Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Регулиране на ръчна спирачка

ivanov_km снимка ivanov_km 19 януари 2020 - 21:04

Колеги ръчната спирака започна да задържа чак на последния зъб и то пак не както трябва. Задните накладки са ми сменени и не са износени. Как става натяганато на ръчната? Попаднах на инфо, че ръчната се саморегулира като се натисне бутона за освобождаване и се напомпа няколко пъти чрез лостта. Не съм го пробвал понеже току що го прочетох. Някой има ли опит с тази процедура при Вектра Ц?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 януари 2020 - 11:12

 ivanov_km, на 19 януари 2020 - 21:04, каза:

Колеги ръчната спирака започна да задържа чак на последния зъб и то пак не както трябва. Задните накладки са ми сменени и не са износени. Как става натяганато на ръчната? Попаднах на инфо, че ръчната се саморегулира като се натисне бутона за освобождаване и се напомпа няколко пъти чрез лостта. Не съм го пробвал понеже току що го прочетох. Някой има ли опит с тази процедура при Вектра Ц?


Ако е с обикновен лост, нищо не се саморегулира. Само ел ръчните си правят там каквото искат.

Но ако си с обикновен лост, той има болт, който се регулира ръчно.
Но щом си стигнал до там да не ти хваща и на последен зъб, то провери си челюстите за ръчната спирачка и жилото(много често запецва от вода и ръждясва. Има и един механизъм там закачен за жилото на всяка гума, и той може да задържа. Просто направи профилактика и виж какво е за смяна.

Огледай, извади задния диск и ако се налага ново жило + нови челюсти и тогава регулация.

Ето ти и клип за представа:
https://www.youtube....h?v=OGaI5ijoWE4
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 януари 2020 - 11:16
Отговори

bojo06 снимка bojo06 20 януари 2020 - 17:21

Клипа ще ти бъде полезен за да се ориентираш къде се намира показаната зъбчатка. Нея ще я видиш в един от отворите за болтовете, след което с отвертка ще направиш реглажа и на двете колела. За предпочитане е да вдигнеш задницата, да свалиш колелетата и да работиш по двете колела.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 20 януари 2020 - 19:53

Клипа изобщо не се отнася за Vectra C. При нея ръчната спирачка използва накладките на супорта. Иначе да с ръчна спирачка съм, а не с автоматична такава.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 януари 2020 - 00:45

 ivanov_km, на 20 януари 2020 - 19:53, каза:

Клипа изобщо не се отнася за Vectra C. При нея ръчната спирачка използва накладките на супорта. Иначе да с ръчна спирачка съм, а не с автоматична такава.


Тогава се вадят апаратите и се разкарват и им се смазва механизмът за ръчната
За жилото важи същата проверка. Моето от дясната страна не можеше да се мръдне! Лявата страна се движеше все едно е ново.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 21 януари 2020 - 00:49
Отговори

k opel e снимка k opel e 21 януари 2020 - 01:16

 ivanov_km, на 19 януари 2020 - 21:04, каза:

Колеги ръчната спирака започна да задържа чак на последния зъб и то пак не както трябва. Задните накладки са ми сменени и не са износени. Как става натяганато на ръчната? Попаднах на инфо, че ръчната се саморегулира като се натисне бутона за освобождаване и се напомпа няколко пъти чрез лостта. Не съм го пробвал понеже току що го прочетох. Някой има ли опит с тази процедура при Вектра Ц?

Това от раз ли стана или постепенно във времето?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 21 януари 2020 - 12:42

При теб явно не иска да се саморегулира Моята връзка
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 21 януари 2020 - 19:02

 ivanov_km, на 20 януари 2020 - 19:53, каза:

Клипа изобщо не се отнася за Vectra C. При нея ръчната спирачка използва накладките на супорта. Иначе да с ръчна спирачка съм, а не с автоматична такава.

Има регулировка под лоста на ръчната в купето.Потърси в интернет, че тук колегите чели-недочели в интернет дават съвети!
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 21 януари 2020 - 19:59

 ivan_pop, на 21 януари 2020 - 19:02, каза:

Има регулировка под лоста на ръчната в купето.Потърси в интернет, че тук колегите чели-недочели в интернет дават съвети!

Да попаднах и видях, че за да регулирам ръчната трябва да сваля средната конзола с подлакътника за да се добера до механизма за реглаж. Ще го правя пролетта, че в този студ изобщо няма да се занимавам :) Благодаря на всички взели участие в темата!
Мнението беше редактирано от ivanov_km: 21 януари 2020 - 19:59
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 януари 2020 - 21:42

И под автомобила има пак "реглаж", това е където се свързват жилото от лоста и "кантара"
Пробвай от там.

Огледай си нещата на спокойствие като се затопли, за да си спокоен и ти че имаш ръчна като хората.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 21 януари 2020 - 22:18
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 21 януари 2020 - 22:57

Няма от долу, много тъпо е направено от клиповете за подмяна на жилото се вижда.

 k opel e, на 21 януари 2020 - 01:16, каза:

Това от раз ли стана или постепенно във времето?

Постепенно във времето. Със сменени накладки съм и дисковете са си ОК.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg