Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

Негативни оценки на некоректните търговци във форума!

ASTOR снимка ASTOR 12 август 2012 - 23:37

Лошото е че момчето с корсата баца в Италия , сега е тук но след 6 дена тръгва пак . Ще говоря с него.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 13 декември 2012 - 20:08

мога да кажа, че поръчка от сайта на воксхол в англия до адрес в англия беше 10 календарни дни и то след напомняне, а до бг дойде за 3 дена. Та колегата според мен преекспонира нещата
да не говорим, че един лев напред не е дал и не търпи компромис пък човека може и да се е разболял или друго форсмажорно обстоятелство и съм далеч от мисълта да съм му адвокат, мо за забавяне от ден да обявиш някой за некоректен е малко грубо.
Отговори

boichev снимка boichev 03 януари 2013 - 11:34

Един огромен - (минус) за лицето Иван Йотов - СОЛЕКС. С тоя човек се познаваме малко след като си направих регистрация в тоя форум, пишем си от тогава в общ чат с други хора, помагали сме си много пъти, и накрая човека реши да се направи на п.тка за 40 лева и ми продаде телефон, по негови думи перфектен без забележки, работи идеално. И какво стана като го взех? Телефона все едно е минал през 2рата световна война, ожулен, изподран, по дисплея е лепил нещо, отделно че и той беше с отвратително много драскотини, правеше проблеми със снимките, падаше му батерията, и накрая блокираше/забиваше когато реша да се обадя на някой. :mhihi: И всяка вечер беше на зарядното. А му обясних че парите ми бяха кът и ми трябваш телефон който да ме издържи поне 4-5 месеца защото моя се предаде.. Солексе, тва ли ти беше перфектния телефон? Аз ти го казах много пъти и по скайп, с приятел ТАКА НЕ СЕ ПРАВИ! Крайно много съм разочарован от тебе, не го очаквах за 40 лева да постъпиш така, явно много са ти трябвали, със здраве дано си ги похарчил. Вече нищо не търся от него, телефона го продадох за части на мой приятел, много пъти говорих с него че телефона е боклук и че ме прееба, но той си знаеше неговото брат не исках да става така дрън дрън. :mhihi: Съвета ми е от това момче нищо не купувайте, ако не искате да изпаднете в моето положение. :icon_wink2:
Отговори

Tsuri снимка Tsuri 25 февруари 2013 - 20:08

Едно голямо + за колегата Galabov Коректен, отговори на всички мои въпроси свързана със часта която закупих от него.
Приятна вечер.
Отговори

pepienergoto снимка pepienergoto 22 март 2013 - 22:59

Един голям МИНУС за КОЛЕГАТА Jelev.Протече ми рейката откъм купето,трябваше да пътувам извън София и съответно да я направя.Е свързах се с него,разбрахме се да се видим на ЕКО-то в Слатина,взех я срешу сумата от 40лв и до вечерта я сложих като на майстора сметката беше 60лв за сваляне и качване.Естествено текна веднага.Купуваме все пак части втора употреба,личи си че са ползвани,ясно е че скоро и те ще издъхнат но айде поне да не е на същия ден ами седмица две да изкара...Звъннах отново на въпросния продавач Jelev,разбрахме се уж на следващия ден да се видим,и двамата сме уж над нещата,никой не е ни за 40 ни за 60лв само незнам кой как ги изкарва тук във форума.И оттогава колегата не вдига и на трите ми номера които естествено знае.Колата беше пръсната естествено и трябваше да се направи нещо по въпроса,невървеше пак моята да слагам и благодарение на колегата ICEMAN(+++) вече съм с яка и суха рейка.Купената от Jelev рейка си е при мен и чака преглед от арбитър защото си личи къде какво е текло,аз дори и да искам няма как така да набия това масло по нея...Така че ако колегата има претенции и отрича за нещо написано тук от мен по горе и има очи нека отговори.В този форум си мислех че уж си помагаме!!!Мисля че като съфорумници колегата пре**ава мен и форума.Такива номера не мисля че трябва да се търпят!!!
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 28 юли 2013 - 23:13

Голям МИНУС за Георги Балчев/ Georgi Balchev. Изпрати ми огледало със спукан корпус по обява, в която търся огледало. Аман от мизерници за 10-15лв. И аз продавам коли на части, ама такива глупости не правя.
Върнах му огледалото, но трябваше да платя еконта, което за мен е разход.
Отговори

Жоро снимка Жоро 09 октомври 2013 - 09:26

Здравейте,
искам да ви предупредя за един "колега", на който не разбрах nick-а, но като ми се обади ми каза, че се интересува от продукт, който продавам в Опел форума. Та свърза се с мен, ама можело ли да коментираме цената? ОК казвам аз, от къде си? Той ми каза, че е от София, но понеже бил ангажиран да му го пратя до офиса на Еконт в Младост, от там щял да си го вземе. Щял да ми прати координатите си в продавалник. Пратих му стоката както искаше, написах му и в продавалник, че съм му пратил стоката. След няколко дни му звъннах да го подсетя, защото не отиваше да си го вземе. Той каза, че бил забравил и отивал веднага. Няколко дни по-късно ми се обадиха от Еконт, бил им казал, че ще мине, но не е минал и вече и телефона не си вдигал. Пробвах да звънна и аз, но и на мен не вдигаше. Звъннах в Еконт с молба, да си нарушат срока и да го задържат още няколко дни, за да мине и събота, може да е по-свободен до тогава. Този понеделник пак ми звъннаха от Еконт и казаха, че ми връщат пратката. Явно на "колегата" не му пука, че трябваше да платя куриера и в двете посоки.
За това го слагам тук за не излъже и някой от вас. Nick-а му в продавалник е Antoaneta002 а иманета са му Мариян Петров с телефон 0885885661

Слагам една снимка с писмото, че иска стоката и двете товарителници, който трябваше да платя, заради неговата некоректност ЦЪК. Премахнал съм моите имена и телефон, защото повечето от Вас ме познават!

Mariqn Petrov, Мариан Петров, 0885885661, 088 5885661, 088 5 885661, 088 5 88 56 61, 0 8 8 5 8 8 5 6 6 1
Отговори

gecatax снимка gecatax 28 октомври 2013 - 19:39

Здравейте, време е да се оплача и аз от колегата worker , бях пуснал тема че търся радиатор за моята кола и той ми писа с примамливо предложение от 55лв. за нов радиатор, след като го видях и размислих викам ще го попитам какво производство е и му написах дали е китайски, а той ми отговори че се предлагал от чешка фирма и си викам щом е чешки по-добре от китайски поръчвам го но преди да поръчам викам да се уточня.

Колегата worker:
От чешка фирма се предлага
Имаш 1 година гаранция
Поздрави

аз му написах.
Дам викам само да питам да знам, пращай го направо в понеделник,
М**** Доб***, 088288*****, до офиса на еконт в Бургас (8009 Бургас Братя Миладинови ж.к. Братя Миладинови, ул. Марица №135)
Само да уточним воден радиатор за Vectra A хечбек C18NZ 91г. без климатик с ръчни скорости - 55лв. 12м. гаранция.
Поздрави!

и аз си чакам вече радиатора чешски с 12м. гаранция.
След като баща ми взе пратката защото аз бях извън града ми се обади да ми каже че на кутията пише че радиатора е китайски и няма гаранция, казах му не ги плащай но той вече ги беше взел.След което се ядосах защото се бяхме разбрали за е чешки с 12м. гаранция, а не китайски.След което започвам да званя за гаранциата след 4 дена не успях да се свържа с него.Писах му и той каза да кажа номера на кутията да ми я бил пратил.Аз му казах че след 2 дена ще му кажа като се прибера, днеска баща ми получава смс от еконт че дължи 4лв. и нещо най-вероятно е гаранцията изпратена ми от колегата.Да обаче защо аз да я плащам тая гаранция след като грешката не е в мен а в него, навсичкото от горе нямам нито касова нито нищо което да пише че съм купил нещо ново.При огледа ми на кутията днес видях че радиатора е внесен от фирма която има сайт, влизам на сайта и кво да видя радиатора ми се предлага не с 12м. гаранция а с 24м.гаранция.От което ми стана ясно че колегата worker е един голям измамник купувач(явно ползва някаква отстъпка в тази фирма) който препродава после и то с по малко гаранция ако мине номера и без такава и то без каквато и да е бележка за извършена покупко-продажба като касов бон,няква бележка с печат на нея поне и т.н.Аз писах на фирмата вносител да видя каква е цената на радиатора предлаган от тях и да сравня с тази на колегата worker.Аз сега си имам един китайски радиатор с 12м. по-малко гаранция от колкото трябва.Ето и някой снимки за какво говоря:

Ето и какво пише на етикета за произход:

http://picbg.net/u/2...7080/732359.jpg

Ето и от къде видях номера на радиатора дошъл при мен за да питам фирмата вносител за цена:

http://picbg.net/u/2...7080/732360.jpg

Ето и ДОЛНОПРОБНАТА фирмичка на колегата worker с име Леомакс нищо че за заблуда на кутията пише Леомокс при една справка с google той ме поправи на Леомакс и кво да видя регнат в много форуми само негативи и тук таме нещо добро и номерата дадени по другите форуми съвпадат с тези на колегата worker.

http://picbg.net/u/2...7080/732361.jpg

И така аз си сложих радиатора на колата защото ми трябва а без антифриз в това време си е руска ролетка, а от колегата worker 2-ма мой познати да отблъсна ще съм доволен(то защо ли го наричам колега още де ама айде за добрия тон).Ако му знаех фирмата още в началото и при справка с google нямаше и да се замисля да поръчам нещо от него НИКОГА.
Поздрави и лека на всички!

Сега като се загледах къде се намира фирмата вносител на радиатора установих, че е в непосредствена близост до фирмата на колегата.
Мнението беше редактирано от gecatax: 28 октомври 2013 - 20:16
Отговори

borisbebo снимка borisbebo 21 декември 2013 - 09:10

Здравейте на всички
гледам , че темата е за некоректни търговци не знам да ли е правилното място тук но ако съм сбъркал мястото моля администраторите да ме извинят.
Проблема е следния
един ден попадам на обява във форума , че колега(angel_ko6mara) разпродава части , от които аз си харесах ламбда сонда и дебитомер съответно 10лв. и 40лв. Обаждам се по телефона и го питам дали може да ми ги изпрати като го попитах дали може да отида в сервиз да ги пробвамвам и ако не работят да си му ги върна като ще поема доставката и в двете посоки и му казвам , че ако работи дебитомера маината и на ламбда сондата и да не работи. След което той ми каза еконт имат опция проба на място до 15 мин. Аз му обясних , че искам да закача дебитомера на осцилоскоп за да му видя работата и че съм имал случай с дебитомер , който на моита кола не работеше както трябва а на друга същата работеше перфектно.След което ми каза , че няма проблем и се разбрахме да му се обадя като приключа със сервиза.
Колегата ми изпраща сондата и дебитомера аз ги взимам от еконт и направо в сервиза указва се че и двете не работят , веднага му се обадих и той ми вика пускай ги обратно и по обратният път до еконт да ги изпрат обратно. След като ги изпратих чакам ден два за съобщение от еконт за да си получа парите като си викам , че е бил ангажиран и не е могъл да отиде да ги вземе. На третият ден ми звънят от еконт по телефона и ме питат какво да правят с пратката и мии казват , че колегата е ходил и я е отказал. Обаждам му се по телефона и го питам какво става а отговора беше няма да ги взема при работеха , после каза , че дебитомера е със скъсана жичка , след това ми казва , че единият белег му бил там а другия не бил сигурен да ли е там целият разговор протече с недомлъвки и кратки отговори като на ученик , които не си е научил урока. Като накрая го помолих като отиде до еконт да си вземе парите защото бяха объркали и му бяха взели пари за доставката която аз съм платил да огледа хубаво дебитомера да си види белезите , при което получих отговор много съм зает мога след 17:00 , казах му добре днеска утре когато можеш. След няколко дена пак телефонно обаждане от еконт и ме питат какво да правя с пратката обяснявам им каква ни е уговорката , след час пак ми звънят да ми търсят телефон на колегата , че номера които им е дал е грешен давам и телефона на , койта аз му звъня и след още час ми се обаждат и ми казват , че е отказал да отиде втори път .
КОЛЕГИ ТОЗИ ФОРУМ Е СЪЗДАДЕН ОТ ФЕНОВЕ НА ОПЕЛ ЗА ФЕНОВЕ НА ОПЕЛ И ЗА ХОРА ,КОИТО КАРАТ ОПЕЛ. ИДЕЯТА НА ФОРУМА Е ДА СИ ПОМАГАМЕ А НЕ ДА СЕ ПРЕЕБАВАМЕ ДА СПОДЕЛЯМЕ ЧУВСТВА ОТ ПРОЯВАТА НА АВТОМОБИЛИТЕ СИ. ФОРУМИТЕ СА ЕДИНСТВЕНИТЕ СОЦИАЛНИ ОБЩНОСТИ В БЪЛГАРИЯ , КОИТО ВСЕ ОЩЕ НЕ СА ОПОРОЧЕНИ НЕ ГИ РАЗВАЛЯЙТЕ . АКО СЕ ЧУДИТЕ КАК ДА ИЗКАРАТЕ ПАРИ ОТ НЕ РАБОТЕЩИТЕ СИ ЧАСТИ ПРЕДАЙТЕ ГИ НА ВТОРИЧНИ СУРОВИНИ НЕ ГИ ПРОДАВАЙТЕ НА ХОРА В НУЖДА. ФОРУМА Е ТОЛКОВА ДЪЛГО ВРЕМЕ НА ПЪРВО МЯСТО АКО ИСКАТЕ ДА Е ТАМ СПАЗВАЙТЕ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА И БЪДЕТЕ КОРЕКТНИ ЕДИН КЪМ ДРУГ
ПОЗДРАВИ
Отговори

Mario_Ludiq снимка Mario_Ludiq 23 декември 2013 - 08:57

Колеги,предупреждавам ви да не купувате части от лицето Николай Гълъбов от Асеновград,администратор на групата във Фейсбук.Въпросното лице продава части без дори да ги погледне дали изобщо съвпадат с търсените от вас.Вчера му се обадих за разширително казанче за Вектра Б с нивомер и той ми отговори,че имал такова на цената от 20 лева,която напълно ме устройваше.Оказа се,че имаме общ познат от Асеновград,който аз изпратих само да плати казанчето от Николай и да го вземе.Понеже казанчето ми беше спешно отидох снощи късно вечерта да си го взема от Асеновград.Взех казанчето и чак след като се прибрах го огледах обстойно и установих,че е без нивомер и изобщо не ми върши работа.След проведения разговор с него тази сутрин Николай ми заяви,че изобщо не е гледал дали казанчето има нивомер или не,а разчитал на общия ни познат да погледне.Не ми пука за 20-те лева,които съм дал,а ме е яд,че тази група и форума се напълниха с мишоци и измамници,които само си продават боклуците.А най-важното е,че този човек изпълнява ролята на администратор на групата.Щом администраторите прецакват хората тук не мога да се сетя какъв ред ще въвеждат в групата или форума!!!
Отговори

Galabov снимка Galabov 23 декември 2013 - 12:20

Здравейте колеги!Ето го и първия недоволен за 4 години!Искам и аз да се изкажа в моя защита с едно мнение,повече няма да пиша!Първо колега ми се обади,обясних му че датчика се прехвърля и е нужно единствено казанчето да има поплавъка вътре.Второ прати ми негов човек които да вземе казанчето,прецених че е по добре тои да го види и да каже,че е с поплавък!Казах му да погледне вътре,той видя и каза има,следователно ще върши работа!Днес колегата ми се обажда с ругатни и абсолютно НЕ ЧОВЕШКО отношение!Казва,че казанчето не е такова каквото трябвало да бъде,почна да ме псува по телефона,да ме обижда и да ме храни по телефона,обясних му че за мен не е проблем да ми си върне казана,ще си платя всичко и до там.като последните му думи бях "Няма да ти го върна,наври си казана в г..а и затвори" Аз повече няма да пиша по случая нито ще се оправдавам,мисля че на много хора съм помагал и сам продавал части който са доволни,оставям избора на вас на кой ще вярвате и дали ще се допитвате до мен за напред,благодаря на всички предварително.Весели празници!

п.с Забравих да кажа,че ме излъга днес по телефона че ми е звънял снощи в 1:30 през ноща.Все пак телефона си показва!
Мнението беше редактирано от Galabov: 23 декември 2013 - 12:25
Отговори

Mario_Ludiq снимка Mario_Ludiq 23 декември 2013 - 14:27

Изпратил съм човек да вземе казанчето,за което сме говорили,а не съм го пратил да преценява дали има поплавък или не.Освен това човека,който изпратих да вземе казанчето,се оказа и твой приятел и също те препоръча като точен и коректен търговец.Човекът,който трябваше да гледа какво дава си само и единствено ТИ.Не всички продаваме авточасти и разбираме от тях.Аз също продавам в момента кола на части и за частите,за които не съм сигурен че са изправни или точните части не ги пращам.Наистина бях нервен и се държах грубо по телефона,но не съм те ПСУВАЛ,не ти прави чест да лъжеш така.И аз имам майка и знам колко е неприятно да те псуват.Освен това ако и ти пътуваш 200 километра през нощта с чужда кола,за да вземеш част,която ти е много необходима и мръзнеш на минус 12-13 градуса в 1 и 30 през нощта да си правиш колата на открито и видиш,че са ти дали друго казанче само заради някакви си мижави 20 лева е много се извинявам,но наистина заслужаваш да дойда пак до Асеновград да ти навра казанчето в задника.И ти звънях точно в 01:34ч. през нощта за да ти кажа че казанчето не пасва,а ти всезнайко просто си затвори телефона.Не ми пука за казанчето и мижавите 20 лева,а за това че гледаш само да си продаваш боклуците и не те интересува дали вършат работа или не.С тези пари се почерпи за мое здраве,но нека колегите се пазят от теб.Този форум и групите във Фейсбук са създадени уж да си помагаме,но явно някой хора мислят само как да си продават боклуците и са го обърнали на продавалник.Весели празници на всички колеги и дано през новата 2014г. да няма такива случаи.

 Mario_Ludiq, на 31 декември 2013 - 07:35, каза:

...
Благодаря на колегата Galabov, че все пак си взе разширителния съд и ми върна парите.За мен темата е приключена.Весели празници на всички колеги с пожелания за здраве,много щастие и успехи през новата 2014 година.

Мнението беше редактирано от Жоро: 31 декември 2013 - 10:05
Причина за редактиране:: Изчистих темата от излишните коментари!
Отговори

Mario_Ludiq снимка Mario_Ludiq 18 януари 2014 - 17:49

Голям "+" за колегата Милчо Иванов(milcho 2005).Много отзивчив и коректен човек,препоръчвам го.Закупих от него подлакътник за Вектра Б,който той лично ми донесе на уговореното място и подлакътника беше в перфектно състояние.
Отговори

bobisan снимка bobisan 14 май 2014 - 13:25

Не купувайте части от "колегата" с18хе (Ивайло Иванов) от София кв Левски с тел0886499822.Преди около 20 дни купувам от него 4бр части по Еконт.Получавам ги 1реле за подгрев-работещо 2скоростен лост за Ф23 много разбит(по негови думи без грам луфт)вече се ремонтира,3 маслен охладител (след монтиране сълзи отвън) 4 дебитомер (с него веднага святка чек и по номер не е за опел, дали е неизправен или несъвместим не знам)Обаждам му се обяснявам му стуацията а той ми казва -нали знаеш че сега мога да те отсвиря и да затворя, казах му знам но не е коректно.За скоростния лост неще и да чуе вика сложи му някакви о пръстени и готово(ама аз го вземам защото няма луфт,даже и фиксиращият щифт за центроване го няма -реших ще го ремонтирам)За охладитела ми вика че има друг ,аз му казвам пращам ти охладитела и дебитомера ти като ги вземеш ми пращаш другия охладител,той вика да ама сега нямам пари и нищо не мога да ти помогна,предложих му да му ги пратя точно преди празниците така 5-6 дни Еконта няма да ги броят и още около10 дни ще станат 15-20 дни.Той казва ми надявам се да ги взема ,отговарям му че и аз се надявам.Преди 3-4дни ми звънят от Еконт и ми казват че клиента не иска да плати ,обадих му се -вика нямам пари нищо не съм продал-предлагам му да питам Еконта да задържат пратката още няколко дни ,той вика не не виждам как ще ги платя.Казах му значи ти сега ме набутваш 100лв и ми казваш оправяй се и той вика -да.Даже и една майна не му теглих само казах ТОЙ ГОСПОД ГЛЕДА.Та така пазете се от такива мошенници ако някой отСофия може с нещо да помогне да се обади.
Мнението беше редактирано от bobisan: 14 май 2014 - 14:07
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 май 2014 - 14:37

Сега ще пиша на колегата, да видим дали има какво да каже и има ли желание да се разберете...

EDIT: намерих обявата на колегата: c18xe
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 20 май 2014 - 07:53

 Жоро, на 14 май 2014 - 14:37, каза:

Сега ще пиша на колегата, да видим дали има какво да каже и има ли желание да се разберете...

EDIT: намерих обявата на колегата: c18xe

Какво има да се пише? Изхвърли го и толкова.
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 май 2014 - 08:02

 Пресиян Василев, на 20 май 2014 - 07:53, каза:

Какво има да се пише? Изхвърли го и толкова.


Колегата не отговори и от снощи е АУТ, иначе му писах да си каже неговата страна на нещата...
Понякога монетата има 2е страни. Има скрити мнения по-нагоре в който продавача и купувача са се разбрали и това е било, така да го нарека недоразумение. За това не можем да трием просто ей така хора! Иначе ей сега ще кажа, че съм си купил от Пресиян Василев нещо и съм недоволен и да те трием??? - най-малкото не е коректно...
Ако колегата bobisan беше снимал 2е бележки от куриера и беше казал, ето пратих му ги, но той не ги взе, ОК! Но иначе нямам как да стане...
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 20 май 2014 - 08:50

Така е! Монетата винаги си е имала две страни, както и при сключена сделка има продавач/купувач, възложител/изпълнител, цедент/цесионер и т.н. След като страните не са обявили всички свои взаимотношения по време на изпълнение на сделката, то ние като арбитри не бихме могли да знаем докъде са нещата, с оглед на правилно вземане на отношение/решение за виновна и невиновна страна по спора.
Подкрепям мнението ти за пълно изясняване на всички факти и обстоятелства, съпътствали спора и тогава Bene vobis - "Нека всичко бъде добре".
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 май 2014 - 10:00

kibo_tom3111,
точно за това писах ЛС и пуснах мейл на вече бившия колега c18xe. Също така, аз точно за това като се "жалвам" прилагам и снимка Моята връзка. Защото иначе както вече казах, всеки може да каже ХХХХХ ме излъга...
Отговори

Opel GL снимка Opel GL 30 май 2014 - 13:16

МИНУС и за този ИЗМАМНИК!!! - brutality

Разбираме се да ми изпрати табло за Astra, а той ми изпраща километраж...бях пратил човек да ми вземе пратката от Еконт,който я е взел без да я огледа.
Дотук грешката е отчасти моя,защото нямaх възможност сам да отида до офиса на Еконт,НО след като говорих с brutality се разбрахме да му върна пратката.
Изпращам му я,а той се крие като мишка няколко дни,накрая отишъл в Еконт и казал че нищо няма да взима.Вече и телефона не си вдига.

Равносметката е: Една част която НЕ СЪМ му искал,пътува 3 пъти с Еконт за моя сметка + 20 лева за часта или общо ~ 35 лева съм вътре.
Мнението беше редактирано от Opel GL: 30 май 2014 - 13:30
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg