Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Бушон за клаксона?!

lithos снимка lithos 03 септември 2008 - 15:26

Абе ходих на една сватба тия дни и от многото бибиткане клаксона съвсем умря (като натискаш бутоните на волана ни звук ни стон), като задействам фабричната аларма си свири - някакви идеи?!?
Отговори

peterl снимка peterl 03 септември 2008 - 17:22

Бушоните провери ли ги?
Отговори

lithos снимка lithos 04 септември 2008 - 10:21

Точно това ми е въпросът колега, кой е бушонът за клаксона... Аз извадих няколко от таблото но всички изглеждаха ОК :newsm05_41:
Отговори

lithos снимка lithos 08 септември 2008 - 11:42

Мда, помогни си сам за да ти помогнат и другите - бушонът е номер 10, и наистина беше изгорял, но като го смених бибтката свиреше някак слабо така както преди да изгори... Като включа алармата си свирка нормално

Някой да има идеи :beer:
Отговори

FESTA снимка FESTA 11 септември 2008 - 12:55

При мен проблема беше че ту свиреше ту не свиреше и накрая почна да гори и бушона който се оказа че е и за чистачките а проблема бе6е плюсовото кабелче на тромбата бе6е се зарязало там в няква ламарина зад бронята и удряше на корпус тъй че може и там да провериш. А другото за което се сещам е горе ключето във волана може да го види6 и то как е че е доста ладенско изпълнение зачисти го и пробвай пак може и да не прави хубав контакт. И провери дали алармата е на същата бибитка ако са отделни и оная свири по добре връзвай и другата към нея :beer:
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 11 септември 2008 - 13:33

а може да си си прегорил бибитките ! проверява се с друга на нейно място :(
Отговори

opel4o снимка opel4o 12 септември 2008 - 07:26

И аз имах подобен проблем, свалих тромбата, напръсках с ВД40 и пораздвижих болта, който регулира силата на звука на гърба на тромбата и всичко се оправи. Тромбата на вектрата е така сложена, че се пълни с кал, особено зимата.
Отговори

lithos снимка lithos 08 октомври 2008 - 16:57

Благодаря за отговорите,

Май започна с една идея по-силно да се чува от самосебе си или от софийските дупки - или пък просто свикнах с новият и звук, катос е затопли ще се поиграя с нея и ще пиша ъпдейти с резултата
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 08 октомври 2008 - 21:12

Фабричната аларма е с друга свирка която няма нищо общо с клаксона, на АстраФ стои до акумулатора ;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg