Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Чип на DTI - какъв е ефекта?

ГостZafira2_* 12 март 2009 - 18:39

 Generous, на 12 Mar 2009, 05:57 PM, каза:

не съм твърде съгласен. Ирмшер също предлагат външна кутия, диджитъл динамик също. Имам налични такива, ела да разглобим един и да видим "резистора" и "смолата" , но за 150 кинта няма какво друго да са ти показали.

И какво мислиш че има вътре ?
След компа , да не искаш да има 2 ри комп
Каквото и да е не си струва , наи добре да се флашне чипа
Отговори

Generous  снимка Generous 13 март 2009 - 13:10

 Zafira2, на 12 Mar 2009, 06:39 PM, каза:

И какво мислиш че има вътре ?
След компа , да не искаш да има 2 ри комп
Каквото и да е не си струва , наи добре да се флашне чипа


'"чипа" на този автомобил се намира в нафтовата помпа. Може да се прочете БИН файла, но няма шанс да се смени. Пробвал съм. :icon_wink2:
Отговори

ГостZafira2_* 13 март 2009 - 16:53

 Generous, на 13 Mar 2009, 01:10 PM, каза:

'"чипа" на този автомобил се намира в нафтовата помпа. Може да се прочете БИН файла, но няма шанс да се смени. Пробвал съм. :biggrin:

Чип ли е или флаш ?
Ако е флаш не може ли да се префлашне ?
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 13 март 2009 - 17:55

Авторе,пиши еднo ЛС на този човек !


И не пишете,че този мотор не може да се мапва,защото това са глупости
Отговори

Generous  снимка Generous 13 март 2009 - 18:00

 DanZKi, на 13 Mar 2009, 05:55 PM, каза:

Авторе,пиши еднo ЛС на този човек !


И не пишете,че този мотор не може да се мапва,защото това са глупости


И какво точно "мапваш" на мотора....??? :biggrin:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 13 март 2009 - 18:21

 Generous, на 13 Mar 2009, 06:00 PM, каза:

И какво точно "мапваш" на мотора....??? :biggrin:



Слагаш му мап на капака на клапаните :biggrin:
Отговори

Generous  снимка Generous 13 март 2009 - 18:29

 DanZKi, на 13 Mar 2009, 06:21 PM, каза:

Слагаш му мап на капака на клапаните :biggrin:

ясно е че даже незнаеш за какво говориш! ECU на този двигател е в нафтовата помпа!!! един компютър който даже трудно се програмира като нов, камо ли да го мапнеш! а за мотора както казваш, може да му сложиш дюзите от твойта астра и ще литне.... почети, питай, не е задължително да знаеш всичко... но ако незнаеш първо питай, това е приятелски съвет.
Отговори

Shades снимка Shades 14 март 2009 - 10:02

Мапва си се като пич. Във форума има достатъчно мапнати коли с този мотор (включително и моята), които се справят добре и никой още не е изревал. Тъй като колегата е от София, го насочих към Владо (Vi-Max Tuning), който знам, че ще му свърши работа като хората.

И да осветля малко по въпроса, че нещо взеха да се пишат глупости. Бинът НЕ МОЖЕ да се прочете през OBD буксата. Оттам се взима само версията на софта и мапера вече трябва да разполага с него и да го преработи, а самото флашване си става спокойно през OBD. :biggrin:
Отговори

penata снимка penata 14 март 2009 - 12:15

 Shades, на 14 Mar 2009, 10:02 AM, каза:

Мапва си се като пич. Във форума има достатъчно мапнати коли с този мотор (включително и моята), които се справят добре и никой още не е изревал. Тъй като колегата е от София, го насочих към Владо (Vi-Max Tuning), който знам, че ще му свърши работа като хората.

И да осветля малко по въпроса, че нещо взеха да се пишат глупости. Бинът НЕ МОЖЕ да се прочете през OBD буксата. Оттам се взима само версията на софта и мапера вече трябва да разполага с него и да го преработи, а самото флашване си става спокойно през OBD. :biggrin:

Здравеите, обчснете моля ви какво се печели (като мощност и т.н -само екологичността ли се губи) и какво се губи и колко струва удоволствието.
ПП Shades , моля те ако не е удобно тук прати ми на лични
Отговори

Shades снимка Shades 14 март 2009 - 14:15

Ако трябва да си говорим само със сухи цифри - мощност: 125-130 к.с. (повече от това ще представлява риск за турбото), въртящ момент - 270-300 Nm. Плюсове: леко по-нисък разход, по-пъргав двигател, по-лесно изпреварване, по-висока максимална скорост ... Минуси: евентуално увеличаване на вредните емисии (тук слагам забележка, че изобщо не "пуши" както при VAG примерно), издухване на турбината при "по-агресивни" карти.
Цени: 300-500 лева за нещо "къстъм" от човек, който разбира. около 800-1000 за нещо "марково". И тук си важи правилото, че ако се намерят съмнително ниски цени, ще е съмнително ниско качество.
Отговори

penata снимка penata 14 март 2009 - 21:44

 Shades, на 14 Mar 2009, 02:15 PM, каза:

Ако трябва да си говорим само със сухи цифри - мощност: 125-130 к.с. (повече от това ще представлява риск за турбото), въртящ момент - 270-300 Nm. Плюсове: леко по-нисък разход, по-пъргав двигател, по-лесно изпреварване, по-висока максимална скорост ... Минуси: евентуално увеличаване на вредните емисии (тук слагам забележка, че изобщо не "пуши" както при VAG примерно), издухване на турбината при "по-агресивни" карти.
Цени: 300-500 лева за нещо "къстъм" от човек, който разбира. около 800-1000 за нещо "марково". И тук си важи правилото, че ако се намерят съмнително ниски цени, ще е съмнително ниско качество.



ами то тук са само ++++++++, освен парите какво губим - нищо(не съм чул за закон за еко-то
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 06 април 2009 - 13:53

Вектра Б 98г 2.0 DTI 101 кс . Може ли през OBD буксата да се ремапне или иска запояване на чип
Мнението беше редактирано от niggaz_nature: 06 април 2009 - 14:11
Отговори

Shades снимка Shades 06 април 2009 - 15:01

 niggaz_nature, на 06 Apr 2009, 02:53 PM, каза:

Вектра Б 98г 2.0 DTI 101 кс . Може ли през OBD буксата да се ремапне или иска запояване на чип

Става с ремап през OBD без проблем.

А за колегата с 2.2-ката - може да се чипне. Около 140 кончета, много по-добра динамика, разлика в разхода ще има малка и то към понижаване.
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 06 април 2009 - 20:27

А има ли някаква тънкост при флашването ? Знам, че през OBD то мога само да флашвам без да чета. Имам оригиналния файл и модифициран (на основата на оригиналния).
Ще го флашна с Galletto. Директно ли става ?
Отговори

Shades снимка Shades 07 април 2009 - 09:14

 niggaz_nature, на 06 Apr 2009, 09:27 PM, каза:

А има ли някаква тънкост при флашването ? Знам, че през OBD то мога само да флашвам без да чета. Имам оригиналния файл и модифициран (на основата на оригиналния).
Ще го флашна с Galletto. Директно ли става ?

Става директно. Няма проблем.
Отговори

Lazarov снимка Lazarov 19 май 2009 - 15:59

Някой може ли да каже по какво се познава дали е правена подобна интервенция (чип тунинг)??
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 19 май 2009 - 19:10

Колега,ето тук може да видиш какъв е ефекта от чип тунинга/всяка марка,всеки модел,всеки двигател/!!! Чип тунинг

Надявам се да съм помогнал!!!

п.с. Мисля ,че в сайта има и за разход на гориво колко смъква и колко качва !!!
Отговори

kristiqno снимка kristiqno 18 юни 2009 - 13:44

 slavi, на 18 Aug 2008, 12:05 PM, каза:

При актуалните цени на горивата, задръстванията в София и "некои други съображения" вече и аз си мисля за алтернативата дизел и по-конкретно Vectra B или Astra G с 2.0 DTI мотор. Не съм карал такава, но като му гледам данните си е доста мудничък.
Въпросът ми е с хубав чип може ли да се събуди нещо в тоя двигател или той си е правен за бавни печки и икономично каране? Ясно е, че всички искаме най-доброто от двата свята, ама не може. :-)
Вижте например тука кви чудеса обещават. Не коментирам фирмата и цената, а само рекламираният ефект. Моля някой с опит от слагане на чип на такъв мотор да сподели впечатления. Съжалявам, ако въпросът е бил задаван, но търсачката не ми върна нищо читаво като тема.
Благодаря предварително!

Дизелова АСТРА самолет
Дизелова VECTRA самолет


А защо този тунинг е толкова скъп-875лв.На мен примерно са ми казвали ,че един так1в горе-доле около 200-300лв.Да не би това да е с включен и външен ???
Моята кола е Астра Г 1.7DTI 2000г.,ако примерно си сложа такъв тунинг дава ли ми гаранция някои,че примерно после няма да дава грешки някаде,примерно главния компютър.
Отговори

stei снимка stei 18 юни 2009 - 14:27

Да питам за Z17DTH на Астра Н 2006 г. може ли да се вдигне мощноста и ако може да даде някой координати на Владо че в цялата тема никъде не намерих. Благодаря
Отговори

Shades снимка Shades 18 юни 2009 - 15:49

Може, може да се вдигне културно. Те го Владо.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg