както мен така и феновете на марката ;) благодаря на всички колеги които помагате като идеи и ако има някой който има идея за нещо как да стане да сподели .. ако има и снимков материал още по добре ;) аз сега събирам информация както казах.. и до месец предполагам всичко ще бъде на колата ;)
Мнението беше редактирано от lam3r43: 27 януари 2012 - 00:18
Отговори

^Del^ снимка ^Del^ 27 януари 2012 - 00:59

http://www.opelclub....8

Ето ти табло! А що се отнася до таблото на аудито - защо просто не наденеш таблото и не си оставиш всички механизми от Вектрата.Най-много да трябва някоя друга вентилационна тръба да пригодиш...и някое друго копче. За мен това е най-удачния начин и пропускаш момента със скъпите Ауди части!Едно табло и си готов!
Отговори

FLexX снимка FLexX 27 януари 2012 - 09:25

Поинтересувай си за парното при тия вектри/калибри как става номера с жилата на парното и същото може да го приложиш при таблото на ТТ-то
Това е колата на колегата 'stepo3' :icon_wink2:
http://img850.images...79/imag0109.jpg
Отговори

lam3r43 снимка lam3r43 27 януари 2012 - 11:05

 FLexX, на 27 януари 2012 - 09:25, каза:

Поинтересувай си за парното при тия вектри/калибри как става номера с жилата на парното и същото може да го приложиш при таблото на ТТ-то
Това е колата на колегата 'stepo3' :icon_wink2:
http://img850.images...79/imag0109.jpg

колега за пръв път виждам Вектра А или Калибра със климатроник .. това определено ме заинтересува ще се поинтересувам то и да питам това момче .. ако го е правил той ще обясни .. ако колата му иизлиза заводско така ще е трудно но няма невазможни неща иначе имам Вектра Б 2000 г. за донор стои си двигатела и тя е с климатроник ;) може да го измислим имам и приятел който може да пооправи нещата срещу прилична сума само искам да реша какво точно ще правя и да го направя ..
Отговори

^Del^ снимка ^Del^ 27 януари 2012 - 14:27

Естествено ,че има Вектра А/Калибра с климатроник... до колкото знам при първите модели е с вакуумно оправление на клапите!
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 27 януари 2012 - 14:37

Поздравления за колата, колега! За жалост немога да ти бъда полезен със съвети/препоръки, но пък ми стана интересно и искам да те попитам нещо - случайно да си някъде от ония населени места дето са между Гоце Делчев, по-точно след него.. някъде по пътя за Доспат (незнам населените места там) ? От 4-ри години всяко лято ходим там и почти всяка година засичам по някоя направена по подобен начин ДО НЕУЗНАВАЕМОСТ кола. В 2 от случаите успях да различа осанката на Vectra A.. :biggrin:
Отговори

lam3r43 снимка lam3r43 28 януари 2012 - 00:04

 DALGONSKi, на 27 януари 2012 - 14:37, каза:

Поздравления за колата, колега! За жалост немога да ти бъда полезен със съвети/препоръки, но пък ми стана интересно и искам да те попитам нещо - случайно да си някъде от ония населени места дето са между Гоце Делчев, по-точно след него.. някъде по пътя за Доспат (незнам населените места там) ? От 4-ри години всяко лято ходим там и почти всяка година засичам по някоя направена по подобен начин ДО НЕУЗНАВАЕМОСТ кола. В 2 от случаите успях да различа осанката на Vectra A.. :biggrin:


Да колега от тоя район съм ;) идеята беше такава затова слях броните .. и наистина доста хора са ме питали какъв модел е и коя година е .. точно затова искам да сменя и интериора.. звънях за едно Табло от ТТ казаха ми 350 лв .. но това е цена без скоростния лост и тоя кръг където е около него и без решетки от парното и т.н. цената за комплект е 500 лв .. това са доста пари .. ето защо ги мразя тия аудита но имам и една друга идея утре отивам в една морга на един познат и ще прегледам доста от таблата с които разполагат с цел да открия нещо подобно на моето и да е от по нова кола .. след 2002-2003 ;) дано да имам късмет ако не ще го мисля след това в краен случай взимам смола и преправям моето до неузнаваемост че е от вектра ;) после с един приятел който има познание относно тапициране ще го тапицираме със естествена бежова кожа дано крайния резултат да е добър;)
Мнението беше редактирано от lam3r43: 28 януари 2012 - 00:07
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 28 януари 2012 - 17:36

Освен да пожелая успех, като гледам какво става отвън - не се и съмнявам, че вътре също ще стане лудница! :good:

п.п. И живот и здраве идното лято ако пътувам, ше се договорим да спред за по една студена кока-кола. :icon_wink2:
Отговори

lam3r43 снимка lam3r43 04 февруари 2012 - 16:22

 ^Del^, на 27 януари 2012 - 14:27, каза:

Естествено ,че има Вектра А/Калибра с климатроник... до колкото знам при първите модели е с вакуумно оправление на клапите!


Колега .. Намерих вектра която е потенциален донор за моята замислям следното .. да я купя ако се навие продавача да намали още около 300 лв ;) .. та въпроса ми е възможно ли е да сложа климатроника със целия двигател на моята + таблото .. и после да го тапицирам .. а на тая вектра ще сложа моя двигател ще и оправя забележките имам и едни 16ки .. ще и направя г/д вид и ще я продам за пари които г/д да се поизбия .. но това е само като замисъл ;) интересува ме дали ще паснат климатроника и дали може това което искам да се имплантира в моята имам приятел който работи в сервиз и ще се справи със смяната идеята е .. цялостна размяна понеже тая е с ел табло борд комп и вс .. направо цялата инсталация + табло двиг и климатроник във моята.. Реших да пиша в тази тема понеже предполагам ще намеря отговор ако не отговори никой до няколко дни ще пиша в друг раздел
Мнението беше редактирано от lam3r43: 04 февруари 2012 - 16:26
Отговори

^Del^ снимка ^Del^ 04 февруари 2012 - 20:49

То за моженето, може! Ама ще си е занимавка.
Отговори

lam3r43 снимка lam3r43 04 февруари 2012 - 23:04

 ^Del^, на 04 февруари 2012 - 20:49, каза:

То за моженето, може! Ама ще си е занимавка.

понеже другата кола все още е цяла .. ще я пробвам ако всичко работи .. направо преместваме от едното купе в другото и обратно ;) но одеве говорих с приятеля ми от сервиза и каза че с тоя климатроник нему се е занимавало много и май ще трябва да се обръщам към специалист .. но по добре да изчакам малко и да го направя както трябва от колкото да го направя и после да ми дойдат куп идей как е трябвало да го направя апък и през лятото колкото и да е климатроника си е добра екстра .. :) а и без това си търсех такъв мотор така че две неща на един път :)най добрия вариант е да изчакам още 1-2 заплати таман и времето ще се постопли и се заемам с проекта :) решено е .. Таблото остава от вектра но ще бъде с климатроник + дигиталка + борд :) по тоя начин колата става с вс екстри за модела .. кожен салон 4 ел стъкла ел огледала ел люк борд подгрев на седалките климатроник всичко което може да се сетите :) това е най добрата идея и преди да сложим таблото ще го тапицираме със бежова естествена кожа.. пластмасите ще се шприцоват и боядисат дано да се постигне добър краен резултат :)
Мнението беше редактирано от lam3r43: 04 февруари 2012 - 23:17
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg